Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 16.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Още търсене на мнениянови  
Автор acroo (Liria)
Публикувано26.12.12 17:23



Като сме започнали да събираме мнения, може ли по едно и по този проблем?

В отговор на:



Бащи поискаха повече права над децата след развод

Около 20 бащи, облечени като Дядо Коледа, се събраха на шествие, което започна от сградата на парламента, съобщи БТА.

Инициативата е в Деня на бащата, а поводът - искания за равнопоставеност на родителите, за права над децата в случаи на развод.

На днешния ден се чества паметта на Св. Йосиф Обручник, на цар Давид като славен родоначалник на Иисус Христос и на Яков, брат Божий.

Организатор на проявата е Фондация "Бащи за отговорно родителство".

Участващите в инициативата искат равнопоставеност и възможност на празниците да бъдат с децата.
Бащите твърдят, че са имали редица срещи в няколко институции, за да поставят исканията си и вече очакват отговори.

Шествието продължава до НДК, като по пътя си участниците ще раздават на деца подаръчета.




От

Аз ги подкрепям



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: acroo]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано26.12.12 17:37



Абсолютно ги подкрепям. Ама и с двете си ръце.
Детето има двама родители и двамата трябва да имат права и задължения, било то по време на брак, било то след развод.
Аз не знам какво е това нещо с тези свиждания...акъла не ми го побира.



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: acroo]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано26.12.12 17:40



Амиииииииии, иди в "Клуба на разведените", там я има тая тема...

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "


Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: Hoй]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано26.12.12 17:42



Те там са обременени по дефиниция

и това не е казано в негативна светина. Мнението на хора, които не са пряко засегнати от проблема ми е по-интересно.



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: acroo]  
Автор вoлнa птицa (ентусиаст)
Публикувано26.12.12 17:46



Напълно подкрепям. В днешно време наблюдавам бащи, които желаят активно да участват в живота на децата си, искат да прекарват достатъчно време с тях, но много майки умишлено възпрепятстват това. Сблъсквала съм се с много такива случаи.



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: acroo]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано26.12.12 17:47



Аз не съм пряко засегната.
Никога не бих лишила детето си от това да вижда и обича баща си, независимо например каква злоба изпитваме ние помежду си.



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: вoлнa птицa]  
Автор Oбичaм ()
Публикувано26.12.12 17:48



Ужас. Педофили.





Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: acroo]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано26.12.12 17:49



....аз също ги подкрепям, не е справедливо само едниния да споделя радости и неволи и всички емоции егоистично, трябва да се делят на две!!!!

всичко е в ръцете ми .......мамка му



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: вoлнa птицa]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано26.12.12 17:49



Да, и аз имам подобни наблюдения.

Интересното е, че точно миналата нощ проведох много брутален разговор относно отношението към мъже и съответно жени в обществото, от законово, през общоприети практики, та просто до елементарни и ежедневни ситуации. И хоп, днес излиза тази статия, тук пишат и доста жени и много ще се радвам да видя какво мислят всички.



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: ШокоЛада]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано26.12.12 17:52



Да и аз мисля така, надявам се никога да не изпадам в такава ситуация, в която да имам възможността да проверявам убежденията си, но така си мисля все пак.

А какво мислиш за това, че съдиите "дават" децата малко по интерция като че ли на майките? Да си призная, в началните години може и да има някакъв резон, не знам, но все пак си мисля, познавайки чудесни мъже и бащи, че и тогава трябва да се подхожда с повече размисъл за бащите като опция.

Във Франция вече често използват метод на обща грижа, при който детето е една седмица при майката, една седмица при бащата. Не знам дали в България това е възможно дори.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.