Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 24.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: PipilotaV.]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано21.11.12 17:53



Всеки има право на мнение, нали?



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор юpaтa ()
Публикувано21.11.12 18:05



нали като циганина и циганката?!



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: PipilotaV.]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано21.11.12 18:06



откровени, агресивни психопатии са ясни, както и когато някой ти е ядосан и те напсува ... всичко е изложено на показ, няма скрито покрито, няма изненади.
различно мнение, при това съвсем кротко и възпитано формулирано, което оправдава ограничаването на друг човек, с едва ли не някакъв ореол, е както когато някой ти е ядосан, но си мълчи и нищо не казва ... като това мълчание в един по-късен период ти изяжда главата, когато най-не си подготвена.
Т.е. искам да кажа, че явната психопатия не е толкова опасна, колкото прикритата такава. За едната си подготвен и можеш да се отбраняваш, а другата винаги е като нож в гърба.

И сега ако ми кажеш, че това изказване е нормално и това не ти звучи психопатско ... нямам какво да добавя ....
Ревността има и добра страна, която е начин, стремеж да опазиш скъпите за теб хора. Да ги запазиш чрез невидима пелена която ги обгръща само и само да ги защити, те да са добре, за да си добре и ти, да ги опази от лошото, което може ги нарани, а значи да нарани и теб... Тази ревност е все едно да стискаш здраво палци и да си казваш от цялото си сърце: "Дано, дано е добре, дано се обичаме, дано мисли за мен и нека сред многото избира мен"

Това мислене е типично за мъжете, които налагат физически и психически тормоз над жените си. Пребива я от бой, а после и обяснява, че го е направил, защото я защитава и защото много я обича .... айде благодарско за такова кротко и възпитано формулирано извинение, за нещо толкова смазващо като ревността.



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: roshava]  
Автор ПУXЧE ()
Публикувано21.11.12 18:19



Последните прояви на ревност, които съм виждала, бяха в случаи, когато изпитващият ревността не е много сигурен иска ли въобще обекта на ревността, но ако не го иска - не знае кого друг иска. Или пък е сигурен кого иска, но не може да го получи, затова се задоволява с обекта на ревността.
Ревността е предизвикана от това, че изпитващият я се бои обектът да не го направи за смях, да не му сложи рога или направо да го изостави... и така изпитващият я все пак да остане сам.
Не казвам, че всички случаи са такива, но бях много изненадана, когато осъзнах, че ревността е не само от любов.



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: ПУXЧE]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано21.11.12 18:22



Ревността никога не е от любов. Тя е от липса на такава.





Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: roshava]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.11.12 18:26



Ти от собствен опит ли знаеш какво е любовта, като си сама? Като не даваш любов на мъж, пък какви толкова категорични мнения даваш?



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: ПУXЧE]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.11.12 18:28



А на вас готино ли ви е да ви изоставят и да живеете сама без мъж?

Редактирано от blood2 на 21.11.12 18:30.



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: Liya]  
Автор MilitaryMinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано21.11.12 18:33



В СУ?



Редактирано от MilitaryMinD на 21.11.12 19:50.



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: blood2]  
Автор ПУXЧE ()
Публикувано21.11.12 18:39



Като не можеш да осмислиш варианта за развитие на 'не съм сигурен кво искам, ама съм с теб все пак', ще те улесня - изоставяне, ама в обратната посока. Той може, аз също.



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: Bлeчyгo]  
Автор jumbles ()
Публикувано21.11.12 18:42



падна ми най-после

ела та целуфна бе, друже




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.