Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 03.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Как да НЕ се влюбвам?нови  
Автор kanikani ()
Публикувано10.08.12 21:54



Тъй като не потърсих достатъчно къде да споделя моето проблемченце, реших да пиша тук. Ако темата не е за тук, моля модераторът да я премести. Благодаря!

Та, на въпроса.
Усещам как се влюбвам в колега. Знам, че това не е правилно.
Освен това, аз знам какво искам и към момента този човек не отговаря напълно на това което търся. Според моите наблюдения може би иска само секс, а може и нищо да не иска, а просто да се разсейва с лек работен флирт.

Но проблема не е в това. Проблема е че аз започвам да се усещам привлечена от него. Тук явно е настъпила борба между разума и хормоните ми. След като не отговаря на изискванията ми и аз знам, че не е човека за мен, значи явно съм много на зор, за да се оставям на привличането. А може и да имам ниска самооценка.

Но аз искам да не си създавам проблеми, нито емоционални, нито работни, нито каквито и да било. Искам някак си да спра да мисля за него. Така и така знам, че той не е това, което искам. Най-разумното е да си вървя аз по пътя и да не криволича към неговия. Но, как да стане това?

Улавям се как мисля за него, очаквам да го видя по коридора. Като го видя се усмихвам. Искам да го виждам постоянно. А в същото време от отсрещната страна няма такива мераци. Само закачки и подхилквания. Това би трябвало да ми е достатъчно, за да не задълбавам собствените си емоции, но явно не е.

Как да го избия от главата си? Те, това е въпроса.



Тема Re: Как да НЕ се влюбвам?нови [re: kanikani]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано10.08.12 22:16



Просто го изчукай. То чукането, не боли толкова, колкото битката със себе си, която водиш. Да не говорим че може и да ти хареса :)

Ама и ти си човек на бурите в чаша вода. Щипана мома неродена. :)



Тема Re: Как да НЕ се влюбвам?нови [re: kanikani]  
Автор coffeemate (старо куче)
Публикувано10.08.12 22:16



Милата...


Не знам как се спира влюбването като чувство, обаче знам как това да не личи.
Та- праиш се, че не си влюбена и въпросът п р и к л ю ч в а. Още повече, щом отсрещната страна се прави на разсеяна и се подхилква- за теб е по-добре да не показваш чувства.



Тема Re: Как да НЕ се влюбвам?нови [re: kanikani]  
Автор blood2 ()
Публикувано10.08.12 22:20



Лесно е да не се влюбваш. Трудно е да се влюбиш. За това трябват много фактори. Превърни привличането в отблъскване.

Най ми е гадно като не ме харесват.
Тогава знам, че винаги ще са недоволни от мен и ще ме мразят.
Дори да докосна най-красивата жена и да имам каквото и да е с нея, тя ще е недоволна и ще ме мисли за гадост и простотия.
Такава, че всички останали мъже ще са супер по-готини за нея, а само аз ще съм простотията.

Как да обичам и да си фантазирам за такава жена, дори да е супер красива?
Най-много да ми е гадно, когато я срещна.



Тема Re: Как да НЕ се влюбвам?нови [re: kanikani]  
Автор kanikani ()
Публикувано10.08.12 22:28



Благодаря coffeemate старая се така да изглежда. Хем да си запазим колегиалното отношение, хем да не показвам повече от това. Но ми е некомфортно, защото усещам как се заражда някакъв процес на влюбване у мене. А това е болезнено, по дяволите! Извинявам се за тона. Просто се изнервям.

Не искам да съм влюбена и то точно в него. Той дори е груб и остър с мен, много неща у него не харесвам.



Тема Re: Как да НЕ се влюбвам?нови [re: kanikani]  
Автор kanikani ()
Публикувано10.08.12 22:31



blood2, нещо не разбрах. Да съм гадна с него ли ?! Това работи ли? В смисъл, ако аз се държа остро /както той между впрочем на моменти го прави/ това ще ме накара ли да спра изпитвам емоции спрямо него?



Тема Re: Как да НЕ се влюбвам?нови [re: kanikani]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано10.08.12 22:32



Вечната женска драма - той е гаден, ама го обичам ...
Оф, абе я си троши главата както искаш. Щом така ти харесва повече ...



Тема Re: Как да НЕ се влюбвам?нови [re: kanikani]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано10.08.12 22:32



Ти главното не си казала. Какъв е той? По какво се различава от "изискванията ти"? Ако си свободна какъв е проблемът да си позволиш една авантюра - това, че очакваш проблеми в работата, какви? Или това, че те е страх да не се влюбиш (нали не ти отговаря на това, което търсиш?)

Всъщност си написала КЪМ МОМЕНТА този човек не отговаря НАПЪЛНО на това, което търся. Т.е. той отговаря частично и има възможност след време да се развива? Какво търсиш всъщност ти?



My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Как да НЕ се влюбвам? [re: Well]  
Автор kanikani ()
Публикувано10.08.12 22:34



Well , това няма да стане. Може той това да иска, ама аз съм
чешит. Не ща просто секс. Така че този вариант отпада. Ако взема , че те послушам, току виж съм хлътнала до уши, Господи опази! НЕ,НЕ,НЕ!!!



Тема Re: Как да НЕ се влюбвам? [re: kanikani]  
Автор blood2 ()
Публикувано10.08.12 22:35



Не. Означава да осъзнаеш, че няма как да обичаш човек, които се държи лошо с теб, защото винаги ще е недоволен от теб. Защото винаги ще е доволен от другите жени, но не и от теб и няма да те харесва такава каквато си.

Как можеш да обичаш някой, който не те харесва? Любовта е двустранен процес. В това е магията.

Ще ти дам пример с животните. Веднъж изпъдени или като лошо се държиш с тях, те не те обичат вече толкова.

Тоест ти любов ли искаш или искаш да изпитваш респект към някой?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.