Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 15.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Цената на емиграцията...нови  
Автор finntroll73 ()
Публикувано14.09.12 12:59



..и заслужава ли си наистина бкъскането ни по чужбините.
В сравнение с България,тук сме осигурени финансово,кой повече ,кой по-малко.
Имаме жилища,мебелирани,наблъскани със скъпи техники и аксесоари,но днес докато си оправях прането се замислих върху това,заради едни вещи ли сме тук в Норвегия и заради гадното отвратително време в Западна Норвегия.
От месец и половина вали всеки ден,нон стоп.
И чакаме номври да избягаме за една седмица я на Гран канария,я на Тенерифе.
Хората от Бг биха ме напсували на ,момента и биха ми казали-да му имам проблемите на тоя тъпанар.
Нямаме родина ние емигрантите,навсякъде сме емигранти.
Тези които са в смесен брак,са по-равностойни като положение относно другите останалите тук от нас,изцяло бг семейства.
На фона на прииждащата река от нови българи ми се стори смехотворно да се завърна с една гола велика ИДЕЯ в българия,както се случи с мои познати,които след 6 месеца там и взеха да се ориентирват към полети и стягания на багажи за наобратно.
Носталгията подлъга една част народ да се върне наобратно и когато получиха един фронтален CLASH WITH REALITY,и се заослушваха като гърмяни.
Оправям си прането аз значи и си мисля,нашите деца заради които са всичките тези мъки с гадни работи и вечна сегрегация от местните,в един или друг смисъл,дали и те няма да израстнат осакатени,след като ни виждат и слушат брътвежите,как и тук гадняри,как и в бг гадняри,и все за гадняри слушат и за проблеми при събиранията на повече българи на едно място.
Ясно е че дори и повечето от нас,дори и с норвежки паспорти вече,ние ще си умрем като емигранти с бг самосъзнание че принадлежим на родината България,не на държавата България.
За тях ли как ще е?
Натам ми е отправен взора.
Ще имат мебелите,къщите или апартаментите и уреденноса,но какви корени ще имат?
И в Бг като си ходим летата,виждаме тотален разпад на нрави и морал,и на каквото се сетиш.
Или другата крайност-отявлен гол патриотизъм,без покритие.
Аз няма как да се кефя на чалга музика и да се мисля за българин.
Много го правят,забравили истинските бг черти,корени и традиции.
Ако има как да си създаден ние тук сходните по убеждения и манталите българи,една нова мини-България със поглед за нещо ново,стойностно и качествено.
Но засега сме само Двамина,а кога ли ще има лавина??
В 2075 година.
Това от песента на Уикеда ми дойде мисълта.
Незнам но парадокса е голям,и страха че един просто ще сме размити във времнето,и нито тук бг общност,нито в бг.
Като гледам циганска инвазия и раждаемост,и най-веч поощряването на циганизацията,нямам особен оптимизъм.
Хайде пишете нещо по-позитивно.
Все гледам да не ги мисля тези неща,но все по-често вече незнам кое е правилно и грешно.
И двете ми изглеждат като where everything is nothing,and nothing is everything....R.I.P. Chuck schuldiner(Death)

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!


Тема Re:може би в този град след толкова годининови [re: finntroll73]  
Автор CЪBETCKA APMИЯ (Алексеев )
Публикувано14.09.12 13:07



Първо те поздравявам с тази велика българска песен-



Познавам лично Данчо-Сигнала и баща ми събра групата им през 80те години.



Сега конкретно на въпросът ти. За съжаление има положения, примерно положения с шахът при които просто няма правилен вариант, няма правилно решение, въпросът опира единствено до това да се избере по-малкото зло.



Тема Re: Цената на емиграцията...нови [re: finntroll73]  
Автор coffeemate (стар таралеж :D)
Публикувано14.09.12 13:11



ами то там в Норвегия няма ли разпад на нрави и ценности? или то ценности няма, та няма и какво да се разпада...
като ученичка много обичах Кастанеда да чета. та си спомням една мисъл "Не искай да бъдеш някъде, защото не знаеш, къде ще си намериш смъртта" /или нещо подобно беше, не помня дословно/
Щом имаш психиката да устоиш там, където си и си вече претеглил плюсовете за себе си и за семейството, да сте там, защо се раздвояваш? това нито ще ти помогне, нито ще ти олекоти престоя там.



Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано14.09.12 14:04



Ти определено не си щастлив там, където си. Нямаме родина ние емигрантите,навсякъде сме емигранти. Емигрантите имаме родина, но някои сте го забравили. И това си е само ваш проблем.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)


Тема Re: Цената на емиграцията...нови [re: finntroll73]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано14.09.12 15:21



"Цената на емиграцията....и заслужава ли си наистина бкъскането ни по чужбините.
В сравнение с България,тук сме осигурени финансово,кой повече ,кой по-малко.
Имаме жилища,мебелирани,наблъскани със скъпи техники и аксесоари,но днес докато си оправях прането се замислих върху това,заради едни вещи ли сме тук в Норвегия и заради гадното отвратително време в Западна Норвегия."


Това е една неизчерпаема за обсъждане тема!!!
Но кой има право да пише и говори по нея? Естествено не тези, които не са напускали БГ дори и за 1 дени си фантазират да емигрират, а тези които са
преминали през АДЪТ наричан "емиграция".... Добре аз съм един от тях. От 33 год. живея в Норвегия. Доста неща споделихме с тебе по предишната ти тема и беше пълен абсурд намесата на тази Виливар ли беше. Защото ни нападна и двамата, че сме били черногледи и накрая преди да заключат темата ме нарече "простак".....
Аз бих и отговорил тука:
- Простак може да бъде само един емигрант от БГ, който се възхищава от норвежците и тяхния манталитет и простотии. И тя явно пасва в тази категория дошла от глухата провинция в БГ и се настанила в домът на този норвежец и заживяла БЛАГОДАРЕНИЕ НА НЕГО И БРАКА СИ един нормален живот. Тя се бие в гърдите и го отрича това, като твърди, че не била получила никаква помощ от него и ВСИЧКО САМА СИ УРЕДИЛА..... Алоу..... я се опомни!

Добре нека направя едно генерално обобщение касаещо всички емигранти по света. Кой са първите най-големи проблеми, които среща един емигрант в чужда и непозната страна?
1.Езикът! Ако не го владееш си като....марсианец паднал на земята....
2.Подслонът! Ако го нямаш осигурен ЗАПОЧВА ЕДНА ЖЕСТОКА БОРБА ЗА ОСИГУРЯВАНЕТО МУ В КОЯТО УЧАСТВАТ И ВСИЧКИ МЕСТНИ ЖИТЕЛИ.
ТОВА Е НАЙ-НАЙ-ЖЕСТОКАТА БОРБА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ!!!
3.Липсата на приятели и среда с които да общуваш.

Защо хората емигрират по света? За българите това не е нещо ново. От векове те са пътували из Европа за да оцеляват и донесат някой лев в страната за близки и роднини...
Аз лично бях отвратен до гуша от комунизма и гнилата пропаганда, на червените и тяхните дупедавци - станали партийци само за облаги. И в страната бе наложена "Диктатура на простака" точно както в СССР - "Диктатура на мужиците неграмотни и първобитни" При нахлуването на комунизма в БГ /аз бях жив свидетел/ на всяка крачка се вършеше адска пропаганда....с портретите на дебелосерковците от ЦК на БКП - тъпи охранени мутри на всяка витрина и покрив. По радиото и единствения канал на черно-бялата ТВ се пропагандираше "Комунизмът - светлото бъдеще на народите по света" и се сееше омраза към запада и капитализма. И маса народ /понеже сме с робска психика/ се поддае на тази психоза и зомбясване и....се сви в черупките си и замълча. Тези от върховете на интелигенцията, които протестираха бяха избивани безмилостно и пращани в концлагери.... Ако не си протеже на комуняга - не те приемаха във ВУЗовете. Не можеше да намериш добре платена работа и НЕ МОЖЕШЕ ДА НАПУСКАШ СТРАНАТА! Не ти даваха виза! Тези, които успяваха все пак да я напуснат ги наричаха "предатели" "отреченци" и "родотстъпници" и "невъзвращенци" и др. Но синчетата и дъщеричките на комунягите ги пращаха в най-престижните западни университети - на държавна издръжка /т.е. на гърба на народа/ Аз бях тийнейджър и понеже нямах зад гърба си комуняга се сблъсквах
само със стени и прегради на всяка крачка. И тогава се зарекох: "Първия път, когато успея да излезна от този комунистически ад - ще избягам и няма да се върна!" И след много опита това се получи през 1979 год....


----следва....

Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re:какъв комунистичеки ад, бе?нови [re: Peperud]  
Автор CЪBETCKA APMИЯ (Алексеев )
Публикувано14.09.12 15:32



Какъв комунистически ад, бе?Хората имаха работа, доходи, строиха къщи, създаваха семейства, имаха по 2-3 деца!Сега се опитай да имаш доходи, да строиш къща, да създаваш семейство с жени които се ебат с 50-60-70 годишни старци

и да имаш по 2-3 деца като само едното не можеш да изхраниш!...А този Финнтрол73 както и мн.други жертви на промените е станал емигрант именно и точно заради предателите които напуснаха социалистическа България по времето на социализма. И подпомагаха западният империализъм.



Тема Re:Емигранти-дупедавци....нови [re: иливap]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано14.09.12 15:41



Заключиха темата на "финтрол" и затова тук ти отговарям на вчерашната нападка:

"Автор иливap (Counselor)
Публикувано 13.09.12 13:54



Не се учудвам, че си изолиран от всички. Никой не обича простаци. А ти си един такъв типичен.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :) "


1.След като цяла Европа и САЩ и ООН са единодушни по отношение на малтретирането и дискриминацията на емигрантите в Норге да възхваляваш тази първобитна и без културни и духовни традиции нация е.....ЧИСТА ПРОСТАЩИНА!!!
Само един истински простак и ниско интелигентен може да се възхищава на простотиите и идиотщините които царуват тук! Но ти лично имаш основание да си оядена. Защото НИТО ЗА МИГ НЕ СИ ИМАЛА НАЙ-ОСНОВНИЯ ПРОБЛЕМ ЗА ВСЕКИ ЕМИГРАНТ - ОСИГУРЯВАНЕТО НА ПОКРИВ НАД ГЛАВАТА. Ти дойде наготово в дома на един норвежец, настани се там и заживя като...норвежка. САМО ЗАРАДИ ТОЗИ БРАК - А НЕ ЗАЩОТО СИ МНОГО УМНА ИЛИ ИНТЕЛИГЕНТНА...... И колкото да го отричаш и си фантазираш, че си се уредила САМО поради личните ти качества
НИКОЙ ТУК НЕ БИ ТИ ПОВЯРВАЛ! Пълно е тук с интелигентни хора емигранти с 2-3 дипломи и многогодишен опит, но....са третирани като отрепки. Защото нямат брак с местен чешит.


"Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :) "

Не "В"-то са ти изяли, а гарга ти е изпила пипето и здравия обективен разум....



Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re:Комунизмът - най-отвратния терор и диктатуранови [re: CЪBETCKA APMИЯ]  
Автор Peperud (прелитащ)
Публикувано14.09.12 16:06



"Какъв комунистически ад, бе?Хората имаха работа, доходи, строиха къщи, създаваха семейства, имаха по 2-3 деца!Сега се опитай да имаш доходи, да строиш къща, да създаваш семейство с жени които се ебат с 50-60-70 годишни старци"

Хей запъртък с този отвратен ник! Ти явно си с промит мозък макар и запъртък.За комунизма не можеш да говориш изобщо, защото не си жив свидетел. Ти си един новоилюпил се червей от комунистическо семейство.

Да. При комунизма имаш в изобилие плюскане.
Но никой не можеше да има западна кола.
Нито да напуска страната,
Нито да си казва свободно мнението за дебелосерковците в ЦК на БКП. Само за един разказан виц в кръчмата - арестуваха и пращаха в Белене и Ловеч в концлагерите.

Така че не се обаждай с тая червена пропаганда.

КОМУНИЗМЪТ ОТДАВНА БЕ ЗАКЛЕЙМЕН И ОТХВЪРЛЕН ОТ ЦЕЛИЯ СВЯТ КАТО НАЙ-ОМРАЗНАТА ДИКТАТУРА И ТЕРОР СЪЩЕСТВУВАЛИ НЯКОГА НА СВЕТА!!! Само отрепки като тебе си мечтаят, че червената армия ще дойде отново и пороби народа.....Зомби неспасяем!!!




Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re:нови [re: Peperud]  
Автор иливap (Counselor)
Публикувано14.09.12 16:14



Колко злоба, колко негативизъм, колко мъка има в твоя живот. Познавам много музиканти тук, бивши и настоящи, всички се уредиха и си оправиха живота, всички са добре - чисто български семейства. Ти - последна дупка на кавала. Помисли си защо все те ритат и отбягват. Не е защото си с чуждо име. Друго ти липсва. Добро възпитание и адекватно социално поведение. За тяхната липса не са ти виновни норвежците и Норвегия. Виж си стила само, виж си пяната на устата, нищо чудно, че пропускаш да видиш успелите българи. Те изобщо няма да си имат взимане-даване със сънародник като теб.

Дир ми изяде B-то на ника Виливар, та временно ще е така. :)


Тема Re:може би в този град след толкова годининови [re: CЪBETCKA APMИЯ]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано14.09.12 16:15



+ 100000



Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.