Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 22.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Смъртно наказание/доживотен затворнови  
Автор Nazgulll (девствен)
Публикувано30.11.12 10:00



Напоследък се разрази горещ обществен дебат относно това дали да се отмени доживотният затвор без право на отмяна. Причина за това беше изказването на М. Попова, която изказа мнение, че това наказание трябва да бъде отменено.

Аз съм на мнение, че това наказание трябва да бъде отменено. Не сме некви варвари, че да караме хора да гният до живот в затвора. Вярвам, че на всеки човек трябва да се даде втори шанс, независимо от престъплението, което е извършил.

Вие кво мислите.

необиден подпис


Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано30.11.12 10:02



Аз мисля, че има много хора далеч от реалността. Но ще ни го наложат това от EU.

sol lucet omnibus


Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: Nazgulll]  
Автор шунда (шурдилович)
Публикувано30.11.12 10:02



И като се отмени доживотния затвор, пак ли ще се върне смъртното наказание, като по-благородно?





Тема Спореднови [re: Nazgulll]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано30.11.12 10:05



мен е наивно да се мисли че след като даден човек прекара някакъв брой години в затвор ще може да бъде пълноценен гражданин.
Също така че затвора е някаква форма на наказание/изкупление за извършено престъпление. Затвора е нещо което да те плаши - възпиращ психологически механизъм.

Та по темата - според мен всичко над 10 г си е все едно доживотен така че може би трябва да има някакъв максимален срок и програма за реинтегриране после на тези хора в обществото.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: Polydeuces]  
Автор Nazgulll (девствен)
Публикувано30.11.12 10:05



Що пък да ни го налагат. Не може ли нашето общество да стигне само до тоя извод?

необиден подпис


Тема Re: Спореднови [re: Mandalay]  
Автор Nazgulll (девствен)
Публикувано30.11.12 10:07



Да, абсолютно е така. Отдавна е доказано, че затовора не изпълнява "превъзпитателната" си функция, а само до известна степен превантивната. За съжаление лишаването от свобода няма алтернатива в момента.

необиден подпис


Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: Nazgulll]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано30.11.12 10:10



И аз се впечатлих от думите на вице президента. Само че - неприятно. Надявах се да има един нормален поне в това управление на циркаджии.

Аз съм против да се премахне това наказание.
Не ни се получава възпитанието и общественото съзнание. Тотално не ни се получава и превъзпитанието. Трябва да си го признаем.



Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: Nazgulll]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано30.11.12 10:10



Не знам? За себеси съм наясно, против отмяната. Като ги видя някои ухилени в съда и безпардонни...

sol lucet omnibus


Тема Re: Спореднови [re: Mandalay]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано30.11.12 10:12



и ще я плащаш ти с данъците си

не - да си вегетира и да се превръща в зеленчук далече от мен, благодаря



Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: jojo-mojo]  
Автор Nazgulll (девствен)
Публикувано30.11.12 10:12



Какво печелиш ти, какво печелят близките на жертвата, какво печели обществото, когато един човек прекара n на брой години в затвора и умре там? По този начин тотално се отрича човешката същност.

необиден подпис



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.