Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 22.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: PipilotaV.]  
Автор Маги ()
Публикувано20.11.12 16:35



Пипи, няма как да ме разбереш, ако не си го изпитала.
А по принцип раздялата е трудно нещо, особено като си влюбен и имаш надеждата, че този човек ще се промени, ще ме опознае и ще разбере, че нямам никакво да ревнува...
Е не стана така...разделихме се накрая...
А колкото до изневярата, човек някой път говори повече, от колко може да направи и аз си имам такива моменти, когато съм под емоция.





Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: Маги]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано20.11.12 16:37



А колкото до изневярата, човек някой път говори повече, от колко може да направи и аз си имам такива моменти, когато съм под емоция.

И аз така си мисля.






Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест?нови [re: roshava]  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано20.11.12 17:36



Ревността е такава "болест" като самата "любов". Вървят заедно, но и поотделно. Когато са заедно става страшно.
В нея има симптоми и на наранено его, и усещане за притежание, и на чувство за малоценност, и на чувство за чест и достойнство, и страх....
Напълно е нормално, когато ревността се вписва в едни неписани граници на приличие. Но става патологична и опасна, когато ги премине. А обикновено отвъд границите на проява на ревността са онези физически и психически излияния от страна на "болния", които увреждат чрез агресия психичното и физическо здраве на ответната страна, обект на ревност. Отмъщението е крайната връхна точка на кулминационния момент при това състояние. И то е най-опасно.

Да, ревнувам и вещи и хора, стига да са ми скъпи. И то силно ревнувам. Но кратко време след първоначалния симптом се отказвам от обекта на ревност (особено, щом е човек и ако дава повод за ревност). Защото няма обект на моите симпатии към когото да развивам чувство за собственост и той да се опитва дори да ме дразни и предизвиква да ревнувам. Би било опит на озлобена гавра към мен, ако говорим за партньор. Чувството у мен е неприятно, като огнен нож болезнено и страничните му ефекти се засилват(съмненията).

Лека е само един - откровеност, искреност и изчистване на всички съмнения. Не се ли излекува от това, значи вече е в необратимата си крайна фаза.

Всеки, който отрича, че ревнува е просто лицемер. Всеки ревнува. Този, който твърди обратното или е имал щастието да не изпитва това състояние или просто го е срам да си признае, че и той е човек.



Тема Добре де [re: мpънмpън]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано20.11.12 17:50



Хайде дефинирай тези "неписани граници на приличие" за да станат писани и да са наясно хората кое е патология и кое е "нормално"
Че се оказа че нещата са по-разтегливи от дъвка и всеки върти и суче според моментните му интереси.

Това е положението - свиквай



Тема Толкова [re: PipilotaV.]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано20.11.12 17:51



се надявах на "Ордена на жартиера"

Това е положението - свиквай



Тема Re: Добре де [re: Mandalay]  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано20.11.12 18:01



Неписаните закони са на пряко определение на ответната страна и обществото в купом.



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест? [re: Nazgulll]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано20.11.12 19:13



Миличък, мисли си каквото искаш. Нямаш шансове да ми промениш мисленето с този си подход.





Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест? [re: MilitaryMinD]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано20.11.12 19:21



Живяла съм с мъж, който страдаше от тази болест. За жалост, от тази болест са потърпевши и околните. ... Да се връща през работно време в къщи, за да ме проверява и след като ме намира в съседката да вдига скандал, че тя ми била крила любовника в гардероба. Да ми се вдига скандал, че някой си ме бил гледал ... е не, благодаря ... любовта ми се изпари от липсата на доверие, нищо, че всичко останало беше супер.



Нямам идея как е след като ме зарежат ... никой до сега не ме е зарязвал. /което не значи, че аз съм зарязвала, а че нещата в един момент просто тръгват по наклон, който винаги води до раздяла, за което никога не е виновен само един от двамата ... единият иска или не иска да прави нещо, другият пък не може да живее с или без това нещо и раздялата идва неизбежно/



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест? [re: шyндa]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано20.11.12 19:24



Ей, Шурдилович, на мен ми рошави мислите ве, ако ги резнем, ще изпадна в деменция.

Бива ли да ми причиняваш това? Че и страшно нямало ...



Тема Re: Ревността - нещо нормално или болест? [re: мpънмpън]  
Автор roshava (Дарма)
Публикувано20.11.12 19:28



Миличка, ти сама казваш, че ревността, В нея има симптоми и на наранено его, и усещане за притежание, и на чувство за малоценност, и на чувство за чест и достойнство, и страх, същевременно твърдиш, че Всеки, който отрича, че ревнува е просто лицемер. Всеки ревнува. Този, който твърди обратното или е имал щастието да не изпитва това състояние или просто го е срам да си признае, че и той е човек.
Това значи ли, че никой не може според теб да се отърве от тези си чувства и слугуване на егото?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.