Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 22.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ЩАСТИЕТО ?!  
Автор Пeпepyд (прелитащ)
Публикувано30.04.12 16:58



В този клуб за "Споделяне на празен чат" не са добре дошли теми с по-дълбоко съдържание изискващи замисляне и жизнен опит.... И все пак нека пусна отново една такава тема... Идеята ми дойде като чета юзъри като Блъд, който фанатично вярва, че "щастието идва отвън".... и други заблудени юзъри....

В света на "Майя" - "Голямата Илюзия" или "Светът на дуализма" всеки робува на една или друга заблуда-илюзия. Но независимо на какво робува ВСЕКИ ТЪРСИ ЩАСТИЕТО. Дори и да не знае какво е то "Щастие"... Но всеки в определени моменти може да установи, че се чувства по-добре, по-задоволен, по-вътрешно изпълнен с едно приятно чувство. Но това чувство изчезва много бързо и е твърде нетрайно. Как да го задържим? ТОВА Е ВЪПРОСЪТ!

Тук ще ви пусна нещо, което съм пуснал преди 5 год. в Клубове:

Клубове/ Религия и мистика / Окултизъм
Информация за клуба
Тема Щастието?!
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано 13.09.07 14:57

Открих тази моя тема от преди точно 3 год.
Пускам я отново, защото е актуална.....

" Въпроси, въпроси, въпроси и....... безсилие, безсилие, безсилие да им се отговори. Сякаш безсилието е повече от въпросите. Колко лесно е да изпаднеш в пълна безизходица наблюдавайки този свят и всичките му абсурди !!! Търсейки постоянно логиката и разума във всяко събитие ние забравяме, че този свят и човешкото население /защото в животинския свят си цари същия ред и порядък от както свят светува/ не са сътворени и поставени тук ей тъй без никакъв умисъл и смисъл. Но, колцина се опитват да търсят този Висш Разум който се манифестира на всеки план.....? Ако опростим целия хаос в света до най-основните потребности на човека лесно ще установим, че всъщност и аз и ти и президенти и диктатори и просяци и криминални и терористи се нуждаем от няколко много основи и прости неща, за да бъдем задоволени . Ежедневна храна и вода, подслон и доходи, за да покриваме тези нужди вкл. плащане на сметки и др. неотложни нужди. Когато се храним не можем да изядем повече от една порция/понякога и няколко..../, когато спим не можем да спим в повече от едно легло и повече от един сън т.н. Значи, говорейки за покриването на основните нужди /включвам също едно съвременно жилище с всякакви удобства, бяла техника и компютър, лека кола също - това в развитото съвремeнно общество не би трябвало да е проблем да има ВСЕКИ ЕДИН ЖИТЕЛ НА ПЛАНЕТАТА. В света се свръхпроизвежда храна, която би стигнала за всички жители, но се унищожават тонове чудесна храна, за да се поддържа високата цена и......милиони гладуват и умират от глад всяка секунда някъде......
Това не е нищо ново и всеки го знае!

Да, ама не съм свършил. ТОВА БЕ САМО УВОДА.
И тъй, за какво се бори човек ?
Може да се направи един безконечен списък с цели и предмет на борби м/у хората.
И все пак /понеже се мъчим да опростим всичко до краен предел!/ има една единствена причина.
ДА ! САМО ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ПРИЧИНА ДВИЖИ ХОРАТА, В ОСНОВАТА НА ВСЯКО ДЕЙСТВИЕ Е И Е МОТОРЪТ НА ЖИВОТА. Коя е тя?

Необходимостта от Щастие. От това да се чувствуваш Изпълнен!!?! Не от измислено или внушено щастие - а от истинско реално и трайно щастие. Ако човек става рано и отива в пек и студ на работа неизменно докато се изчерпа и се пенсионира - то е, за да спечели някой лев и да спести нещичко. Защо? Защото с тези парички ще може да си купи по-хубави дрехи, храна и др. придобивки, да отгледа невръстни дечица и да може да попътува и види свят..... Дълъг е списъка на това какво могат да ти дадат парите. Но зад всички тези далечни желания, които си създаваме и се борим да осъществим стои същата причина - ЗАЩОТО ВЯРВАМЕ ЧЕ С ПОСТИГАНЕТО НА ТЕЗИ ЦЕЛИ ЩЕ СТАНЕМ ПО-ЩАСТЛИВИ И ПО-ДОВОЛНИ. Голямата илюзия.
Е, верно е че всички материални придобивки ни правят щастливи за едно кратко време - а после.....ни умръзват бързо. Защо трябва да се водят войни? Защо трябваше Хитлер и Сталин и всички диктатори, императори и царе да водят войни, да окупират територии, да убиват милиони невинни. Отговорът отново е същия:
ЗАЩОТО ТЕ СА ВЯРВАЛИ, ЧЕ ПО ТОЗИ НАЧИН ЩЕ НАПРАВЯТ ХОРАТА НА СВОЯТА НАЦИЯ ДА ЖИВЕЯТ ПО-ДОБРЕ, ДА СА ПО-ЩАСТЛИВИ. Постигнаха ли го? Голямата илюзия !!! Какво става днес? Нищо ново! В бясната надпревара за все повече материални придобивки запада все повече подтискаше и експлоатираше бедните страни и държави и хората се вдигнаха на бунт. И понеже нямат пари и друга подкрепа се хванаха за Корана и Алах като идеология. Борби, насилие, убийства, издевателства.......Днес това се нарича „тероризъм”. Камикадзета и какви ли не фанатици.
Все за едно нещо:

ЗА ЩАСТИЕ.

Защото никой не е щастлив.
/ изключвам тези, които намериха Истинския Извор на Щастието/
Вие представяте ли си един човек, който е изпълнен от вътре с любов, който е задоволен и щастлив да вземе един нож или пушка и да почне да убива хора? За какво му е? Ако той е щастлив и доволен, как би се сетил да върши насилия....

И когато четем всички реклами и невероятната продукция на най-новите технологии, която ни се сервира от медиите обещаваща щастие можем ли да си зададем простия въпрос:
Кои от тези неща ще ме направят трайно щастлив или..... трябва ли да се опитам да имам всичките.... за да стана щастлив ?

Въпроси, въпроси, въпроси....... Откакто свят светува човешкия ум произвежда ежесекундно нови и нови въпроси и малцина вярват все още, че би трябвало да има и отговори. Или поне ЕДИН ЕДИНСТВЕН ОТГОВОР, КОЙТО ДА МОЖЕ ДА ДАДЕ ОТГОВОР НА ВСИЧКИ ВЪПРОСИ.

Защото.......ИМА !!! Има такъв отговор. Но той не е вербален..... А Реален и Истински !!!

Говоря от личен опит!




"Това, което търсите отвън в света - е вътре във вас"
Сократ /и много други пророци и мъдреци преди него/




Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: ЩАСТИЕТО ?!нови [re: Пeпepyд]  
Автор Пeпepyд (прелитащ)
Публикувано30.04.12 17:23



Беше ми интересно какво казва Гугъл на тази тема.
Напишете "Щастието" в Гугъл и ще откриете различни обяснения - някои са наистина мъдри.






Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: ЩАСТИЕТО ?!нови [re: Пeпepyд]  
Автор blood2 ()
Публикувано30.04.12 18:33



Е, много спам тука.

А в този линк където си го пуснал откриваме следните цитати, тоест мисли, че щастието е външен фактор.

"Не можеш да бъдеш щастлив, когато окръжаващите са нещастни.
Ако не знаеш как да възприемеш любовта и как да я предадеш, не можеш да бъдеш щастлив."

Ето. Значи щастието е външен фактор.

"То отнася всичко по пътя си: болестите и лошите сънища, заменя ги с голямата река на радостта. Научи се да му вярваш като на стар приятел, когото очакваш. "

А това е призив, че щастието е външен фактор, тоест приятел, а не част от теб.


"Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава, без да притежава."

След като не притежаваш нещо, значи това нещо не е твое, а е външно и ти се дава, а не е в теб.

"Понякога постигаме в себе си “тихо щастие”, като се заглеждам в птиците, цветята и въобще в природата, и ми се струва, че навлизам в един чудесен свят, някаква еманация на зримата реалност, в която е скрит смисълът на света и на човека. "

Пак щастието ни се дава.


Не те разбирам. Навсякъде пише, че щастието е външен фактор, ти си си въобразил, че е вътрешен.

Редактирано от blood2 на 30.04.12 18:33.



Тема Re: ЩАСТИЕТО ?!нови [re: blood2]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано30.04.12 18:53



Просто щастието е многолико. Може да бъде външен фактор, може и да е вътрешен.

Опитът да се обясни по един начин е подобен на опита да се опише пътят към един връх. Както можеш да се досетиш, към върха има много пътища ...
Затова казвам че е сложно и многолико постигането на щастие. И винаги е временно явление, като преминаването през връх. Не можеш да се задържиш на върха а ако все пак го направиш, то усещането за щастие постепенно ще отмине и новото ти състояние преди приемано за щастие ще бъде възприето като нормално. Да не ти обяснявам какво следва ако слезеш от върха, сещаш се.
Така че щастие търсим но не за дълго получаваме. То е като тортата - по малко, че да ни кефи винаги когато имаме повод да си хапнем. Целта на живота не е щастието, както целта на живота не е и яденето на торта.

Редактирано от Well на 30.04.12 18:55.



Тема Re: ЩАСТИЕТО ?!нови [re: Well]  
Автор blood2 ()
Публикувано30.04.12 18:56



Всеки вътрешен фактор, всяка информация, чувство и каквото и да е в един човек се е случило преди той да го осъзнае и достига със закъснение до него. Тоест човека е приемащия. Да, щастието е временно, защото зависи от външни фактори.

Не знам каква е целта на живота.



Тема Re: ЩАСТИЕТО ?!нови [re: Пeпepyд]  
Автор ellynora (пристрастен)
Публикувано30.04.12 19:29



Има и формули за щастие, добре е да се погледнат и те. Всъщност реалността трябва да отговаря на плановете ти, съответно, ако не отговаря променяш плана си, тоест се примиряваш с програма минимум и си щастлив, стига да имаш социален живот, смисъл на живота, елементарни условия и финанси и най-вече здраве.



Тема Re: ЩАСТИЕТО ?!нови [re: blood2]  
Автор Пeпepyд (прелитащ)
Публикувано30.04.12 21:11



"Е, много спам тука. "

Всичките проблеми при тебе идват от.....ЕДНА ПОГРЕШНА НАСТРОЙКА НА БИОКОМПА УМ! И си тъп и упорит и не желаеш да я промениш по никой начин?! Що за мазохизъм?



1.Не си наясно с понятието "спам" ?!?!
Спам е да не спазваш тематиката на една тема!
Къде видя спам тука?


"Значи щастието е външен фактор. "

Внимаваш ли в картинката?

1.Благодарение на своите 5 сетива човек възприема външния свят и изпитва разни чувства и настроения! При всеки човек тези възприятия и какво изпитва от досега си със външния свят е РАЗЛИЧНО. Определя се от много фактори и настройката на ума.
2.Болката, Радостта, Умората, Разочарованието, Възхищението, Завистта, Любопитството, Отвращението и т.н. и т.н. СА ЧУВСТВА. ИЛИ ВЪТРЕШНИ ИЗЖИВЯВАНИЯ В ЧОВЕКА.
Повтарям:
ВЪТРЕШНИ ИЗЖИВЯВАНИЯ В ЧОВЕКА. Повтарям:
ВЪТРЕШНИ ИЗЖИВЯВАНИЯ В ЧОВЕКА!

Анадъм?

3.Една и съща храна или питие могат да предизвикан във всеки индивид различни изживявания. Някои ще кажат: "вкусно" Други "безвкусно" Трети "отвратително" и т.н. Но.... преди да се изкажеш за вкуса ТРЯБВА ДА СИ ОПИТАЛ ЛИЧНО храната или питието. Всичко останало е чиста спекулация и словоблудство. Англичаните казват: "Доказателството за вкуса на тортата е в.....нейното ядене/опитване !"

ЩАСТИЕТО Е ЕДНО ВЪТРЕШНО ИЗЖИВЯВАНЕ В ЧОВЕКА.
Когато го имаш ти автоматично знаеш, че си щастлив. Без някой да трябва да те убеждава в това. И дори целият свят да почне да те убеждава, че не си щастлив - няма да ти подейства. Говоря за истинското реално Щастие, а не временното от дрога, алкохол, секс и т.н. Когато НАИСТИНА СИ ЩАСТЛИВ НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ ЗА ТЕБЕ КАКВО СТАВА ОТВЪН В СВЕТА. ТИ ИЗПИТВАШ ВЪТРЕШНО ЩАСТИЕТО И ТОВА Е ВСИЧКО. Дори отвън да падат бомби....


Истинското Щастие обитава във абсолютно всеки човек още от рождението му. То е вътре в човека, но хората са загубили връзката с него ИМЕННО ЗАЩОТО ГО ТЪРСЯТ КАТО ТЕБЕ ОТВЪН В СВЕТА.

Значи основния Въпрос е:

КАК ДА СЕ СВЪРЖА С ЩАСТИЕТО ВЪТРЕ В СЕБЕ СИ?


Пиша защото съм го открил лично! Това не са празни приказки и спам и словоблудства.




Всяка пеперуда е била гъсеница преди да литне свободна.

Тема Re: ЩАСТИЕТО ?!нови [re: Пeпepyд]  
Автор blood2 ()
Публикувано30.04.12 21:25



Но си избягал от комунистите за да си щастлив. Тоест щастието е и външно усещане.



Тема Re: ЩАСТИЕТО ?!нови [re: Пeпepyд]  
Автор БзъннМодератор (бъгната)
Публикувано30.04.12 21:41



Подписвам съгласие, че щастието зависи от вътрешното лично усещане. Един няма да види цветето, друг ще му се усмихне. Толкова силно не понасям дивия песимизъм, че не е истина. Изчетох вече май хиляда пъти колко бил черен светът, някой иска да ме убеди, че няма начин да си създавам хубави моменти без нещо отвън ли, хаха, ми майната му, моят свят изобщо не е цъфнал, ама на душата ми е светло, и съм добре, и имам сили и усмивка за още. Щом си говоря с теб, смятай колко бесове по тая тема съм набрала начи. Всичко ме боли днес, не съм спала повече от три часа на нощ от четвъртък насам. Пък съм доволна. От себе си! Аз съм си кефа. Лично аз! Не вярвам, че някой отвън може да намести на друг чарковете отвътре, затова и не се пъна да обяснявам нищо на никого по тоя въпрос. Който се е научил сам да си създава радост, знае за какво говоря, който не е, да се оправя. Щастието от нещата отвън ми е само заради топлината, че ето някой вярва в мен, значи аз съм ок, без значение дали ще ми връчи хиляда лева или вафла. Ако бях вкисната гъба, да съм умряла от стечения на обстоятелства. Ама не ща. Щастие. Ужасно съм щастлива, че съм такъв инатлив дзвер, отивам да се видя в огледалото.

Моя милост като се побърка от грижи и тичане, те така пише!



Тема Re: ЩАСТИЕТО ?!нови [re: Пeпepyд]  
Автор ratna ()
Публикувано30.04.12 22:14



2.Болката, Радостта, Умората, Разочарованието, Възхищението, Завистта, Любопитството, Отвращението и т.н. и т.н. СА ЧУВСТВА. ИЛИ ВЪТРЕШНИ ИЗЖИВЯВАНИЯ В ЧОВЕКА.

Болката и Умората Не са просто чувства!!!!
Те са сигнали , алармена инсталация , която има за цел съхранение на живота .
Не пренебрегвай физическите закони ! Те са есенциални за създаването , развитието и съхранението на живота .
Опитвал ли си някога да пренебрегнеш умората , когато си се натоварил повече от възможностите си ? И знаеш ли какво следва при такова пренебрежение или нямаш такъв опит ?
знаеш ли , че болката е сигнал за опасност и благодарение на този сигнал можем да действаме преди да е станало късно ?
Защото духовното , при нас хората ,се изявява във физическо ни въплащение . Събори сградата и чакай в стаите и да има хармония и уют


Емоционалните чувства дето си ги изредил по-горе : възхищение , любопитство , завист и т.н , не са толкова важни . Щастието може да съществува с тях и без тях .

Редактирано от ratna на 30.04.12 22:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.