Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 10.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Бeзcъницa]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:24



По-кратко казано - ако се случи човек от любов да кацне на омраза или обратното, считам, че едно от двете чувства е било самозаблуда.
-------------------------
Ами може и да е заблуда, т.е. да е временно, но съществува...и е много силно.
Знаеш ли, един единствен път ми се е случвало на мен, от влюбена, да се превърна в озлобена. Признавам си го...добре, че беше за много кратко.
Много е лошо, когато си влюбен и летиш, някой без жал да ти подреже крилцата. Тогава падаш и агонизираш и това което изпитваш не е по никакъв начин добронамереност и позитивизъм



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:25



Какво е любовта?

Влюби се и ще видиш...



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:29



А и който заяви, че никога не е изживявал моменти на омраза към любим човек - лъже.
----------------------
Абсолютно...но говорим за моменти и даже не точно омраза, ами много негативни чувства в едно. Защото омразата е нещо много силно и опустошаващо и доста трайно.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 15:31



Трябва да се влюбят в мен, че да разбера. Тоест трябва да ми се даде любов, че да разбера.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.11.12 15:33



Да, така е, възможно е, но ми се струва и че онова, което си изпитвала дотогава към човека, е било повече влюбеност, а не истинска любов. И колкото повече сме подвластни на бурята от хормони, на онази странна понякога химия, която предизвиква чувството на влюбеност и страстта, толкова повече сме и в състояние да "обърнем палачинката" на чувствата, а позитивът да се превърне в негатив. Не че разочарованието на по- късен етап води до положителни усещания към разочаровалия ни, но по- узрелите вече отношения ни помагат в един момент да разграничим и собствените си вини и да простим. Когато простим, омразата вече няма място. Защото по принцип омразата креши точно това: "ти, само ти си виновен, а аз не го заслужавам" и често иска реванш поради нарушено чувство за справедливост...
Това поне говори моят опит...




Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: PipilotaV.]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:38



Да, Пипи, аз затова написах любов, а не обич...поне при мен любовта е бурен акт, от много и различни емоции, а обичта е като течащата река, постоянна и трудно се променя.
Абе пак не е точно, ама горе-долу...



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:41



Не, Блъд, ти трябва да те се влюбиш...



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Маги]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.11.12 15:49



Не Маги, в мен трябва да се влюбят, че да разбера какво е любов.



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: blood2]  
Автор Маги ()
Публикувано22.11.12 15:53



Е, как точно ще разбереш...
за мен по-красиво е да бъдеш влюбен и да има взаимност, отколкото някой да е влюбен в теб...



Тема Re: Между любовта и омразатанови [re: Vitalite]  
Автор jumbles ()
Публикувано22.11.12 15:57



значи с това:

А и който заяви, че никога не е изживявал моменти на омраза към любим човек - лъже

сии казвла, всъщност това:

Човек вижда това, което може да види. Казвам, че да си почувствал осъзнато моментите на омраза, да си я превъзмогнал, разбрал, не те прави по - лош човек от друг, а само по - разбиращ чувствата на другите.

прощавай, аз наистина съм много глупава

Благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.