Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 02.07.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: shshtt]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано17.04.12 19:04



включих се в темата обаче заради ваня цветкова

Тъй като не знам дали Ваня Цветкова освен филмова актриса, е и театрална, реших да проверя. Нищо не намерих, може би защото не се и задълбочих. Попаднах обаче на едно интервю с бившия и съпруг. Освен всичко друго той казва, че във филма Ваня трябвало да даде повече от себе си, че не можело да обича дъщеря си и престъпниците по един и същ начин. "А това тя го може" - бяха думите му. Имаше предвид, че е добра актриса. Та си мисля, че не само аз съм видяла не особено добрата и игра. Мисля, че актьорството, както и всичко останало се учи, но и се забравя, ако не се практикува. А тя доста дълго не е практикувала. Затова не я харесах в "Другият наш възможен живот", а и в този филм. Ще се радвам, ако всички освен мен я харесват.





Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: здpaвeц]  
Автор shshtt (пристрастен)
Публикувано17.04.12 19:38



не съм гледала филм с нея след голямата и ваканция
но си мисля, че дори и да си права и сега да не играе добре, за мен това няма значение
спомням си я от преди и филмите и са напълно достатъчно за да е винаги в сърцето ми







:)

Редактирано от shshtt на 17.04.12 19:51.



Тема Re: за сериалитенови [re: OgnenDemon]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано17.04.12 19:45



пропускате че има сериали и Сериали

Да, разбира се. Съгласна съм. На "Седем часа разлика" обаче нещо му куца, и то много. Филмът е прекалено статичен - като телевизионен театър. Слагат един надпис София, виждаме храм-паметника "Александър Невски" - и това е достатъчно. Следва надпис Ню Йорк, виждаме Статуята на свободата и сме там... Преди години имаше едно забавно предаване, в което се шегуваха с някакъв сериал и около пет минути повтаряха, че Изабела е бременна. Тука е същата работа. Половината от героите се държат като инфантилни, а другата половина нямат никаква друга работа, освен да са загрижени за щастието на първата. Това е смешно и неправдоподобно.



Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: shshtt]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано17.04.12 20:03



спомням си я от преди и филмите и са напълно достатъчно за да е винаги в сърцето ми

Радвам се!





Тема Re: за сериалитенови [re: здpaвeц]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано18.04.12 01:50



о аз съвсем не защитавам 7-те часа разлика, съвсем принципно говорех. 7те часа не съм ги гледал, така че не ги защитавам изобщо. ако казваш че са такива - приемам го



Тема Re: Най-тъпият български филм, който съм гледала.нови [re: shshtt]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано18.04.12 22:06



Исках да споделя впечатленията си от играта на Ваня Цветкова в "Лавина". Бях позабравила филма. Благодаря ти, че ми го припомни!

... Харесах играта и. Всъщност аз съм я харесвала във всичките и филми (без да ми е любима актриса) освен в споменатите. Бих оправдала нейната игра в последния и филм с това, че дълго време не е практикувала. Проблемът е, че това творческо безсилие е присъщо на доста актьори. След определени години игра повечето от тях се изхабяват. Стават еднотипни, трудно им е да се превъплъщават в различни роли и подобно на обикновените хора, не могат да избягат от себе си.

Сещам се за един римски мислител, който съветва писателите (най-общо) често да сменят стила, ако искат отново да бъдат четени. Това може да бъде отнесено и към артистите... Да, но привилегията да са неповторими във всяка следваща роля, да ни очароват - и като положителни, и като отрицателни герои - е за избраници, за най-добрите. Тук бих споменала Васил Михайлов.

Всеки човек има различни критерии, когато оценява играта на даден актьор. За себе си мога да кажа, че ако съм харесвала някого преди 30 години и продължавам да го харесвам и сега, това говори добре за него.

Покрай "Лавина" се сетих за Филип Трифонов. Гледала съм го в много филми и винаги съм го харесвала. Да играеш невзрачни роли, не означава, че си невзрачен актьор, както и ако играеш ярки герои, това не те прави ярък актьор. Преди две години гледах Филип Трифонов в една театрална постановка. Отново го харесах. Значи (по моите критерии) той е добър артист, без да блести. Защото не е останал на нивото от преди 30 години, а е израснал. Повечето актьори не само че не израстват, а свалят от класата си или в най-добрия случай остават там, откъдето са тръгнали.



Тема Re: за сериалитенови [re: OgnenDemon]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано18.04.12 22:45



7те часа не съм ги гледал, така че не ги защитавам изобщо. ако казваш че са такива - приемам го

Не приемай думите ми на доверие! Ако гледаш филма, може да си на различно мнение.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.