Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 10.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Между любовта и омразата  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 01:45



границата е, една протегната ръка.
Така ли е наистина?





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор MilitaryMinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано22.11.12 02:20



Или два палеца и нещо.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.12 07:42



Не. Наличието на второто само може да докаже липсата на първото.




Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано22.11.12 08:08



Границата е една вдигната ръка, една грешна дума, една минута невнимание. Толкова е тънка тази граница, че можеш да преминеш далече отвъд без дори да усетиш, че си я преминал.
Обратното, от омразата към любовта, за там се изисква време. Време и само време, време на безчувствие, което да убие омразата и да отвори път към любовта. Ако е възможно все пак.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 08:38



Ръка за прошка

Подавам ти я. Ето на - прости!
Протягам ти я за да се покая
за нещо, за което знаеш ти,
но за което аз, уви, не зная.
Виновен съм. За всичко в този свят
единият все в нещо съгрешил е,
единият - все в нещо виноват.
И този тук един съм аз. Прости ми.
Ти не прощаваш. Гордост. И тъга.
Вместо с любов, с ирония ме плискаш.
И моята протегната ръка
със празното пространство се здрависва.
Добре тогаз. Ще си я прибера.
Ще си я взема, щом не ти е нужна.
Но тази длан, била с теб и добра,
но тази длан, била с теб и нечужда,
един път непоета ли умре,
несрещната един път ли остане,
знай, няма вече никога да спре
и да понечи твоята да хване.
Отблъснеш ли я днес, то утре как
ще хвърлиш мост помежду теб и мене?
Не, не поемай моята ръка,
но да не стане някога така,
че да я търсиш в цялата вселена...


Дамян Дамянов



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор jumbles ()
Публикувано22.11.12 08:49



това никога не съм го разбирала и изживявала
искам да кажа ... не, не е така



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано22.11.12 09:42



Много е хубаво и истинско ...





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор БeзcъницaМодератор (vertigo)
Публикувано22.11.12 10:39



Не разбирам защо така често се казва, че двете чувства са свързани. Щото били такива противостоящи. Хоп от едното - задължително другото. Или поне ей така, лесно, възможно, логично. За мен изтриването на чувство, изчезването му, заличаването става единствено с безразличие. Безразличието ми е антипод както на любов, така и на омраза. Замяната на любов и омраза /независимо в коя посока/ просто не я схващам. Сигурна съм, че силата на емоцията при определени хора търси някакво проявление в момент на криза, рухване, загуба, просто канализирането на тази енергия в посока от любов към омраза /особено пък обратното!/ ми е странно. Да намразиш някого, когото си обичал, е чиста злоба и гадост, чак не знам защо така се дразня като го помисля. Ок, някакъв гняв, някакъв стремеж за отмъщение също сигурно. Омразата била показвала наличие все пак на чувства. Какви чувства?? Един кипеж в човека, дето той не може да си го оползотвори и гледа да го натресе по някой друг? Ударът по любовта е безразличието. Краят на омразата - също. Минаването от едно към друго за мен не е истинско, и чувството не е истинско, кръщава се еди-как си по липса на по-удачна формулировка, но е само признак за вътрешната му на някого борба и неясност. По-кратко казано - ако се случи човек от любов да кацне на омраза или обратното, считам, че едно от двете чувства е било самозаблуда.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Бeзcъницa]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.12 10:42



Точно.




Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 10:44



Какво е любовта?

Редактирано от blood2 на 22.11.12 10:45.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 10:51



Когато си прости за търпението е свободен да си тръгне или да остане.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 10:56



Не е толкова просто.
А и който заяви, че никога не е изживявал моменти на омраза към любим човек - лъже.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор БeзcъницaМодератор (vertigo)
Публикувано22.11.12 11:10



Ми аз не съм. Страшен бяс да. Да искаш го удушиш начи на секундата за някоя тъпотия. Но омраза не. Гадно е така да казваш, че щом не се е случило на някого, значи човекът лъже. Омразата не е момент, тя е по-надълбоко и широко, и съществено, и пълно усещане. Ядосал те някой и какво - веднага го мразиш? Това е просто някакъв афект. Миг. Буря в чаша вода. А омразата си е напълно осъзнато, твърдо налично, перманентно чувство. Дори ми стана и леко смешно - все едно да кажеш "За момент те обичах адски, ама след десет минути вече не. Иначе о да, любов си беше, съвсем истинска, просто беше момент."





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Бeзcъницa]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 11:11



Същото е. Защо не те хваща бяс на себе си, а на другият. Защото себе си не мразиш. Да, и ти мразиш.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.12 11:14



Не, не е просто. Никой не е обещавал, че ще е.:)
И не, не съм изпитвала омраза. Гняв- да. Но омразата е черна дупка, която те засмуква, а аз нямам психологически ресурс за това.

И да, приемам, че някой може да си мисли, че лъжа или каквото и да било.



П.П. Сега, можем да разширим границите на темата до това, че от осмисления гняв до омразата има само една ръка разстояние, ала тази ръка можем да я разположим хипотетично къде ли не...



Редактирано от PipilotaV. на 22.11.12 11:16.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Бeзcъницa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:17



Ядосал те някой и какво - веднага го мразиш?

Нищо подобно не съм писала.
А и тя, подобно на любовта се проявява по различни начини.

А омразата си е напълно осъзнато, твърдо налично, перманентно чувство.

Това също не е вярно. Много хора мразят без въобще да знаят, че мразят. Поради неосъзнатост.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор jumbles ()
Публикувано22.11.12 11:17



е де, нещо се поувлече



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано22.11.12 11:18



Границата е едно его ...



Когато обичаме, насочваме всички тези емоции и чувства към даден обект ... омразата се появява, когато егото започне да ревнува и почне да търси своето, т.е. когато тези емоции и чувства се насочат към егото ... тогава то си отмъщава, че е било лишавано толкова време от внимание заради някого, на този някого. Но егото съществува, само когато го храним с отрицателности. Спрем ли, осъзнаваме отново кой е бил обекта на обичта ни ....

Не съм сигурна, че след омразата, любовта в другият отново може да се възроди, защото нищо чудно, този някой да е канализирал обичта си към друг обект, а не към егото ... сигурно е възможно, само ако и двамата канализират обичта си към егото, а после пак един към друг, но това вече си е един безкраен маниакално-депресивен цикъл.



Тема П.П.нови [re: Бeзcъницa]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.12 11:18



Само дето пълното безразличие е страшно нещо и не съм способна на такова.




Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор БeзcъницaМодератор (vertigo)
Публикувано22.11.12 11:18



Хохохо, хич не си познал, че към себе си не бесувам!

Доста по-често е, отколкото към някой друг. Но не ми е щуквало да го кръщавам омраза, даже се обичам доста.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: PipilotaV.]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:22



Пипи, човек много внимателно и задълбочено трябва да проучва собствените си чувства и усещания, за да се научи да ги различава.
И няма нищо лошо в това да си изпитал истинска омраза, да се потопиш в нея, защото тогава е и възможен истински пълноценен катарзис и любовта, такава, каквото не си я познавал.
Ама, по - добре да спра, защото както казва Пеперуд ще изпаднем в словоблудство.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор БeзcъницaМодератор (vertigo)
Публикувано22.11.12 11:22



Ок, може да не е с трите определения наведнъж. Но все пак мисля, че не си права да броиш моментите на гняв като омраза. С това за лъженето ме жегна и гледах да ти кажа докато си наблизо, че не съм съгласна. Иначе дали ще вярваш или не, няма значение.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано22.11.12 11:22



да остане за нов цикъл на търпение ли?





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:22



Не. Защо?



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:23



Да търпи осъзнато.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Бeзcъницa]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 11:23



Ама защо ме подлагаш на такива извратении?

Твоето са си заучени емоции с цел изгода. А понякога човек заучава емоция като омразата и това е лошо.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Бeзcъницa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:24



Не съм казвала, че ти лъжеш. Казвам, че хората лъжат себе си и масовата реакция го доказва.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано22.11.12 11:25



Ако не ти дават причина да останеш, това е основателна причина да си тръгнеш.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:25



А ако човек изучи заучените си емоции, ще открие интересни нещица.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.12 11:25



В момента, в който започваме да обясняваме на другиго какво трябва непременно да чувства и мисли, вече сме изпаднали в словоблудство.




Редактирано от PipilotaV. на 22.11.12 11:26.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Бeзcъницa]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 11:25



" Но все пак мисля, че не си права да броиш моментите на гняв като омраза"

Права е. По делата им ще ги познаете. Думите са лъжовни понякога. А това да си гневен и в същият момент безразличен е ВИСША форма на омраза.

Тоест липсва ти съчувствие и си способен на всичко.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:26



Много точно и вярно.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: PipilotaV.]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:26



Именно.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор БeзcъницaМодератор (vertigo)
Публикувано22.11.12 11:26



Блъди. Когато почнеш да плещиш думи след думи колкото да се намираш на приказка, не ми се бъбри с теб. Механизмът, по който твоят мозък обръща нещата, ми е тотална мистика!

И не се наемам да ти опонирам. Извинявай.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 11:26



Аз открих, че съм Идиот. Не е интересно, а банално.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано22.11.12 11:27







Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано22.11.12 11:29



Емоционалната интелигентност ни спасява от много глупави ситуации и излишно губене на време и ресурси.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.12 11:29



Ами..., не го прави тогава. Когато лепнеш една сентенция и императив от вида "трябва" към един диалог, вече си престанал да слушаш другия.:) По принцип.




Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: PipilotaV.]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:32



Мен чу ли ме някой какво казах - някои почнаха да се защитават.

Без да съм ги обвинила в нещо.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано22.11.12 11:34



Аз те чух, ама нямаше какво да добавя.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.12 11:35



Не, бе, Витална, форумите са място за дискусии и обясняване на гледни точки, нали така. И когато напишеш нещо, звучащо така, сякаш не търпи възражение и няма как да е друго, а то е различно от нечие мислене и чувстване, е съвсем естествено да получиш реакция. Нали това се прави по цял ден тук?






Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: roshava]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:35







Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: PipilotaV.]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:36



Аз затова флиртувам, Пипи.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано22.11.12 11:36







Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор jumbles ()
Публикувано22.11.12 11:37



най-малко защото ти е невъзможно да познаваш целия спектър на човеешкия мир, та да си позволиш тази категоричност



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 11:40



Къде видя категоричност - в целия спектър от бяло до черно, който аз мога да видя?



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Бeзcъницa]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 11:47



А ти защо пък смяташ, че аз не съм за себе си мистика? И ми е гадно, че съм такъв и си се мразя.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор БeзcъницaМодератор (vertigo)
Публикувано22.11.12 11:54



Виталка, от името на някои ти заявявам, че намирам и подхода ти, и методите ти за водене на разговор за особено неприятни. Да не кажеш някога, че си усетила, надушила, в кълбото видяла или по въздуха преположила конкретното ми отношение. Реших да го напиша предварително преди ти да го кръстиш иначе.

Хау.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Бeзcъницa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 12:02



За мен е изключително успокояващо, че не всички ме харесват. Благодаря.



Но ти си умно момиче и вярвам, разбираш, че твоето отношение ми е съвсем понятно.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Бeзcъницa]  
Автор Nazgulll (девствен)
Публикувано22.11.12 13:04



Да, меко казано. Виталето леко така страда от лека форма на грандоманство и тежка форма на префърцуненост, но долу-горе е в рамките на нормалното.

Млади, красиви и слаби жени по форумите няма :(


Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Nazgulll]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 13:11



Е, не!!! Все се надявах, че съм прескочила границата.



Иначе, не страдам - аз съм.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: jumbles]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 13:33



не ти ли се е случвало да не отговориш на някой на любовта и след това този човек да те намрази...или по-точно да се държи зле с теб?



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано22.11.12 14:18






Не разбирам ръката какво прави тук. Любовта и омразата не са линейни, а като Ин и Ян. И да - границата на безграничната, фанатична любов е по допирателна с тази на крайната омраза, те всъщност не се различават. Ако човек няма здрав егоизъм и се идентифицира тотално с любовта към другия и това чувство го е заляло и не е останало друго, то няма как да няма омраза - кое его не би мразило този, който така го е детронирал и го рита, когато е паднало. Все пак това да обичаш, е насилие спрямо част от личността ти, което не всеки понася адекватно.

Другото е, че човек, когато е в една еуфория и много интензивна емоция, лесно може да премине в друга - т.е. от много силен гняв в смях и обратното. Гразусът на емоцията остава същият, само спектърът се сменя. Това е защото всяка емоция се изразява все пак и на физическо ниво на възбуда на тялото, определени хормони. И вече от дразнителят зависи.

А и когато отричаме дадено чувство и все пак улавяме телесните му съпроводни, лесно можем да решим, че изпитваме противоположното. Т.е. ако някой много ни харесва и тотално имаме вътрешните задръжки, че това е невъзможно, при някои хора това може да се прояви като дразнене, гняв, дори омраза.

Но основното е, че двете крайности се преливат и са в същността си идентични. Това малко хора ще го разберат, защото безгранична любов звучи твърде хубаво, но истината е, че не сме способни на нея и затова не можем да си представим как любовта ни може да премине в омраза. Всъщност понякога любовта може да е много по-разрушителна. Да не говорим, че от любов понякога хората са способни да направят такива неща, за които другият би ги намразил. Включително родител за детето си, с цялата си любов, нали...

Може би свързващата дума е именно фанатизъм. И всъщност до какво води тази любов/омраза. Ако се противопоставя на цялото ти същество? А ако макар омраза те отведе до друг живот и ти отвори врати, от които влезе светлина, а досега е имало само кибритена клечка? Някой ще бъде благодарен, дори да го е довела омраза дотук. Друг ще ослепее, дори да е било от любов.




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 22.11.12 14:26.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано22.11.12 14:28



Много лесно оперираш с понятията според мен. Държи се зле с теб. Еми как да се държи човекът, да е благодарен, че си го отхвърлила? Логично е да има промяна в такава посока, защото никъде не сме се кълнели в чудеса от благородство.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 22.11.12 14:28.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Amelia Pond]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.12 14:33



Може би ако вместо любов говорим за страст, нещата ще изглеждат малко по- ясни, тъй като любовта в този й смисъл те отнася в едно пространство на трансцедентност, отвъд добро и зло, отвъд морални ценности, някъде, където да разделиш и разграничиш нещата е просто почти невъзможно.

Любовната страст гради пиедестали и ги разрушава с еднаква сила. А може би някои тук говорим за любовта като обич, която не преминава в омраза, тъй като нейният заряд не е само страстта, а духовната близост, и приемането в цялост.

Предполагам, че оттук идват някои различия.




Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: PipilotaV.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано22.11.12 14:40



Може би и не зависи само от любовта, а от човека, от другите ни качества и преживявания. Ако любовта е като наркотик, за всеки е различна свръхдозата. А някои просто им липсват ензими да я обработят и изпадат в делириум.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Amelia Pond]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 14:49



Ако любовта е като наркотик, значи ти я получаваш, а не я даваш. Да, любовта се дава, а ти не можеш да даваш. Просто на едни хора им е дадено да получават любов от много места, не защото могат да я понесат, а защото имат късмет.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано22.11.12 14:52



То може да е наркотик, който твоят организъм произвежда. Дори шизофренията се свързва с прекалено производство на допамин - един от хормоните, които иначе ни правят енергични, с добро самочувствие и щастливи. Но след определени дози става "токсично", ако не за организма, то за психиката или душата, нека кажем, говорейки за любов. То и ти дза го произвеждаш, за да го дадеш, трябва да мине през теб. Представи си, че трябва да родиш някакво огромно бебе с глава колкото Хималаите. Еми няма да стане. Уж добро, добро... ама... твърде хубаво не е на хубаво, са казали. Може би за такива случаи.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 22.11.12 14:53.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Amelia Pond]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 14:57



Човек не може да контролира тялото си, нито чувствата, някои емоции и така нататък. Не може и да зададе да е много красив и други неща. Така, че любовта е даденост, която някои хора получават още от деца, а други не.

Сега и Шизофреник ли ме изкара? Като не съм енергичен и със самочувствие и за такъв не ставам.

Все едно. Аз знам, че човек може само да получи любов, но не и да даде. Когато получава любов, той е на 100% уверен че я има и я е получил, а като дава може 100% да греши и затова другите да му се карат. Тоест колкото и любов да искаш да дадеш, нищо да не се получи, защото по принцип човек любов не може да дава.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор jumbles ()
Публикувано22.11.12 15:06



не съм го изживявала ... в смисъл ... аз никога, айде да не е никога, ама поне през съзнателния си живот не съм изпитвала омраза към човек



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор jumbles ()
Публикувано22.11.12 15:09



сега, много ти се моля, имай предвид, че аз не съм на 3000 години и при тва си падам глупава, та ако може някак иначе да ми го кажеш ... ако означава нещо за теб факта да съм те разбрала, разбира се



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: jumbles]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:14



Ми няма с какво да заменя думичката омраза, макар, че омраза не е точната дума..
Може би е агресия, накърнено его, ревност, яд...в едно...но все негативно.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано22.11.12 15:16



Може би самосъхранение, което другият, подозиращ и изпитващ вина може би, следейки какви са реакциите, определя като негативно. А просто позитивното си е отминало... знам ли.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: мpънмpън]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:17



Толкова е тънка тази граница, че можеш да преминеш далече отвъд без дори да усетиш, че си я преминал.
----------------------
Точно това говорех. И омразата и любовта са много силни чувства.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 15:18



Всяко чувство е силно. Затова е чувство.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: jumbles]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 15:19



Лъжеш.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: roshava]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:19



Ако знаеш колко е верен текста на картинката...
Аз съм такава, търпя и прощавам, но тръгна ли си е завинаги...



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 15:20



Човек вижда това, което може да види. Казвам, че да си почувствал осъзнато моментите на омраза, да си я превъзмогнал, разбрал, не те прави по - лош човек от друг, а само по - разбиращ чувствата на другите. И да, клишето, че любовта и омразата са двете страни на една монета е истина. Какво толкова? Отпуснатият, свободен човек не се страхува да каже Аз мразя. И ако ти е възможно, повярвай ми - на такъв човек можеш да имаш повече доверие.

Прости, неточността на думите ми.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 15:20



Демек трябва да се Самоубием ли? Че иначе как да си тръгнем от светът?



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор jumbles ()
Публикувано22.11.12 15:24



не знам ... изпитвам болка, тъга понякога гняв ... това са нещата които съм срещала в себе си и изживявала, останалото ми е далечно и неразбираемо



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Бeзcъницa]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:24



По-кратко казано - ако се случи човек от любов да кацне на омраза или обратното, считам, че едно от двете чувства е било самозаблуда.
-------------------------
Ами може и да е заблуда, т.е. да е временно, но съществува...и е много силно.
Знаеш ли, един единствен път ми се е случвало на мен, от влюбена, да се превърна в озлобена. Признавам си го...добре, че беше за много кратко.
Много е лошо, когато си влюбен и летиш, някой без жал да ти подреже крилцата. Тогава падаш и агонизираш и това което изпитваш не е по никакъв начин добронамереност и позитивизъм



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:25



Какво е любовта?

Влюби се и ще видиш...



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:29



А и който заяви, че никога не е изживявал моменти на омраза към любим човек - лъже.
----------------------
Абсолютно...но говорим за моменти и даже не точно омраза, ами много негативни чувства в едно. Защото омразата е нещо много силно и опустошаващо и доста трайно.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 15:31



Трябва да се влюбят в мен, че да разбера. Тоест трябва да ми се даде любов, че да разбера.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.12 15:33



Да, така е, възможно е, но ми се струва и че онова, което си изпитвала дотогава към човека, е било повече влюбеност, а не истинска любов. И колкото повече сме подвластни на бурята от хормони, на онази странна понякога химия, която предизвиква чувството на влюбеност и страстта, толкова повече сме и в състояние да "обърнем палачинката" на чувствата, а позитивът да се превърне в негатив. Не че разочарованието на по- късен етап води до положителни усещания към разочаровалия ни, но по- узрелите вече отношения ни помагат в един момент да разграничим и собствените си вини и да простим. Когато простим, омразата вече няма място. Защото по принцип омразата креши точно това: "ти, само ти си виновен, а аз не го заслужавам" и често иска реванш поради нарушено чувство за справедливост...
Това поне говори моят опит...




Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: PipilotaV.]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:38



Да, Пипи, аз затова написах любов, а не обич...поне при мен любовта е бурен акт, от много и различни емоции, а обичта е като течащата река, постоянна и трудно се променя.
Абе пак не е точно, ама горе-долу...



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:41



Не, Блъд, ти трябва да те се влюбиш...



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 15:49



Не Маги, в мен трябва да се влюбят, че да разбера какво е любов.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:53



Е, как точно ще разбереш...
за мен по-красиво е да бъдеш влюбен и да има взаимност, отколкото някой да е влюбен в теб...



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор jumbles ()
Публикувано22.11.12 15:57



значи с това:

А и който заяви, че никога не е изживявал моменти на омраза към любим човек - лъже

сии казвла, всъщност това:

Човек вижда това, което може да види. Казвам, че да си почувствал осъзнато моментите на омраза, да си я превъзмогнал, разбрал, не те прави по - лош човек от друг, а само по - разбиращ чувствата на другите.

прощавай, аз наистина съм много глупава

Благодаря



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор jumbles ()
Публикувано22.11.12 15:58



твоя воля, мисли каквото си искаш



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 16:05



Ако някоя е влюбена в мен ще има взаимност. Иначе няма как да има.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: jumbles]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 17:51



Именно, било е време, когато не съм познавала изцяло и дълбоко собствените си емоции и чувства, и съм ги наричала, както ми е приятно и его ласкателно.
А и двете ми твърдения само се допълват.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 17:55



Ама, естествено Маги, нали затова се вглъбяваме в себе си, опознаваме и медитираме над противоположни възможни състояния.
Аз поне се опитвам да ги изживея под формата на медитация - Дървото на Живота и т.н.
Последното беше излишно да пиша в тоя клуб.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано22.11.12 18:10



За това ми е в архива ...





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 22:02



... Има и един друг елемент, който подпомага трансформацията на любовта в омраза. По един или друг начин, в една или друга степен омразата, която изпитваме винаги е производна на любовта (или избрани нейни елементи). На пръв поглед звучи странно, но емпиричните изследвания го потвърждават. Психологически установен факт е, че всяко чувство, което изпитваме, съдържа у себе си своята противоположност. Т.е., в конкретния случай, когато изпитваме към някого любов, неизменно, в определени моменти изпитваме към него и омраза, която е точно толкова силна, колкото е и любовта ни. Балансът между двете чувства, определя крайното съдържание на отношението ни към конкретната личност. Което ще рече, че ако любовта е основното чувство, с моментни проблясъци на омраза, ние твърдим, че обичаме този човек, а когато омразата е основното чувство, с моментни проблясъци на любов (или избрани нейни елементи), твърдим, че го мразим. Ако подложите на по-обстоен поглед отношенията си с настоящия ви партньор и сте достатъчно честни пред себе си, няма да ви е особено трудно да намерите потвърждение на този факт. Всъщност излъгах, за голяма част от вас това определено ще е трудно. И то до такава степен, че категорично ще отхвърлите верността на подобно твърдение.
Тук вече стигаме до йезуитския начин, по-който природата е разрешила този аксиоматичен, заложен от самата нея конфликт: да се грижи за генетичното подобрение и баланс на човешкия вид, събирайки партньори с противоположни личностни характеристики.
Причината, по която най-вероятно съществува феномена на трансформация на любовта в омраза или безразличие, е възможността двойката да се разпадне възможно най-безболезнено за двамата партньори и съответно да благоприятства възможността да се създадат нови две двойки, които да продължат развитието на генетичната програма. Начина, по който това се осъществява, е чрез съществуването и съответно използването на скрити (несъзнавани) защитни механизми на личността, които се грижат, да сведат до минимум неприятните мисли и чувства, които могат да стигнат до съзнанието ни. Точно те ни пречат, когато обичаме някой да осъзнаваме моментната омраза, която изпитваме към него и когато мразим някой, да осъзнаваме моментното усещане за любов, която неосъзнато чувстваме към него...




Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: roshava]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 22:09



Аз не пазя архиви....





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 22:11



Няма по-сложно нещо от човека и неговата емоционалност.





Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 22:18



Има. Всичко се купува с пари и жени.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.11.12 22:20



В настроение си тази вечер, както бе и през деня.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 22:25



Не те разбирам. Настроение за какво?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.