Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 01.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Олимпийски страсти (аут ъф дзен)нови  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано01.08.12 11:30



Може би почти всеки има в живота си такъв момент. Дълга подготовка, дълги надежди, среднощен страх, фокусирани сънища, мисли, цели. Нещо, за което си струва да гледаш небето нощ след нощ, чакайки да падне някоя звезда и да ти обещае успех. Казват, че участието е важно, както и че усилията не могат да бъдат напразни. Но истината е, че един миг на шанс, един олимпийски рекорд, една победа дори с незначителни стотни от секундата предопределя съвършено различен последващ развой на събитията и целия ти живот. Възрастта не позволява втори шанс след например 8 години, искам да кажа, че говоря за такива моменти - предопределящи, в които всичко е подготовка и шанс. И сблъсък на съдби. Има нещо, което всички искат, за което всички ще се борят докрай. И не е въпрос на си на макс от възможностите си, а да прецениш докъде да натиснеш и къде все пак да отпуснеш, за да не се разбиеш и да финишираш хем пръв, хем успешно.

Как се понася един неуспешен финал? Имате ли опит с това? Соня на Чехов казва "Неизвестността е за предпочитане. В нея поне има надежда". Е ли за предпочитане да застинеш в момента преди старта, когато всичко е адреналин, ужас, мобилизация? Онзи така неприятен и отвратителен момент, който имаш чувството, че никога няма да премине, преди да излезеш на ринга/сцената/стадиона и в който си казваш "Скоро всичко ще е свършило", но истината е, че си го казваш с идеята за успех, не с тази, че каквото и да става - ще мине.

На какви мисли ви навява тази моя история? Като малка вярвах, че няма как да не паднат звездите и цялата галактика, ако трябва, за да се случат нещата. Вярвах, че фатално значи щастливо, защото съдбата е благосклонна и сигурна. Сега не знам и ме е страх да повярвам, защото ако не се случи, приземяването ще е отвъд литосферата чак към магмата, ядрото и 9-те кръга на ада. А там съм била и ако искате да знаете - ми не ми хареса.


Ботев ще каже "Свобода И Смърт" и "Каквото сабя покаже".
АББА ще изпее: ''The Gods may throw a dice, their minds as cold as ice''
Мерил Стрийп ще го предаде вълшебно:



А вие? А ти? Какво ще кажеш?



My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Олимпийски страсти (аут ъф дзен)нови [re: Amelia Pond]  
Автор coffeemate (старо куче)
Публикувано01.08.12 12:56



душата... хубавите и важните неща се случват бааавно. имаш време да поспреш, да помислиш, да сбъркаш, да ти ударят няколко шамара в живота, да се освестиш, да намериш верния път и така ... накрая винаги печелиш, защото в това състезание се състезаваш само и единствено със себе си.

ти сега коя си?





Тема Re: Олимпийски страсти (аут ъф дзен)нови [re: Amelia Pond]  
Автор Son de Nuit (bitch)
Публикувано01.08.12 13:09



В момента бих казала : Не чакам, не се надявам.

Ако трябва да съм глобална, време е за събуждане. Така го усещам.



Тема Re: Олимпийски страсти (аут ъф дзен)нови [re: Amelia Pond]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано01.08.12 13:20



Когато нещата започнат да ми изглеждат страшно важни, съдбовно важни, отивам в гробищата, намирам паметник с повече снимки на поколения мъртъвци под него, сядам и се вглеждам в снимките им и си мисля, че и те са имали страшно важни моменти, съдбовно важни моменти, а сега само костите им лежат там долу под краката ми и се е оказало, че нищо не е било страшно важно илил съдбовно важно, защото краят е един за всички, а светът продължава да съществува..



Тема Re: Олимпийски страсти (аут ъф дзен)нови [re: дядo]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано01.08.12 13:39



Именно заради това е съдбовно важно. В смъртта няма значение, но в живота има - дали си щастлив, дали си бил щастлив, дали е възможно някога пак да бъдеш.



My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Олимпийски страсти (аут ъф дзен)нови [re: coffeemate]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано01.08.12 13:44



Не разбирам това, което си написала. Хубавите и важните неща обикновено се случват без да си дал нищо за тях, на късмет и много леко.



My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Олимпийски страсти (аут ъф дзен)нови [re: Amelia Pond]  
Автор Son de Nuit (bitch)
Публикувано01.08.12 13:49



Кратко литературно повествование с елемент на разсъждение:

Поразсъждавай над това, но първо гледай филма Гладиатор. Или чети нещо по темата. Или ако те мързи, недей. Ключовата реплика е "осъдените на смърт те поздравяват", която после (подозирам аз), достигайки до идеята "е, ние не сме зверове, по- добри сме", се метаморфозирала през удоволствието на креза, до пътя на парите. Древните маркетолози свързали символа на живота с тези състезания, а някой брандмениджър измислил ебати хитрия слоган. Е, кой е по- добър? Ми никой. Какъв е проблемът да сме различни, без да има по- добър, дееба.





Тема Re: Олимпийски страсти (аут ъф дзен)нови [re: Amelia Pond]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано01.08.12 13:50



Много малко неща в живота на човека са наистина важни, но човекът се смята за толкова важен, че сам прави нищожни неща важни - едно скъсано копче или изцапана обувка на интервю за работа може да те провали, да обърне посоката на целия ти живот и да ти донесе страдания вместо радост, а какво е едно копче, една обувка?



Тема Re: Олимпийски страсти (аут ъф дзен)нови [re: дядo]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано01.08.12 13:55



Тук говорим за олимпийски игри, рекорди, моменти, които преобръщат живота ти и го повеждат в една или друга посока. Все си мислех, че достатъчно ясно е станало, че не е въпрос на ниво драма за копчета и обувки.



My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go


Тема Re: Олимпийски страсти (аут ъф дзен)нови [re: Son de Nuit]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано01.08.12 13:59



Да имаше едно провидение във форма на граф на остров, щеше да си струва чакането.





My words fly up, my thoughts remain below
Words without thoughts never to heaven go



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.