Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 24.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Тема Картинките на Googleнови  
Автор acroo (Liria)
Публикувано26.12.12 16:55



Вчера видях една забавна статия в Дневник и се сетих, че сигурно малко хора знаят, кой аджеба прави картинките на Google.

Някои са изключително забавни, други информативни, а трети са си едни малки произведения на изкуството.

Ето тук може да си рови из тях. Има някои, с които може и да си играете.

Статията:

В отговор на:


Кой създава картинките на Google

На заглавната страница на търсачката Google шестте цветни букви често са заместени от картинка по някакво събитие или годишнина от конкретния ден. Наричат тези картинки doodles (драскулки) и всяка от тях е гледана от стотици милиони потребители. За мнозина от тях се появяват и хиляди статии.

Но кои са хората, които ги създават?
...

Над 1000 "драскулки"

Общият брой на "драскулките" надхвърля хиляда. Те разказват както за прочути, така и за по-малко известни събития и личности. На милиони хора по света бе напомнено за 115-та годишнина от рождението на легендарната авиаторка Амелия Иърхарт, както и за Гидиън Съндбек – по повод 132 години от рождението му Google постави върху логото си гигантски цип в чест на неговия изобретател.

С времето авторите им ги правят все повече интерактивни и подходящи за споделяни в социалните мрежи. Това лято във всеки от дните на олимпийските игри в Лондон над прозореца за търсене имаше различна картинка. Някои от тях си бяха направо игрички онлайн, в които можеш да се състезаваш за рекорд.

Всичко това е създавано от малък екип "драскачи" в офис в Калифорния. Върху някои doodles се работи няколко часа, върху други – като сложната анимация в памет на Фреди Меркюри – месеци наред.

...








Тема Re: Един от любимите минови [re: acroo]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано26.12.12 16:58



Мууг синтезатор в чест на Робърт Мууг.

Може да си свирите на него и дори да си запишете нещо.





Тема Pac Manнови [re: acroo]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано26.12.12 16:59



По-младите пишещи може би не познават играта и какво представлява като емблема, но може да поиграят







Тема Re: Картинките на Googleнови [re: acroo]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано26.12.12 17:02



Не ми допада google, нито което и да е компютърно творение в интернет.

Редактирано от Oбичaм на 26.12.12 17:03.



Тема Re: Картинките на Googleнови [re: Oбичaм]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано26.12.12 17:04



Не го гледай тогава, изключи компютъра и се качи в планината да живееш далеч от интернет творенията.





Тема Re: Картинките на Googleнови [re: acroo]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано26.12.12 17:15



Текста е просто текст. Това, че графиците на google се ебават с него и го правят шантав за пари си е тяхна работа.

Ако ме издържаш и ми намериш някой приятел, жена отивам да живея в планината.



Тема Re: Картинките на Googleнови [re: Oбичaм]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано26.12.12 17:18



Утре ще стана малко по-рано да ти намеря приятел и средства, няма проблеми.



Тема Re: Картинките на Googleнови [re: acroo]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано26.12.12 17:23



Благодаря ти. Ще си ми повече от полза отколкото идиотският Google, където не можеш да си намериш приятели.

Редактирано от Oбичaм на 26.12.12 17:24.



Тема Re: Pac Man [re: acroo]  
Автор Secretboy1 (Маниак:))
Публикувано27.12.12 02:58



На тази игра съм си давал всичките пари в училище. Стоях гладен и бях много доволен ако докопам нови стотинки за още жетони:))) Хехе!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.