Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 04.07.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема За храната и здраветонови  
Автор Aнreл ()
Публикувано05.04.12 05:39



Винаги чак когато имам някакъв проблем с тялото се сещам че то има нужда от определена храна, витамини, ензими, антиоксиданти. Въпроса е какво точно пропускаме?

Днес докторката ми ме насочи към Чия семена:



Използвани от ацтеките ето интересни факти относно чия семената:


Особено полезни за отслабване, защото малко количество семена поддържат ситост дълго време:

Ето още един интересен сайт:


Ще се радвам ако споделите и вашите хранителни тайни.

Редактирано от Aнreл на 05.04.12 05:49.



Тема Re: За храната и здраветонови [re: Aнreл]  
Автор shshtt (ентусиаст)
Публикувано05.04.12 08:21



От теб чувам за тях, мерси


Много интересно изглежда, но най ми хареса че нямат специфичен вкус и мога да си ги ръся върху всичко или ако се окажат наистина толкова засищащи и на тях с вино да мина докато се харесам. Шегувам се
Сега остава да измисля как да се снабдя, видях че правят доставки в бг, така че освен да поръчам на приятели, щото тук няма да се оправя да ги открия.

Ти пробва ли ги вече или ще? Пише че били много полезни за бягането. Внимавай да не прекаляваш и да ет четем по новините че си поставил рекорд на маратона в Чикаго.

Трябва малко да се яде, ама пуста лакомия. Много ми е хубаво като гладувам, но после волята ми куца и пак си качвам каквото сваля. Е ми какво да се прави - ще ги качвам, ще ги свалям и така.
Докато не се намесят семената Чиа, разбира се, и вляза във форма веднъж завинаги



п.п. наистина не ми липсва месото засега

:)

Тема Re:нови [re: Aнreл]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.04.12 11:01



Хм, хранителни тайни?



Ям разнообразно, всеки ден нещо различно, много плодове и зеленчуци - вечеря без прясно накълцана салата - няма. Всеки ден си изцеждам сока на 1 портокал, 1 грейпфрут и 1 лимон и си правя коктейл с тях. Прясна риба 2-3 пъти седмично, рядко пържено и мазно. Свинско и телешко по-рядко, предимно пилешко и риба.
Един грях имам и това са захарните изделия. Ям по-малко от тях, отколкото ми се иска, но ... Не е здравословно. Мъжът ми прави божествени торти и сладкиши, което за някои може да е предимство, за моята изкушаваща се натура - недостатък.

В резултат се радвам на отлично здраве.

А, да - пия много билков чай.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: За храната и здраветонови [re: Aнreл]  
Автор Awoken (eternal)
Публикувано05.04.12 14:02



Какво е българското наименование на тези семена и продават ли се в БГ?



Ако нямаш какво да кажеш, не го казвай тук и то сега!

Тема Re: За храната и здраветонови [re: Awoken]  
Автор shshtt (ентусиаст)
Публикувано05.04.12 14:41





:)

Тема Re: За храната и здраветонови [re: shshtt]  
Автор Aнreл ()
Публикувано05.04.12 14:46



май наистина ще се уажат супер тия семена. Снощи взеха близо две лъжички и за първи път от две седмици насам да не ме боли корема. Според мена са супер! И наистина държат сито. :)))

зимай булка чия и пробвай. Според мен ще отслабнеш за нула време, а и после ще можеш да поддържатш форма.





Тема Re: За храната и здраветонови [re: Awoken]  
Автор Aнreл ()
Публикувано05.04.12 14:46



ами нямам и бегла идея. Аз чух за тях вчера.





Тема Re: За храната и здраветонови [re: shshtt]  
Автор Awoken (eternal)
Публикувано05.04.12 14:51



Благодаря ти. Не бях чувал за тия семена, но през лятото ще ги пробвам.



Ако нямаш какво да кажеш, не го казвай тук и то сега!

Тема Re: За храната и здраветонови [re: Aнreл]  
Автор Aнreл ()
Публикувано05.04.12 15:13



Редактирано от Aнreл на 05.04.12 15:13.



Тема Re: За храната и здраветонови [re: Aнreл]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано05.04.12 22:44



аз от години ям само чиста храна, не ям кренвирши, салами от неясно какво, спрях цигарите и почти не пия алкохол! Тренирам (когато мога) редовно, макар, че март месец ми е кошмар, професионално ми е невъзможно! Пия колаген, омега 3 и - в зависимост от сезоните, някакви други хранителни добавки!

Но ти благодаря за чията, ще пробвам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.