Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови  
Автор здpaвeц ()
Публикувано16.04.12 14:22



Ще започна с това, че съм голяма почитателка на българското кино. Гледала съм почти всички филми, създадени след 2000-та година. В това число и някои от по-старите сериали като "Английският съсед", "Врабците през октомври", "Църква за вълци". От новите телевизионни филми съм гледала повечето епизоди на "Столичани в повече"и "Под прикритие" и не толкова много от "Стъклен дом". За най-голям провал намирам филма "Седем часа разлика". Чудя се откъде това желание толкова много да се подражава на най-лошите сапунки от 80-те години. Сценарият ли е слаб, режисурата ли не е добра?... Актьорската игра също е под-всякаква критика, като изключим младите актьори и само някои от по-възрастните. Голямо преиграване и неловки паузи, в които героите не знаят какво да правят.



Възможно е да не съм права и другите хора да харесват филма... Реших да споделя, защото се сетих за думите на Михаил Бахтин... "Поетът трябва да помни, че за пошлата проза на живота е виновна неговата поезия, а човекът от живота трябва да знае, че за безплодността на изкуството са виновни неговата невзискателност и несериозността на неговите жизнени въпроси".

Редактирано от здpaвeц на 16.04.12 14:58.



Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: здpaвeц]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.04.12 14:25



+1 . Много голяма простотия е "Седем часа разлика". По-добре да гледам турски сериал.

Редактирано от blood2 на 16.04.12 14:25.



Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: blood2]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано16.04.12 17:34



аз немога да кажа за 7-те часа. има 2 сериала които не съм гледал ни една серия и това са "7 часа разлика" и "под прикритие" (за този един приятел каза че става).

"стъкления" е супер, макар че позатъпя. чакам последния сезон. "столичаните" определено са по-тъпи в пъти, особено на последък. но от дъжд на вятър се появява по някоя свежа реплика. гледам ги просто защото съм почнал. първите серии от 1ви сезон си бяха бая свежарски

за най-тъп сериал класирам "етажна собственост". екипа на Робин Кафалиев винаги е бил невъзвратимо задръстен. и не казвам че лошо играят а просто че сценариите им винаги са били ужасно зле. те и комиците на са кой знае колко, но екипа на Робин няма равен. мога да ги сравня единствено с последните предавания на "Клуб НЛО" - пенсионерски хумор, смукан от пръстите. единственото за което Робин изобщо ставаше (до някъде), беше предаването със смешните животински клипове, които в началото водеше преди години. да не говорим че след представянето на този сериал от статии имах приятни очаквания за свеж сериал с история, тип "столичаните". вместо това - пенсионерски ситком.



Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: blood2]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано16.04.12 22:46



В твое лице имам съмишленик.
За турските сериали нямам мнение. Истината е, че аз почти не гледам сериали.





Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: здpaвeц]  
Автор БзъннМодератор (бъгната)
Публикувано17.04.12 07:48



Аз по принцип не издържам на сериали, да ми дават капка по капка от история, километрична във времето, ми е неприятно. И не мога да се паркирам да дежуря по едно и също време пред телевизора. А колкото пъти съм минала през български сериал, превключвайки каналите, актьорите са ми се виждали вдървени и изкуствени. Стоят мирно, учудването им е блещене някакво, все едно зрителят от малко не разбира, та емоцията трябва да му се натрапва, почти чаках и субтитри с обяснение "тя е ужасно изненадана" да пуснат. Не мога да съм обективна като не гледам, но по чувство съм ги отписала. Каня се да заседна някой път да преметна няколко епизода наведнъж в ютюб, за да имам представа какво са направили и да си проверя усещането, но трябва да нямам съвсем нищо друго за правене. Радвам се, че стъпват българските актьори в тоя бизнес, за да си имат работа и да изкарват пари, но тези филми просто не са за мен. Като се пенсионирам евентуално.





Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: здpaвeц]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано17.04.12 10:01



Когато бях млада, мислех, че никога няма да гледам нещо различно от филми на Вим Вендерс, Пиер Паоло Пазолини, Фелини, Еторе Скола, братя Тавиани, Куросава...

Някакви селяци гледат "Изаура"

? - О, ужас.

Сега с удоволствие с гледам сериали - турски, български...американски, английски, изобщо - каквото падне.
Ходи ми се и на кино, но се чувствам ужасно стара сред публиката.
Едно време не беше така.

А пък българските ми харесват, намирам, че са направени професионално, по всички канони на жанра.

И да споделя нещо за Ваня Цветкова - гледела съм почти всичките й филми - т.е. пораснах и помъдрях с нея.
За мен тя е велика актриса - когато я видя на екрана, виждам Пагане, Дара, Доротея, самата себе си в "Равновесие", Съни, ватманката, сега Таня Стоева, виждам героинята, без капчица остатък от личността на В. Цветкова.
Жалко, че не съм имала възможността да я гледам на театрална сцена...

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: Бзънн]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано17.04.12 11:25



"Стълкен дом" е първият български сериал, като изключим "На всеки километър"

, който започнах да гледам. Любопитно ми беше да разбера къде сме ние. Гледах няколко епизода и се отказах. После в една нощ, в която не трябваше да спя, изгледах десетина. Пак от любопитство и заради голямата реклама започнах да гледам "Седем часа разлика", за да установя, че е голяма тъпотия, и отново се отказах. Него никога не бих си свалила да гледам. Понякога, след като свършат новините, а аз, улисана в нещо, забравя да спра телевизора, го слушам, докато разбера от какво започвам да се изнервям. Старите сериали, за които говорех, ги изгледах (кои нацяло, кои донякъде) в рамките на две-три вечери. И на мен ми е трудно в един определен ден и час да седна пред телевизора, за да гледам някакъв сериал, а и не си струва. Когато става дума за определен мач - може.

П.П. Любимият ми сериал е "Щурите съседи".



Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: Poзмapия]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано17.04.12 11:55



За мен тя е велика актриса

Тука имаме сериозно разминаване.

Според мен тя е една от най-зле представящите се в този филм. Моето мнение е субективно, разбира се. Казвам го с цялото ми уважение към личността на Ваня Цветкова. И аз съм гледала повечето и филми, но не заради нея, а заради самите филми. За първи път никак не я харесах в ролята на ватманката. Целият филм беше доста тъп, по мое мнение.

Жалко, че не съм имала възможността да я гледам на театрална сцена

Не знам дали е играла в някой театър. Тя доста млада напусна България. Възможно е, но аз не знам.



Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: здpaвeц]  
Автор shshtt (ентусиаст)
Публикувано17.04.12 17:34



на тоя сериал съм гледала една серия по случайност докато си бях в софия, стори ми се много зле
може би заради това, че пак мафии, америки, руснаци, насилие и пр. до болка втръснали неща
на стъклен дом съм гледала почти целия първи сезон и в сравнение с този много ми хареса

включих се в темата обаче заради ваня цветкова
толкова, толкова ми е любима, че просто няма никакво значение в какво играе
щях да си вися пред екрана безропотно само за да видя как ще произнесе някаква реплика или заради мимиката и
божествена и неотразима!
нещо като цветана манева

:)


Тема за сериалитенови [re: здpaвeц]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано17.04.12 17:46



а не момент. пропускате че има сериали и Сериали.

да, латинските са си чисти сапунки и не само те. и аз преди не си падах по сериали, но баба ми има слухов проблем и надува ТВто, а като ученик живях известно време при нея, та ща-неща слушах каквото тя гледа та взех да го и заглеждам. в тая връзка някои от актрисите ми хванаха око (Катрин Сиачоке) но това е друга работа

колкото до сериалите, макар и сапунки ама Изаурата си има точките в исторически план, защото е нещо като бащата на този жанр и Луселия Сантуш (главната актриса) бележи точка бивайки феномена че актриса извън каноните за първи път става звезда (в смисъл че момичето е обикновено, не тип Катрин Сиачоке)

Приятели не е по-различен за мен - тийнейджърски ситком. толкоз. дали е латинска сапунка или тийн ситком все тая.

обаче има и един друг вид сериали които са Сериали. по принцип рядко заглеждам ама от тези които съм гледал, все още при това с Огромно Удоволствие бих си гледал Шогун и "Аз, Клавдий". имаше и още няколко, но не всичко помня. специално тези двата винаги си ми остават еталон за добър сериал

тъй че да не слагаме всичко под 1 знаменател.

Стъклен Дом ми е интересен с това, че такъв тип сериал у нас никога не е правен и е много добър микс на свежи елементи (приятелската младежка компания) с трилър и някои актуални неща от ежедневието. а и е пуснат в добър момент - при първия сезон у нас мол-културата като поп-явление тъкмо беше на скорост. верно, това с ромите ми е чист популистки ход, ама айде. иначе ми е приятно да гледам филма

И Столичаните и Стъкления, както и други които не съм гледал, но подочух акцентират върху актуален проблем - емиграцията.

идеята ми е че явно се търси път към представянето на актуални проблеми

вярно, нивото е далеч от Клавдий и Шогун, но пак е по-добре от "Тя и Той" примерно. гледал съм френската версия, но нашата е бая скучна.

и така. идеята беше че не всичко е под 1 знаменател. това че латинските сапунки завзеха думата "сериал" не значи че само те са сериали. и "Ксерокс" не са единствените копирни машини




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.