Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 28.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: Nazgulll]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано03.12.12 15:11



Искаш да кажеш, че родителите на един съзнателен престъпник нямат вина за това що за същество е той?
Аз пък мисля, че те трябва да бъдат наказвани.



Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: Vitalite]  
Автор blood2 ()
Публикувано03.12.12 15:12



Някой наказал ли е Бог, че е създал хората?

Кой е създал светът? Бог или майките?



Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: blood2]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано03.12.12 15:14





Погледни какво съм ти писала в другата тема. Аз тук повече няма да се меся.



Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: Vitalite]  
Автор blood2 ()
Публикувано03.12.12 15:17



Знаеш ли, че ако майката е агресивна и секси, детето и е много по-вероятно да е агресивно, защото агресията на гените се взима главно от майката?



Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: Nazgulll]  
Автор ШокоЛада (Cola coca)
Публикувано03.12.12 15:32



Отговарям ти директно на въпроса, без да съм чела темата.
Против отмяната.
Не можеш да кажеш, че серийните убийци, изнасилвачите на деца и терористите са хора, просто те нямат човешки облик.
Но съм и против смъртното наказание.
Доживотен затвор е достатъчен, но без право на отмяна.



Тема Re: Спореднови [re: Mandalay]  
Автор ШокоЛада (Cola coca)
Публикувано03.12.12 15:36



Та по темата - според мен всичко над 10 г си е все едно доживотен така че може би трябва да има някакъв максимален срок и програма за реинтегриране после на тези хора в обществото.
-------------------------------
Виж, няма такова нещо...реинтегриране. Не може един педофил да се е гаврил и убивал деца и след това да го интегрираме. Извинявай, но той пак ще посегне и то със сигурност.
Не може един терорист, да се интегрира...той слуша "гласът" на Аллах...и познай какво ще прави като излезе. Не може един сериен убиец да спре да убива, само защото 10 години не е убивал /докато е бил в затвора/.
Има си престъпления, за които не може да има прошка и престъпниците не могат да се ползват с доверие.



Тема Re: Спореднови [re: ШокоЛада]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано03.12.12 15:38



Ама от къде знаеш, че не може? Аз ти казвам пък, че може. Може, защото хората имат свойството да си вземат поука, да се променят, да се учат от грешките си.

Редактирано от Nazgulll на 03.12.12 15:43.



Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: Nazgulll]  
Автор ШокоЛада (Cola coca)
Публикувано03.12.12 15:38



какво печели обществото, когато един човек прекара n на брой години в затвора и умре там? По този начин тотално се отрича човешката същност.
-----------------------
Ти сериозно ли това го мислиш?
Ами обществото печели спокойствие, че този убиец не е на свобода и не може да убива. Човешка същност при педофил, или терорист, или масов убиец?
Хайде стига, този отдавна си е загубил човешкият образ.



Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: ШокоЛада]  
Автор Nazgulll ()
Публикувано03.12.12 15:44



Да, и педофила и терориста и масовият убиец имат човешка същност. Защо да нямят? Никой не се ражда убиец или терорист, има причини които го правят такъв, има и причини, които да го променят.



Тема Re: Смъртно наказание/доживотен затворнови [re: Nazgulll]  
Автор blood2 ()
Публикувано03.12.12 15:51



"има причини които го правят такъв"

Има причини и то физически, а не Информационни и емоционални. Дивият слон в Африка не е опитомен, за разлика от Индийският. А когато е разгонен мъжкият див африкански слон има 100 пъти тестостерон над нормите обичайни.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.