Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 22.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Много важен въпрос! Някой да знае...?нови [re: acid948]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано27.11.12 20:16



ми и аз го знам, ама вече е късно - назгулът го е казал и ми е отнел възомжностна да блесна като един тунгуски метеорит



---------------------
„Умиране няма и задачата има решение.” - Ст. Джонсън

Тема Re: Много важен въпрос! Някой да знае...?нови [re: samvno6ta]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано27.11.12 20:17



Май си права - имам познат, който работи/работеше там - не му знам актуалната месторабота. И той ходеше с един бляскав и пищен костюм-униформа на работа и явно оттам съм се заблудил, че Р-то в абревиатурата значи "Ръководител".



Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Много важен въпрос! Някой да знае...?нови [re: Poзмapия]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано27.11.12 20:20



Прочети какво съм написал на назгула и ще видиш, че въпроса ми си остава висящ поради железните ми аргументи.



И руският не знам що да е наследство от комунизма - знаеш ли колко хора са учили в Русия още преди Освобождението през 1878 г.?
А за мореплавателския официален език - смехотворно е да се говори за такова "животно"... Ако има официален мореплавателски език - то това е езика на флагчетата и сирените.

Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Много важен въпрос! Някой да знае...?нови [re: Nazgulll]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано27.11.12 20:28



Относно френския език - доколкото ми е известно - френския е езика на дипломацията и освен това е езика, на който някои влюбени си говорят - кой с език, кой с уста - зависи от конфигурацията... :)

Ама да пишеш, че е език на "език на корабоплавателите"?! Не си прав.



Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Много важен въпрос! Някой да знае...?нови [re: acid948]  
Автор ПУXЧE ()
Публикувано27.11.12 20:47



Не е точно така. Преди навлизането на компютрите техническият език е немски с френски примеси. Не виждам нищо нелогично във френския като език на корабостроителите и корабоплаването; аз мога да дам съвсем други сфери за пример и съвсем други езици.



Тема Re: Много важен въпрос! Някой да знае...?нови [re: acid948]  
Автор Nazgulll (девствен)
Публикувано27.11.12 20:49



Добре, говорят на френски по радиото, защото сме франкофонска държава. Тази версия по-вероятна ли е?

необиден подпис


Тема Re: Много важен въпрос! Някой да знае...?нови [re: acid948]  
Автор samvno6ta (минаващ)
Публикувано27.11.12 20:51



Аз съм м. р., ед. ч., т.е. мъж.
Прочети ми ми ника-сам в нощта.



Тема Re: Много важен въпрос! Някой да знае...?нови [re: acid948]  
Автор o.kiss (новак)
Публикувано27.11.12 20:52



Всъщност Назгул е прав.
В така наречената Белградска конвенция официалните езици са руски, реверанс към СССР и френски, по онова време, 1949 год, английския на международните документи.



Тема Re: Много важен въпрос! Някой да знае...?нови [re: acid948]  
Автор samvno6ta (минаващ)
Публикувано27.11.12 20:54



Правилата на корабоплаването-лявото движение, са от Англия, до ден днешен. И официалният език е английски, а, не френски, най-вече след ВСВ.



Тема Re: Много важен въпрос! Някой да знае...?нови [re: ПУXЧE]  
Автор acid948 (летящ кинжал)
Публикувано27.11.12 21:00



Хора, умолявам ви - ако не знаете - въпроса ми в тая тема е защо в рубриката на Хоризонт четат нивото на река Дунав в сантиметри освен на български - и на руски и френски - все езици, които се говорят в страни, към които река Дунав не е толкова благосклонна да мие техните брегове от коритото си - ето че го написах като истински бард



Дышите глубже: вы взволнованы!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.