Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:15 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Когато господ ти говори...нови  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано26.07.12 23:44



това е почти винаги признак за шизофрения или поне психиеско разстройство.
Да се има в предвид, относно достоверността на някои "източници". Особено емоционални и свързани съответно със сърцето. Емоциите са пряк път към грешки. Преди емоцията трябва да се взима решение. По време на емоцията не се прави това, защото разума е изключен. Редуват се ин-ян. Емоция - разум. Не се смесват. Смесиш ли ги става бозата в главата на средностатистическия гражданин.

Не мога да помогна с друго, освен да вметна нещо такова. Филма го гледах с мой приятел наскоро. Мисленето му е майката. Но ако се наакваш, а си мислиш че друг е виновника, трудно ще се ориентираш.



Тема Re: Когато господ ти говори...нови [re: Well]  
Автор Liya ()
Публикувано27.07.12 04:36



Ох (плюя си в пазвата) - слава богу, че не е поредната теологически подкована, благочестива, ревностно монотеистична, отлъчваща ме от Църквата тема!


Но все пак не й липсва нещо кодифицирано... защото не разбрах кой е филмът... и се страхувам да не ме разпнете на кръста, ако предположа, че иде реч за култовата диагноза на Доктор Хаус...



Тема Re: Когато господ ти говори...нови [re: Liya]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано27.07.12 07:08



Бях до човека докато психясваше и си помислих че наистина му се е отворила някоя чакра :) Но не беше. Светът за него беше станал емоции. Сложна работа.
Искам просто да запаля червена лампичка в ума на някои клубари. Това е.



Тема Re: Когато господ ти говори...нови [re: Well]  
Автор adekvaten (u4uden)
Публикувано27.07.12 09:24



[url]"Когато господ ти говори това е почти винаги признак за шизофрения или поне психиеско разстройство.[/url]

Хайде пак като за бавноразвиващи се гъсеници!!!

Една древна мъдрост:

"Бог или Истината или Висшия разум /и др. думички за същото нещо/
е скрит от плътната завеса от..... мисли. Когато умът спре да произвежда мисли тази завеса се вдига и пред човека се разкрива един нов, неописуемо красив Свят/Измерение. И едно нямащо равно на себе си Изживяване на Мир, Любов, Светлина, Радост и Щастие и Вътрешна Изпълненост наричани "Нирвана" или "Самадхи" или Върховно Блаженство - на български.


Това, което наричаш "господ ти говори" е нищо повече от игри на ума.
Истинския Контакт с Бога води до Просветление, а не до шизофрении и др. психиески разстройства !!!!

Но за една гъсеница тези неща са трудни и невъзможни да приеме и схване.....



Пиши САМО по темата, а не лични нападки с/у автора и!!!

Тема Re: Когато господ ти говори...нови [re: adekvaten]  
Автор coffeemate (старо куче)
Публикувано27.07.12 09:46



Като изключа обидните реплики и т.н. от твоя постинг- съм съгласна с теб.
Господ може да говори на човек по много начини, единия е чрез съвестта, другия е чрез мислите.
Някой стигат и до вътрешното си Аз по време на медитация и тогава ги осенява някоя идея- пак е като "връзка-контакт" с някакво по-висше съзнание, но пак идва от теб. Относно медитацията- не съм го изпитала, но пък съм го чела и може би е вярно.



Тема Re: Когато господ ти говори...нови [re: Well]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.07.12 10:54



". Преди емоцията трябва да се взима решение. По време на емоцията не се прави това, защото разума е изключен."

Пълни глупости. Изключиш ли съзнанието си, но си в действителността си луд, независимо какви емоции изпитваш.



Тема Re: Когато господ ти говори...нови [re: adekvaten]  
Автор БзъннМодератор (бъгната)
Публикувано27.07.12 14:09



Аааа, казах ти да се върнеш с по-приятна нагласа, ти кат магаре на мост пак гъсеничиш!



Зеленото ти го разбрах като "човек трябва да спре да мисли, за да се чувства добре", я ми кажи кой нормално живеещ, работещ и ангажиран човек може да си позволи да спре да мисли? Медитация за час-два или форевър край с мисленето препоръчваш?



Тема Re: Когато господ ти говори...нови [re: adekvaten]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано27.07.12 22:46



" Когато умът спре да произвежда мисли тази завеса се вдига и пред човека се разкрива един нов, неописуемо красив Свят/Измерение. И едно нямащо равно на себе си Изживяване на Мир, Любов, Светлина, Радост и Щастие и Вътрешна Изпълненост наричани "Нирвана" или "Самадхи" или Върховно Блаженство - на български."

Добре, чудесно. Но това май са емоции ? :)
Дали те не са основата на преживяването или са последствие, както ти си въобразяваш, О просветлений ? :))
Виж се само колко си неадекватен в общуването. Неадекватен в размислите си. Емоциите са измамен свят който подвежда всеки човек в своя свят на фантазии. Не случайно забраниха и доказателствата чрез хипнотично възстановени спомени. Причината е че се доказа че тези спомени са измислени.Фантазията ни ги сътворява както сънищата. И това че сънищата и фантазията ни съответно са част от нечия друга реалностдруга реалност по никакъв начин не ни прави адекватни, доказателството го виж в огледалото.

И като говориш за самадхи, дали правилно тълкуваш състоянието или щом е било прекрасно, значи е самадхи ? Ми аз някога преживях прекрасни моменти, не стъпвах на земята , бях влюбен. Самадхи ? А дано ма надали :))) Приятеля ми като се чална беше близо до това лелеяно състояние. Ама го е гледал от друга камбанария. Ай честито на просветления ти ум и се радвай на фантазиите си все тъй неудържимо. Може и да ме заклеймиш като на-гъсеничната гъсеница в цялото гъсенично царство за цялата изпълзяна и неизписана история. И айде върви да спиш. Сутринта ако имаш късмет ще си отново просветлен от някой самадхи - сън.



Тема Re: Когато господ ти говори...нови [re: Well]  
Автор Casandra ((изпитана))
Публикувано27.07.12 23:11



" Когато умът спре да произвежда мисли тази завеса се вдига и пред човека се разкрива един нов, неописуемо красив Свят/Измерение. И едно нямащо равно на себе си Изживяване на Мир, Любов, Светлина, Радост и Щастие и Вътрешна Изпълненост наричани "Нирвана" или "Самадхи" или Върховно Блаженство - на български." + Добре, чудесно. Но това май са емоции ? :)
Не, това е МЕДИТАЦИЯ, съвсем различно е. Там няма толкова *емоции*, колкото хармония и синхронизиране на чувствата и разума с ритъма на Вселената.
Трудно се постига, а и трябва постепенно, за да не изгори човек своята *кундалини*


Адекватен се опитва да навлезе в тези неща, което е чудесно като стремеж. Но и той все още е далеч от постигането на хармония, защото като всички нас се възмущава от и осъжда неща, с които не е съгласен... Обаче е тръгнал по този път, а, както казват будистите, и най-дългият път започва с една малка стъпка,,,

Никой не е станал пророк в собственото си село

Тема Re: Когато господ ти говори...нови [re: Casandra]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.07.12 23:20



За трудните неща си имам следната поговорка.

Когато човек постига лесно нещо той се учи, когато го постига трудно той го краде.

Е, как да откраднем тези кундалини?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.