Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 22.05.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Пеперуд...нови  
Автор ШokoЛaдa (ама млада)
Публикувано05.11.12 16:31



понеже знам, че се занимаваш с музика, искам да те попитам нещо.
Дъщеря ми иска да свири на китара. Не знам обаче дали ще може да се научи, защото няма роднини, които са с музикален слух. Та въпросът ми е, какви са първите стъпки? Да я запиша някъде да я учат или да се опитам да я убедя, че е безсмислено...
Понеже тя е максималистка, няма да се задоволи с половинчати неща...
Та ето ти кратък и ясен въпрос. За да се научиш да свириш на нещо /както трябва/, какво трябва, талант или труд и какъв процент си делят двете неща....
И още един въпрос...има ли възрастова граница за това, да се учиш да свириш..



Тема Re: Пеперуд... *DELETED*нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано05.11.12 16:37



Мнението е изтрито от tenderisthenight

Тема Re: Пеперуд...нови [re: PipilotaV.]  
Автор Nazgulll (девствен)
Публикувано05.11.12 16:48



Нямаш право да пишеш в тая тема, не случайно е озаглавена "пеперуд". В тази връзка приканвам дир.бг да въведе функцията "лични бележки".



Тема Re: Пеперуд... [re: Nazgulll]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано05.11.12 17:07



Да се изтрия, викаш? Ей сега.






Тема Re: Пеперуд...нови [re: Nazgulll]  
Автор Пyxчe (ританка)
Публикувано05.11.12 17:25



Ако темата е била само за Пеперуд, нямаше да я има, а щеше да е под формата на ЛБ.

Дали ще има хляб в тема, озаглавена "Защо хората се сърдят, когато коментирате публичните им изяви" - как мислите?

***
ЖиТиЕй, мадафака!



Тема Re: Пеперуд...нови [re: Пyxчe]  
Автор Nazgulll (девствен)
Публикувано05.11.12 17:27



Бъзикам се, пухче...

Има перспектива в тази тема



Тема Re: Пеперуд...нови [re: ШokoЛaдa]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано05.11.12 17:29



"понеже знам, че се занимаваш с музика, искам да те попитам нещо."


Аз не само "се занимавам" с музика, но съм си посветил живота на нея.

"Дъщеря ми иска да свири на китара. Не знам обаче дали ще може да се научи, защото няма роднини, които са с музикален слух. Та въпросът ми е, какви са първите стъпки? Да я запиша някъде да я учат или да се опитам да я убедя, че е безсмислено... "

1.Щом ТЯ ИСКА да свири китара - това е добър знак като начало. Не е необходимо да има роднини с музикален слух и свирещи на един инструмент.
Като професионален музикант и диригент и педагог съм имал хиляди контакти с всевъзможни деца /от 6г./ и възрастни /най-възрастната ми ученичка бе на 76 г. и не беше пипвала пиано./
Първите стъпки?
Да попадне на наистина добър учител. И да не вярва, че той ще направи "абра-кадабра" и тя ще просвири за кратко време като своите идоли.... Това е един дълъг и "мъчителен" процес, който изисква постоянство....


"Понеже тя е максималистка, няма да се задоволи с половинчати неща...
Та ето ти кратък и ясен въпрос. За да се научиш да свириш на нещо /както трябва/, какво трябва, талант или труд и какъв процент си делят двете неща....
И още един въпрос...има ли възрастова граница за това, да се учиш да свириш.."


2.Зависи от амбициите на ученика. Днес има толкова много помощни материали и по нета и школи /знам че в БГ липсват тотално и съм решил да напиша самоучители за 4 инструмента/ че ако детето е сериозно и практикува поне 30 мин. всеки ден - резултата ще се появи скоро. Но не просто да си дрънка на китарата а да следва инструкциите за упражняване от учителя.
Не всеки може и трябва да стане световно известен, но е казано че:
"За да станеш добър музикант е необходим 1 % талант и 99% труд и упражняване"

3.Възрастова граница.

Естествено детето трябва да има порасла ръка и пръсти за да обхване грифа на една китара /има различни големини - 3/4, 1/2, 1/4 китара/ или да има достатъчно силни пръсти за да натиска клавишите на пианото. Всяко дете има различно тяло. Някои са по-дребни, други по-развити физически. Но най-рано около 6-7 год. може да се започне. Разбира се детето трябва ментално да е развито, за да разбира какво му говори учителя.

МУЗИКАТА Е БАЗИРАНА НА СТРОГИ МАТЕМАТИЧСКИ ЗАКОНИ!


И всеки, решил да се научи да свири един инструмент трябва първо тях да научи.


Надявам се че отговорих на въпросите ти.

Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: Пеперуд... *DELETED*нови [re: PipilotaV.]  
Автор ШokoЛaдa (ама млада)
Публикувано05.11.12 19:55



Пипи, защо се изтри?
Ще ми бъде интересно, всеки да си каже мнението...
Моля те, отговори ми...знам, че и ти имаш дъщеря, а предполагам, че и тя в даден етап от живота си е искала да свири на нещо...





Тема Re: Пеперуд...нови [re: Nazgulll]  
Автор ШokoЛaдa (ама млада)
Публикувано05.11.12 19:57



Ей, подстрекател...

...
Ако исках на лични бележки да пиша, щях да го направя, но нарочно пуснах тема, всеки да си каже мнението.
Заглавието е към Пеперуд, защото знам, че той е професионалистът в тази сфера...
Ти свирил ли си на нещо?



Тема Re: Пеперуд...нови [re: Peperud]  
Автор ШokoЛaдa (ама млада)
Публикувано05.11.12 20:01



Благодаря ти!


Тя е голяма, на 14 години е и може да държи китарата /даже вече си имаме в къщи китара/. Има огромно желание, но сега е за първа година в ново училище и и е много натоварено, но ако се е метнала на майка си, не вярвам, че ще се научи. Обожавам музиката, но съм тотален музикален инвалид....
А вярваш ли, че със самоучители, би постигнала нещо...
Че няма да става музикантка, няма, ама поне да се научи за себе си....за удоволствие да го прави...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.