Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 27.09.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: ШокоЛада]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.12.12 20:51



Никой не е против правата на бащите да виждат децата си. Друг е момента какво влияние оказват някои бащи върху децата си.



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: acroo]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано26.12.12 21:08



Естествено, че подкрепям. Лошото е, че всеки хубав закон дава власт и на неподходящите хора.
Но тези около 20 човека, които са излезли на протест... зарадваха ме определено.
А самата тема е много трудна. И как може да се направи индивидуална реална оценка, която да изведе решение в полза на детето.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: мъъррр]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано26.12.12 21:11



Ами тя може да е безработна от 3 години, защото гледа детето. А и не може да се изземе от една добра майка само защото бащата има повече средства.

А иначе не може да съпоставиш разлика в това дали някой ще се скара за разлята кола на дивана с решение дали да вижда единия от родителите си равноправно или не. В случаите, когато единият родител не е насилник или тотален психопат, винаги е за предпочитане максималния контакт и с двамата.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: Vitalite]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано26.12.12 21:16



Дори да е единствено, това да се радваш искрено на детето и с детето, му дава в много отношения летящ старт. Най-вече в самочувствието и умението да изпитва положителни емоции спрямо себе си.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: Amelia Pond]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано26.12.12 22:28



Интересно как има майки дето работят и си гледат сами децата без чужда помощ и такива, които напускат работа, за да си гледат децата. То щото гледането на едно здраво дете е много трудно видиш ли за някой. Ако добре прочетеш пак същия мой коментар се надявам да откриеш и едни думички като възпитание, по-добре, от..... Щото явно си ги пропуснала. Инак не би ми писала, че средствата са водещи.

Давам ти пример за елементарно противоречие във възпитанието. Искаш да ти дам и по-сериозен ли?! ОК. Бащата ще позволява на дъщерята да пуши и даже ще й дава от своите цигари. А майката ще го забранява.

И как си представяш равноправие след развод?!
Много ми е интересно.
Детето ще се мести един месец при единия родител, един месец при другия ли?!
Или що?
Ега ти и тъпотията.
Съдът дава равни права спрямо задълженията на родителя. А след развод е по-добре детето да има един доминиращ родител, който да поема по-голямата част от отговорността. Инак за кво се развеждате, да си усложнявате живота ли? Така да ви е по-интересно да сте разделени, и в същото време да сте постоянно заедно, заради детето. Цирк просто.
Щом искат децата ад не страдат, да внимават като си избират партньор.
Щото особено последните поколения се женят кат пет пари в кесия с идеята, че ако не станат работите ще се разведат. Създават деца и отравят живота на всички, включително и на детето.



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: мъъррр]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано26.12.12 22:36



Току що видях цялата драма.
Развеждат се, защото не могат да живеят заедно и за да не страда детето от такава обстановка.
А после си търсят начини да са заедно, заради детето, че да не бъде ощетено и наранено.
Ега ти и простотията! Ма къде мислите ве, ако мислите де?!

Бащите имали права?! А отговорности, а задължения?!!
Кой ги е лишил?! Не разбрах. Има си съд, претенциите към него. Безсънна го каза най-точно. Решението е индивидуално.
Както има безотговорни бащи, така има и безотговорни майки. Наричат се безотговорни родители. Затова биват ощетени. Ей ти пресен пример.
Майката иска бащата да си вижда детето, той не го посещава. Майката спира да иска бащата да си вижда детето, а той почва ад протестира и вика, че има права и тя не можела да го спре. Ма къде беше кат се раждаше тва дете? Къде беше на първата му годинака, като проходи.....? Къде? И после реват за права? Кой ? Бащите. Защо не реват за права родителите(мъже и жени), на които не са присъдени децата, а само мъжете? Я се замислете над това?

Темата е сложна, но се отнася за родителите,а не само за БАЩИТЕ! А мъжкият пол измества проблема на полова основа.



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: мъъррр]  
Автор ШокоЛада ()
Публикувано26.12.12 22:50



Мрън не си права. Родителите се развеждат, защото имат нетърпимост един към друг и детето не е длъжно да им гледа простотиите. Но родителите трябва да мислят за това дете, защото то е създадено от двамата и е живяло с двамата.
За възпитанието също не съм съгласна. Детето ще порасне и след 18 години ще може да прави каквото си поиска, самият живот после ще го възпита да е отговорно и къде и как да се държи.
Ще ти кажа направо, мен мама и татко са ме научили на едно, но самият живот ме научи на много повече, защото реално самата аз осъзнах чрез практика, какво са ме учили и дали то е правилно.
Разбираш ли, на децата психиката е много ранима. Ако искаш да създадеш здраво и нормално дете трябва да щадиш психиката и емоциите му, ако то иска да види баща си, защо да не го види? Аз не коментирам на кого да бъде "дадено", а бащата да има достъп до детето, а не както е сега два пъти месечно ОТ-ДО.



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: Amelia Pond]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.12.12 22:57



Абсолютно съм съгласна с това. Но в действителност не е достатъчно.
А и е безсмислено да продължаваме дискусията в тази посока.



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: мъъррр]  
Автор yetti (((())))
Публикувано26.12.12 23:45



мисля, че доста стабилно се отклони от темата. опитах се да ти го кажа още в началото.

не ми давай за пример маргинали.



Тема Re: Още търсене на мнениянови [re: acroo]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано27.12.12 00:19



Малко ми е смешно някакви мъже да се събират на неква полянка и да протестират по тая тема. Некво по-мъжко действие трябваше да предприемат.

Иначе, аз мисля, че всеки случай трябва да се гледа индивидуално и така да се взима решението. Трябва да се има предвид и какво мисли детето. Но смятам, че е логично в повечето случаи детето да се дава на майката. Ако има обаче някаква дискриманция срещу мъжете - толкова по-лошо за съдебнатат система.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.