Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 09.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Гадните женинови  
Автор дядo (член)
Публикувано17.07.12 21:24



Не, не е това, което може да сте си помислили.

Гледам един филм - две приятелки - красавица, но глупава, и умна, но смятаща се за некрасива. Един мъж - двете се разменят и бла, бла, бла... хепиенд.

Чудя се, актрисите, на които предлагат да играят гадни, противни жени, не просто грозни или глупави, а наистина противни, дали се чувстват зле. А режисьорите как им предлагат - "Изглеждаш като пълна гаднярка, направо си отвратителна, ще паснеш идеално за образа на..."

А дали им плащат повече отколкото на "красавиците" като компенсация?



Тема Re: Гадните женинови [re: дядo]  
Автор coffeemate (старо куче)
Публикувано17.07.12 21:31



Е.. то нали "лошия" герой е по-сложен и интересен и затова по-предпочитан да бъде изигран. Предполагам, че с тази нагласа са масово в тая индустрия... Но може да има и суетни ..

Абе на коя жена няма да и хареса да го играе гаднярка във филм?!



На мен ако ми предложи режисьор с мотива "Подходяща си за ролята" /тактично спестявайки физическите ми дадености, пасващи идеално за образа/, никак няма да се обидя... мхм... то от гаднярщината няма оттърване, ами поне да се осребри .. тъй де..



Тема Re: Гадните женинови [re: дядo]  
Автор r3gistracia (ентусиаст)
Публикувано17.07.12 21:47



мисля, че е до вътрешно предпочитание. аз лично с доста голям успех бих играла глупавата, понеже на моменти съм



но мисля че бих играла и това



така че от добра до добра роля също има разлика



Тема Re: Гадните женинови [re: дядo]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано17.07.12 21:50



просто бизнес, дори и при блудкавите филмчета хонорарите са в стотиците хиляди, така че за няколко стотин хиляди и аз ще играя каквато и да е роля без да ми пука особено, това са все пак доходите ми за няколко години напред...





Тема Re: Гадните женинови [re: дядo]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано17.07.12 21:51



Един актьор е добре да може да изиграе и грозен, гърбав, зъл, сляп, луд, и красив, благороден, и сухар, и гений с чувство за хумор... и т.н. За повечето актьори (и актриси, ако е различно понятие поради полова принадлежност и предполагаема по-висока суета) е по-голямо предизвикателство да изиграят нещо далечно им. Т.е. с други думи почти всяка красива актриса си мечтае да изиграе ролята на грозна. Всяка миловидна актриса, би желала да й се даде шанс да играе сложен отрицателен образ. Много по-сладко е като задача и удоволствието е по-голямо. А в киното (и театъра) има гримьори и всякакви начини за превълплъщение. Не е обидно да играеш грозен. Ми хората качват кг заради роли, всякакви неща правят.

И освен това има си кастинги обикновено и актьорите се предлагат, а не им предлагат на тях, освен някои изключения на вече утвърдени, когато режисьорът ги познава... Но героят на сцената или на екрана, не е това, което е човекът в живота. Той не може да използва средства, с които актьорът не разполага, но не е практика сляп да играе сляп, гърбав - гърбав и т.н. Би било по-скоро изключение, ако въобще се е случвало.
Е, сега - Дани де Вито все ще играе нисък и пълен... но някой път отвратителен, както казваш, друг път веселяк, трети - зъл гений, четвърти - омагьосан принц... а защо не и Хамлет. Защо не и Офелия? В края на краищата. Та, така.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 17.07.12 21:54.



Тема Re: Гадните женинови [re: coffeemate]  
Автор дядo (член)
Публикувано17.07.12 21:53



Да, клишето, че лошият образ е по-благодатен ми е известно, но нямах предвид това.

Нямам предвид гаднярка в смисъл "кучка". Това струва ми се актирисите дори предпочитат да го играят, защото могат да си пуснат чувствата на воля и колкото са по гадни, толкова повече ще ги харесат в ролята.

Имам предвид неприятни, противни, такива, които не провокират агресия и желание да ги сриташ, а погнуса и нежелание да ги докоснеш.



Тема Re: Гадните женинови [re: дядo]  
Автор Розмария (жилава)
Публикувано17.07.12 21:54



Добре де, изплюй камъчето, за кой образ и коя актриса става въпрос?

---------------------
Умиране няма и задачата има решение. - Ст. Джонсън


Тема Re: Гадните женинови [re: Розмария]  
Автор дядo (член)
Публикувано17.07.12 22:02



Няма камъче. Конкретния филм не е подходящ. Просто докато го гледах ми излезе тази питанка.

Опитвам се да се сетя за пример, но засега не ми идва нещо достатъчно точно.

И не става въпрос за схемата "Грозната Бети", където актрисата изобщо не е грозна и грозотата се постига с грим. Става въпрос, за хора, които наистина изглеждат тъпи, смотани и дори бих казал, че са си такива, което пък би означавало, че би трябвало да са го усетили в живота от отношението на останалите. И изведнъж "Ела да играеш един тъп смотаняк" - дори без пояснението, "защото изглеждаш точно като такъв", човек се сеща.

А питам специално за актрисите, защото по шаблон, те са по-суетни.



Тема Re: Гадните женинови [re: дядo]  
Автор coffeemate (старо куче)
Публикувано17.07.12 22:17



не се сещам за такъв гнусен женски образ... или не се съгласява никоя да го изиграе или просто не пишат подобни сценарии...



Тема Re: Гадните жени [re: дядo]  
Автор blood2 ()
Публикувано17.07.12 22:17



Актьорите по принцип не са много нормални, така, че не им пука на актрисите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.