Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 26.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: roshava]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано20.11.12 12:32



Ревността има и съвсем човешки измерения, има и патологични. Няма универсален отговор дали- или. Вероятно единствено вярно е, че в нея има повече его, отколкото любов.

Аз съм проявявала ревност в първоначален етап на влюбване, когато още не мога да се ориентирам и всяко нещо отеква малко болезнено в мен, което е глупаво, но факт. След което, ако прекрача успешно и без окончателни състресения този етап, се връщам шастлива към себе си.






Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: jumbles]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано20.11.12 12:36



Не, нормална е понякога боязънта на влюбения човек към предателство и изострената му чувствителност тогава, когато обектът на влюбеността му е уникален и единствен избор сред безкрайните много. Защото това си е някакъв аспект от влюбването... Даже и хора, които нямат никакви причини за ниско самочувствие, понякога са поразени от вируса на ревността в периоди на страст. И това е част от живота.

Има и нелечима ревност обаче, която е проблем в характера и светогледа на самия ревнуващ.


Редактирано от PipilotaV. на 20.11.12 12:49.



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: PipilotaV.]  
Автор jumbles ()
Публикувано20.11.12 12:48



ок, съгласих се ... нормално е когато става въпрос за влюбеност ... любовта обаче е нещо различно



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест? [re: jumbles]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано20.11.12 12:50



Да, любовта е нещо различно, така е. За нея са ужасно важни обичта към човека и приемането. Те са съвсем друг етап.




Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест? [re: PipilotaV.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.11.12 13:03



Според мен може едновременно да изпитваш любов и да си влюбен в някого.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест? [re: Amelia Pond]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.11.12 13:03



О, това е блаженство.



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест? [re: roshava]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.11.12 13:05



Ти остави, случвало ми се е приятелка да ми забранява да говоря за еди кой си, понеже ревнува. А аз да имам сериозни проблеми, които имам нужда да споделя, но... хахахахха.
Иначе на мен ми се случва по доста самоироничен начин. Не мога сериозно да ревнувам. Винаги успявам да вкарам чувство за хумор в това чувство и даже ми е приятно, ако се впрегна за нещо. Вдига ми се енергията




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест? [re: Vitalite]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.11.12 13:06



Ъха




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест? [re: roshava]  
Автор MilitaryMinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано20.11.12 13:36



Да започнем от другата крайност? Коя е тя? Безразличието или нещо друго?



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест? [re: PipilotaV.]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано20.11.12 13:37



Извинете, означава ли това, че в първоначалния етап на влюбване егото е по-голямо и по-силно, като с течение на времето параметрите му отслабват?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.