Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 26.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Как влияе възпитанието?нови  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано01.11.12 15:59



Мда... Околната среда и примерите, които се дават оказват влияние върху начина на мислене и възприятията. Колко е важно възпитанието според вас? Как трябва да се подходи в този процес, който се оказва, че е много труден за изпълнение?
Според мен възпитанието е много важно и много лесно може да се допусне грешка в него.



Тема Re: абсолютно си права!нови [re: мpънмpън]  
Автор FilerO99 (ФАШОГЕНТ)
Публикувано01.11.12 16:01



Според мен възпитанието е много важно и много лесно може да се допусне грешка в него

През 80те години майка ми ме пребиваше от бой за ниски оценки в училище и ето в какво се превърнах в днешно време. Тук не говоря, че изобщо не ми пука за нея дали е жива или мъртва, говоря за агресивността ми.



Тема Re: Как влияе възпитанието?нови [re: мpънмpън]  
Автор FilerO99 (ФАШОГЕНТ)
Публикувано01.11.12 16:14



Още нещо - през 80те края майка ми каза, че момичетата с които ще спя трябвало да бъдат с много хубави тела. Следствие на тази глупост понеже първото ми гадже с което правих секс през 1997ма не беше с много много хубаво тяло и аз не й обръщах достатъчно внимание, а тя ме обичаше много и така се разминах с най-сериозният си шанс за създаване на семейство и майка ми заради собствената си глупост остана без внуци. А баща ми също обръща внимание на това какви пари изкарват гаджетата ми и понеже досега съм имал само едно наистина богато гадже с богат баща-бизнесмен и поради тази причина, че държи да не се хващам с беднячки той също никога докато е жив няма да види внуци. Тоест за грешките във възпитанието ми плащам не само аз, но и собствените ми родители са наказани от съдбата за тях...





Тема Re: Как влияе възпитанието?нови [re: мpънмpън]  
Автор na gosti (минаващ)
Публикувано01.11.12 16:22




В отговор на:

Колко е важно възпитанието според вас?



Едва ли ще прочетеш нещо друго освен, че е страшно важно, основополагащо и критично за целия живот на теб и близките ти. А може би и на света.


В отговор на:

Как трябва да се подходи в този процес, който се оказва, че е много труден за изпълнение?




Относно това обаче, може и е изписано толкова колкото едва ли има по всички природни науки взети заедно. И най- важното което казват тия книги е "Дявол да ни вземе, ако си имаме и най- малка представа"


Редактирано от na gosti на 01.11.12 16:23.



Тема Re: Как влияе възпитанието?нови [re: мpънмpън]  
Автор MilitaryMinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано01.11.12 16:25



Естествено!

Децата не трябва да се възпитават с бой! Боя ги осакатява емоционално или физически! Трябва да им се обръща внимание, защото много често изпитват дефицит на такова. В много случай децата биват подценявани, а не трябва. Тоест родители им ги мислят за по-тъпи отколкото са и/или че им са непознати голяма част от човешките чувства.



Тема Re: Как влияе възпитанието?нови [re: мpънмpън]  
Автор Nazgulll (член)
Публикувано01.11.12 16:25



Възпитанието е важно - да. Но зависи и какво възпитаваме. Какво ни е нужно?

Ако възпитаваме дете - не знам
Ако възпитаваме куче - търпение
Ако възпитваме жена - шамари



Тема Re: Как влияе възпитанието?нови [re: MilitaryMinD]  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано01.11.12 16:29



Абсолютно съм съгласна. Но има и друга страна на монетата. Ако прекалено много се обръща внимание на едно дете, то може да стане лениво мамино детенце. Може да стане глезено и безотговорно.
Според мен не трябва нито бой, нито постоянно непрекъснато гушкане, а някаква средина, за да не се изпада в крайности.



Тема Re: Как влияе възпитанието?нови [re: Nazgulll]  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано01.11.12 16:29



За мъж - бой, бой, бой с тиган





Тема Re: Как влияе възпитанието?нови [re: мpънмpън]  
Автор dnaunseq (ветеран)
Публикувано01.11.12 16:30



Попитали един човек какъв ще стане синът му. Той отговорил, това не мога да кажа аз, а само моят баща.



Тема Re: Как влияе възпитанието?нови [re: мpънмpън]  
Автор elica iv (минаващ)
Публикувано01.11.12 16:32



И според мен е много важно възпитанието.
Мога да ти дам пример със себе си. Постоянно ми повтаряха как сестра ми е по-умна, смела и работлива. Отнасях и по някой шамар за това, че аз не съм такава.
Резултата е липса на самочувствие, слаб характер и неувереност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.