Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 04.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Кое е онова което ви радва  
Автор Aнreл ()
Публикувано29.05.12 04:28



Имале ли сте мигове в живота в които да ви щракне и да се запитате: какво ме радва? Кое ме прави щастлив?

Да имам пари, да имам власт, да имам любов, да нямам пари, да мога да пътувам, децата ми да са уредени, да изпия една бира на брега на океана сам, да слушам музика, да карам колело или мотоциклет, да ходя на планина, да правя секс, да пуша цигари, да пея, да тичам, да се целувам и правя секс на залез слънце на плажа, да дишам, да наблюдавам живота и реакциите на хората и моите реакции, да разбирам че живота е кратък и няма време за мрънкане, да мрънкам?

Какво ви прави щастливи? Защо все по-малко щастие има и защо хората все повече се оплакват от случките в живота им.

Например миналата седмица ходих до Сан Франциско и минах през една планина (след работа). Гората беше от много високи дървета иглолистни и широколистни имаше традиционните шубраци за БГ климата, но имаше и всякакви папрати и екзотични растения, гората изглеждаше толкова потайна, дори страшна. Качих се на един хребет от където се откриваше страхотна гледка. Спрях колата и слязох да помириша тревата, билките и нещо нахлу в мен, нещо много познато и далечно, като от друг свят. Таз трева имаше същия аромат като тревата в която се въргалях като хлапе. Просто една мълния през тялото ми и унемях. И тогава благодарих че съм жив и имам шанса да преживея този аромат отново. Странно един аромат, но сякаш ме зареди за 5 години напред. И така. Вас кво ви прави хепи?

Редактирано от Aнreл на 29.05.12 04:30.



Тема Re: мирът [re: Aнreл]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано29.05.12 08:33



Това което ме радва са любовта и мирът с хората. Разбира се на първо място споделената любов която така и никога през живота си не постигнах. Любов за която се борих повече от 20 години време и постигнах само отвратителни разочарования.



Тема Re: Кое е онова което ви радва [re: Aнreл]  
Автор БзъннМодератор (бъгната)
Публикувано29.05.12 11:07



Много неща ме правят щастлива. Но общо взето за кратко. А малко неща ме правят щастлива за дълго. Даже сега освен за това, че детенце ми е душица и ми топли сърцето, и слава Богу сме здрави, за друго трайно ощастливяващо не се сещам...





Тема Re: Кое е онова което ви радва [re: Aнreл]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано29.05.12 12:18



Радват ме различни нещица. Такива, които дори не касаят мен.

Например мой приятел преди дни спрял буса си, защото видял свито зайче на пътя. Познал го по ушите. Иначе би казал, че е камък.
Слязъл, приближил се до него и го вдигнал за ушите. Сложил го в тревата.
То изобщо не помръднало и не се противяло.
Бяло зайче с червени очи.

Много се зарадвах.



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Кое е онова което ви радва [re: Aнreл]  
Автор blood2 ()
Публикувано29.05.12 12:33



Не ме интересува.



Тема Re: Кое е онова което ви радва [re: Aнreл]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано29.05.12 13:49



Да задавал съм си тези въпроси и открих, че всичко е до вътрешна самооценка "кой си" и с "кого си".

Веднъж седмично ходя на абсолютно ново място... и започнах да го практикувам след като прочетох автобиографията на Чарли Чаплин. Сам той казва, че това го зарежда с много творчески идеи.

А щастието е константа - чисто и просто хората не почистват емоционалните си неврони и в края на краищата "синергията" не протича през тях.

Лошата новина е че това прочистване е цяла учебна система и никак не е лесно да я изучиш и да я усвоиш.

Успях да се справя с цигарите, алкохола и много други вредители, но все още не успявам да се предпазя от всички смъртни грехове...

Та няма как да живееш в грях и да си щастлив.



Тема Re: Кое е онова което ви радва [re: Aнreл]  
Автор ДжинЛуизаФинч (Скаут)
Публикувано29.05.12 13:52



Днес за пореден път издивях, когато около мен всеки се тюхкаше по повод СТРАШНОТО земетресение. Паники, психози, прогнози и не знам какво още. Баси, ако няма нещо, което е страшно или лошо - мълчание и погледи забити в земята. Като изникне кофти новина - ела гледай какво става - оживление, чудо!

Аз не мисля, че има все по-малко щастие, просто хората се фокусират в проблеми, драми и бедствия. Жадна съм да науча, че някой е щастлив по някаква причина, да чуя смях.

Напълнило се е със суеверници, които не споделят хубавото, да не би някой да ги прокълне или да им завиди.

А какво ме прави мен щастлива - здрава съм, мечтая, обичам, имам прекрасни деца, семейство и приятели.





Тема Re: Кое е онова което ви радва [re: Aнreл]  
Автор coffeemate (ентусиаст)
Публикувано29.05.12 14:44



На този етап ме радва много спокойствието, което изживявам като седна около полунощ на двора и пия горещо кафе. Тези дни е хладно, но пак е приятно. Пълна тишина. Всички са добре и доволно спят и никой няма нужда от мен.

Това с аромата и спомнянето ми е много познато, но в друга обстановка. Бях на около.. 25 години някъде /ужас

/ и минавам покрай две сгради в Плевен. Внимавам да не се изгубя. Нямаше хора на тротоара по това време. Късен следобед и горещо лято. Изведнъж усетих някаква много ама много позната миризма на нещо като парфюм, ама понеже бързо ходя и леко подминах точката. Върнах се.. ама се загуби. Стоях там и понеже още си спомнях миризмата и се опитвах да се сетя нещо. Нищо не се сетих. Но още го помня тоя случай. Все едно ток премина.

Хората, Ангеле, са забравили, че щастието не е задължително. Даже мен ако питат- хич не им трябва. Животът е по-добре да е с по-малки амплитуди, защото знаеш, трябва равновесие. Ако изживееш голямо щастие, утре ще ти се наложи да се сгромолясаш с пълна сила. Това е закон универсален. Обаче уж го знаят хората, ама все търсят голямото щастие- любов или имане . Любов търсят преди всичко де. А животът е най-сладък на малки хапки от радости- днес се усещаш, че изпитваш радост, защото си се протегнал сутринта след блажен сън, утре вървейки по улицата изпитваш задоволство, че слънцето ти гали гърба... и хиляди други дребни нещица.

Редактирано от coffeemate на 29.05.12 14:59.



Тема Re: Кое е онова което ви радва [re: blood2]  
Автор coffeemate (ентусиаст)
Публикувано29.05.12 15:10



А трябва... Радостта трябва да ти е цел- тя е лечебно средство даже. Ако не изпитваш радост поне 1/2 от деня си /говоря за обикновен ден, а не някой от тези дни, дето са ти отредени да си пострадаш малко/, това е вредно за здравето ти.



Тема Re: Кое е онова което ви радва [re: coffeemate]  
Автор blood2 ()
Публикувано29.05.12 15:28



Няма лечение за гените даващи се по рождение. Те са такива каквито са и или са добри или не. Радостта е без значение. Тя не е свързана с подобряване на възможностите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.