Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 26.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Е, те т'ва е! Единодушнонови [re: Бeзcъницa]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано24.11.12 14:46



Това, че Ви е била майка съвсем не означава, че може самоволно да ви лишава от неговото внимание. Той ако наистина е искал да се среща с вас е щял да го направи.

По закон минималното родителство го задължава поне два пъти в месеца по за 10 часа или нещо подобно бе да изкарва времето си с Вас.

Така, че майка ти няма никаква директна вина, че не сте поддържали взаимоотношения.

ПП: Говоря ти от собствен опит. Няма закон който да пречи на един баща да вижда и да общува с децата си макар и за кратко време. Иначе комунизмът доста добре обучи хората да са неспособни да обичат истински...

Soul is smarter



Тема Re: Е, те т'ва е! Единодушнонови [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор БeзcъницaМодератор (vertigo)
Публикувано24.11.12 14:50



Аз точно с това се утешавам - че ако е искал да ни види и да поддържа връзка с нас, е щял все пак да си намери начин. Знам за случаи, в които майките се държат като идиоти и крият децата, но ние много отдавна сме пълнолетни, за да зависи връзката само от майка. Което не пречи да ме гризе съвест, криво ми е, то е ясно, че няма лесно да мине. А за комунизма грам не те разбрах. Хората са си хора.



Тема Re: Е, те т'ва е! Единодушнонови [re: Бeзcъницa]  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано24.11.12 15:18



Ако майка ти е имала вина за това, баща ви да не ви потърси, то тази вина си е изцяло нейна.
А и както каза, вие отдавна сте пълнолетни. Ако е имал огромно желание е щял да ви намери.

Каквото и да е станало, каквото и да е било, то е минало. И в това минало ти и сестра ти нямате никаква вина. Чувстваш се зле, но не търси виновника в себе си. Нормално е при смърт, живият да страда. Естествено е. Но не се обвинявай за грешките на другите. Ти и сестра ти не сте допускали грешка. Не поемай чуждата вина. Защото ако го направиш ще нараниш единствено себе си и то без да го заслужаваш.



Тема Re: Е, те т'ва е! Единодушнонови [re: Бeзcъницa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано24.11.12 15:19



Знаеш ли навремето аз бях инициатора да се свържа с баща ми. Майка ми беше против. Когато се свързахме той беше много щастлив, че съм го потърсила...каза ми: Знаех си, че ще дойде този момент.
Междувременно след развода им, майка ми се омъжва втори път и кара мъжът си да ме осинови, защото биологичният ми баща е бил в категория: Изменник на Родината. Осиновява ме въпросният пастрок по заказу государственого комитета...както се шегувам:).

Баща ми е правил опити с писма, когато съм била малка да се свърже с майка ми от чужбина, но тя ги е унищожила...искала е всичко да остане тайна.
Бил е предупреден да не ми разбърква мозъка и да не ме търси, защото съм осиновена.

Но понеже няма нищо тайно, което да не стане явно...след време аз разбрах и не мирясах, докато не го издирих.
Поддържахме контакт до смъртта му през 2006г./тоест от 1983 до 2006г./
Никога и за секунда не съм съжалила, че го издирих и свързах с него.
Ако аз не го бях нправила, той ми каза, че нямал морално право да го направи...все пак тайната на осиновяването и да не ми направи нещо лошо по този начин.



Тема Re: Е, те т'ва е! Единодушнонови [re: Lira Emerald]  
Автор БeзcъницaМодератор (vertigo)
Публикувано24.11.12 15:30



Нас никой /като следващ баща в твоя случай/ не ни е осиновявал, за да измисля подобна причина. До 17 съм живяла далеч от майка, в друг град, баща ми е идвал веднъж, била съм чавдарче и имам снимка. Тоест знаел е прекрасно къде съм и че няма кой да му попречи да ме види, ако дойде до там. Но не е дошъл. Абе не знам. Станалото - станало...



Тема Re: Е, те т'ва е! Единодушнонови [re: Бeзcъницa]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано24.11.12 15:35



Дано не е било от безотговорност...права си, миналото си е минало. Порови се малко и спри в един момент:)



Тема Re: Аз май имам сестра!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано24.11.12 15:36



Да знаеш , когато децата са от една майка се водят едноутробни, а когато са от един баща се наричат-еднокръвни.

Хахахахах
Това са точно правните понятия.

Обаче междувременно/защото правото е доста стара наука/ биологията доказа, че майките не само износват децата, а им дават 1/2 от гените им.
Та кръвта е поравно.

Ако трябва да сме точни - трябва да се наричат - едноутробни и еднотестисни.





Тема Re: Е, те т'ва е! Единодушнонови [re: Бeзcъницa]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано24.11.12 17:28



Безсънна, аз отдавна ти обяснявам, че не го разбираш "Свещеничеството". То не че аз като Свещ умея да светя правилно, но от друга страна не изпадай в ролята на вълка от "болен здрав носи", който от "срам" не се осмелява да се противопостави на лисицата...

Знам, че за много неща не ме разбираш, но в случая не се самообвинявай и в никакъв случай не се самобичувай за сегашното ти положение - Бик от малко теле МЛЯКО не суче!

Приеми го като постулат. Ще дойде време (2-3 най-много до 5 години) и ще намериш отговорите. Но засега приеми, че това е "ТАКА".



Soul is smarter



Тема Re: Е, те т'ва е! Единодушнонови [re: Lira Emerald]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано24.11.12 17:29



Лир, ти винаги си била извън нормата на нормалното. Една на хиляда имат твоя късмет.

Soul is smarter



Тема Re: Аз май имам сестра!нови [re: Бeзcъницa]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано25.11.12 23:42



Поне социална пенсия ще е имал, си мисля. Щеше да помоли някой за хляб. Аз храна не отказвам да дам, ама все пари просят тиквениците. Веднъж му купих банички на един и после се замислих, дали не се е опитал да ги продаде ...
У нас всичко е шантаво. И ние сме шантави. Има една страна - страната на откачените неща. И тя се казва България. Другото й име е Мафия.

Не трябва да ти е тежко. Всеки си има съдба. И всеки ще умре някак. Ставало е и ще става винаги, с всеки жив. Болката е част от живота. Покоят - част от смъртта. Доколкото я познаваме. Без болка няма живот. Без смърт няма покой.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.