Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 12.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема защо живота стана  
Автор нл ()
Публикувано14.10.12 00:59



толкова мизерен?

Мизеря навън мизерия навътре, не е само в дадена страна, или континент. Пътувам гледам всичко навсякъде затъва. Хората отиват на работа, от работа вкъщи. Пред компютъря, я в споделено, я в сайта на Apple, я Facebook, я скайп.

Духовност духовност ще кажете вие, че вашия свят е прекрасен, и аз така все си викам има такива хора. Прекрасни хора с идеали, със копнежи, с чистота и искренност. Хора които са готови да подадът ръка на ближния. И все още знам че има такива хора! Но защо агресията, вулгарщината и селянията все повече започват да стават сандарт? А в душата едно пусто, едно студено, чак жално и горчиво. Защо стана живота толкова напрегнат и измъчен?





Тема Re: защо живота стана [re: нл]  
Автор ШokoЛaдa (ама млада)
Публикувано14.10.12 01:11



Не си прав, ти просто виждаш това, което искаш да видиш, а не това което е около теб.
Много е важно какъв ще е погледа или по-точно какво искаш да видиш....
По принцип вярвам в хората и в доброто и обикновено това виждам....
А склонността да се правим за велики, да се взимаме на сериозно ни играе лоша шега, а още по-лошо е като започнем да съдим...
Имам една максима - приемай човек какъвто е, или въобще не го приемай..отмини.
Хората не сме лоши, правим се на такива, защото биваме нападани и хулени, а никой нормален човек, няма да седи да го тъпчат, така че нека първо да погледнем ние как се държим, а после да разсъждаваме за другите...
Тези мои разсъждения нямат нищо общо с теб...те са принципни...




Аз виждам всичко!

Тема Re: защо живота стана [re: нл]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано14.10.12 01:14



Първо, привет отново, раздялата трая кратко, да?
Второ, сам си дал и отговора на въпроса ти - къде друга можеш да извикаш свободно това, което искаш, ако не в интернет, било то в този или онзи клуб, сайт и пр.
Трето, не казваха ли - преди да се опиташ да промениш света, пробвай да промениш себе си? Е, да, ама в тая мъдрост житейска явно е закодирано посланието, че светът е динамичен, харесва ли ни или не, а ние трябва да сме гъвкави, допада ли ни или не....



Тема Re: защо живота стана [re: ШokoЛaдa]  
Автор нл ()
Публикувано14.10.12 01:16



да съгласен съм донякъде с теб, че възомжно е ние да виждаме определени неща по определен начин.

Но да те питам, може би четем различни сайтове за новини или живеем в различни светове - ти по новинарските сайтове, на работата или на улицата, как се чувстваш? Не говоря за съдене а наблюдения. Аз отивам на работа и гледам колегите говорят само за програми (програмисти) и пари. Има много тежки случаи котио не могат да комуникират. Обаче липсва топлина. Индийците ми се струват по-топли от китайците. Китайците по-топли от американците, но като цялот е просто едно надбягване между тях.

Когато пристигнах в америка първото нещо което ме шокира е че няма хора по улиците - има само автомобили.

Леко ли ти е като се прибереш от работа?

Леле колко въпроси. :))



Тема Re: защо живота стана [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор нл ()
Публикувано14.10.12 01:19



да това е така както го казваш
Но аз питах за твоите наблюдения за околността около теб.
Иначе с философиите и аз съм нати. The law of attraction, creator и т.н.

Просто питам според теб живота мизерен ли стана, питам какви са ти наблюденията. Например от сега и преди 10 години или 20?





Тема Re: защо живота стана [re: нл]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано14.10.12 01:22



Преди 10 г. бяха по-млад и наивен, не вярвам мнението ми е да е достоверно. Но, да стана мизерен, не животът - хората. И тва се вижда дори на клубно, разбирай форумно, виртуално, равнище.
Е, и? Ясно еч, е хората трябва да се променят, тези които не са още. Ако приемеш, че всичко е игра, дори и с лека ръка, би било по-лесно, вярвам.



Тема Re: защо живота стана [re: HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор нл ()
Публикувано14.10.12 01:33



Именно мен тва ме вълнува. Защо стана мизерен, и не в абстрактното ни желание да сме по-добри а в реалното измерение което обитаваме все още.

Нали има една теория за The Creator. Аз много не вярвам в нея. Щото ако беше така да са изчезнали воините. Виж моето разбиране е разбирането на отговорността. За да е по-добър жиота вски поема индивидуална отговорност за собствените си постъпки. И това в крайна сметка променя самия човек и света около него.

Сега или липсват криетъри или не поемаме отговорност. Или има и други ваиранти?



Тема Re: защо живота стана [re: нл]  
Автор ШokoЛaдa (ама млада)
Публикувано14.10.12 01:40



Затрудняваш ме....


Ако трябва да бъда обективна, нямам наблюдения за хората, но пак ти казвам аз се старая да виждам само доброто и позитивното, а във всеки човек го има това, стига да му дадеш шанс и да искаш да видиш позитивните му качества.
Новини не гледам от август. Нарочно не ги гледам, защото там се говори само за корупция, убийства, изнасилвания, схеми и схемички, затвори и т.н. ...и нормален човек може да психяса от тях. Хората просто правят пари с негативните новини. Каквото ми трябва го намирам в нета и чета избирателно..
Около мен са само хора с които се разбирам и се уважаваме взаимно... с другите съм просто някаква позната на здравей-здрасти...не се задълбочавам много, много кой добър и кой лош...
Само с едно изречение ще ти отговоря на другите въпроси....Аз в Щатите, не бих могла да живея, за това съм и тук...за мен американците са с промити мозъци на тема пари...ама това си е техният начин на живот...моя е друг.


Аз виждам всичко!

Тема Re: защо живота стана [re: ШokoЛaдa]  
Автор нл ()
Публикувано14.10.12 01:45



именно американците са зомбирани промити мозъци.
И те разбирам и аз в ежеднвието си се заобграждам доколкото е възможно с хора които гледат живота по-оптимистично.
Но пък няма как да не ме стресне некое зомби (виждал съм в буквалния смисъл такива) когато вляза в магазина. А и като че ли позитивно мислещите хора стават все по-малко. Сякаш нещо изсмуква радостта на хората.

Значи гледаш да виждаш само позитивното. Ами обективното?
То и аз нямам телевизор. И влизам в новинарските сайтове само да се уверя че всичко все още е наред по света, демек нема големи патаклами.





Тема Re: защо живота стана [re: ШokoЛaдa]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано14.10.12 01:51



До голяма степен съм съгласна с теб. Аз съм имала моменти, в които не съм искала по някаква причина да виждам повече хубави неща, отколкото съм виждала, но грешката си беше в мен.

Но да не пускам друго мнение, искам да кажа, че според мен нищо не се е променило- хората сме си хора, каквито винаги сме били и може би винаги ще сме- с всичките ни мисли и страсти, чисто човешки. Единственото променено е начинът ни на комуникация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.