Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 21.09.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Много хора, малко човеци.нови  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано24.08.12 09:05



Как разбирате този лаф? В какви ситуации и при какви обстоятелства? Дайте примери, моля!



God always hears our requests, but sometimes the answer is NO.

Тема Re: Много хора, малко човеци.нови [re: мpънмpън]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано24.08.12 09:33



Разбирам го като примера за гъсеницата и пеперудата.

Според християнството Човек се ражда на два пъти - първо за да съществува и после още веднъж за да Живее... в Рая.

Но не в онзи за който са те учили гадните комунисти, а за този земния, за който ти сега търсиш с очите си и ушите си.

Веднъж вече си се "родила", а сега ти е време за метаморфозата, но стиска ли ти?





Soul is smarter

Тема Re: Много хора, малко човеци.нови [re: мpънмpън]  
Автор coffeemate (старо куче)
Публикувано24.08.12 16:03



Не е коректен този лаф. Има една приказка- за всеки влак си има пътници. Така е със ситуациите и хората- за всяка ситуация си има хора- такива, които ще ти помогнат и такива, които няма да ти помогнат.
Навсякъде около нас има човеци и ние не правим изключение също така- за едно ще сме в помощ, за друго ще сме пас. Просто не сме съвършенни. Но сме човеци. Е, не сме човеци с главно Ч, но все някой ден ще се научим и на това.
Пример да дам. Аз поради редица обстоятелства доста често посещавах/посещавам лекари- лична лекарка, ендокринолози и т.н.
Преди години попадах все на лекари дето ме гледаха като отворен портфейл. Оттървах се от средата, в която живея, и която индиректно ми беше насадила лошо отношение не към медицината, а към леракирет като хора. И се мина едно известно време и от там насетне аз оплаквания от лекарите нямам никакви- личната лекарка ме обича и сияе като ме види /а в началото беше голяма мъка с нея. все нещо я дразнех/, ендокриноложката също ме обича. И не преувеличавам, като го казвам. Просто им е писнало на хората от недоволни пациенти и вечно бутащи се пред кабинета и и вечно мрънкащи и оплакващи се. И като видят нормално отношение и си почиват. А като изключим потребителската такса- друго не са видели от мен. После ражданията- никога лекар не каза или намекна, че нещо трябва да му плащам. И никой не си претупа работата. Напротив. После лежане по болници- нямам никаква забележка към чистачките даже. Каквото могат правят. А какво се случва в болниците е ясно- ако не си в болки, се чудиш на коя кълка да полегнеш, ама да хванеш и да забършиш пода или да измиеш радиаторите от прахта - никоя жена не се сеща. А то си е занимавка и хич не тежи. Всички го правят вкъщи. Ама там- не. Та мисълта ми е- каквото очакваш- на това се натъкваш.
Но когато говоря тези случки с други познати и приятели- никой не ми вярва. Щото те се сблъскват челно със съвсем друго поведение.



Тема Re: Много хора, малко човеци.нови [re: coffeemate]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано24.08.12 16:35



Ах тиии... гадина мръснааа... продаваш си значи усмивката и сега ни разправяш вицове?







Soul is smarter

Тема Re: Много хора, малко човеци.нови [re: WMC 4]  
Автор coffeemate (старо куче)
Публикувано24.08.12 17:12



Мдаа виж какъв урок ти спретнах на бързо

Ама ти нали си на пътечката, ама не видиш долу, а само горе гледаш и се поспъваш.
А очаквах, да ме разбереш....
Надявам се и на мен някой така да ми спретне урок. Честно.

Днес чух една позната каза следното "Виждаш, че времето лети по-бързо".
Прибрах се вкъщи и се сетих. Преди 3-4 години, когато стана сутрин и за 15-20 мин максимум успявах да си направя кафе, да го изпия, да си взема душ и да си скоча в дрехите. Сега само да направя кафе и да го изпия ми отнема 15 мин. А не съм станала по-бавна и туткава. Май времето наистина се сгъстява.



Тема Re: Много хора, малко човеци.нови [re: WMC 4]  
Автор coffeemate (старо куче)
Публикувано24.08.12 17:18



Да ти кажа, освен това "гадина мръсна", останалото не го разбрах. Искаш да кажеш, че лъжа ли?!



Тема Re: Много хора, малко човеци. [re: coffeemate]  
Автор roshava (:))
Публикувано24.08.12 17:20



Абсолютише съгласише



...

Тема Re: Много хора, малко човеци.нови [re: coffeemate]  
Автор roshava (:))
Публикувано24.08.12 17:21



И то много даже.


Редактирано от roshava на 24.08.12 17:23.



Тема Re: Много хора, малко човеци.нови [re: coffeemate]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано24.08.12 17:54



Мдааа... ти само лъжеш, друго не си направила.

Надо лечится!



ПП: Гледай сериите за Маша и Мечока... ако искаш да ме разбира, де.



Soul is smarter

Тема Най-пресният случайнови [re: мpънмpън]  
Автор BambiBambina (Dolphin)
Публикувано24.08.12 18:10



е от днес, когато едно идиотче във фейсбук се опитва да защитава норвежеца, убил 77 души, казвайки, че по този начин изразявал позиция, и че също бил срещу смъртното наказание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.