Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 18.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Сподирете Новини !  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано02.03.12 03:42



Да Сподиря и аз болката си - няма качествени новини. Доста се постарах да потърся, има някои горе-долу сериозни, но качеството навсякъде е махленско - през азис и бойко, футболните нищожества и светски интриги човек не може да се добере до сериозни новини.

Ако знаете сайт, който независимо и без залитане по хорската простотия отразява реалните и важни новини в България и света, Моля, сподирете тук !

Интересува ме какво реално се случва със света, до най-малката подробност, а не какво някой малоумен журналист смята че заслужава нашето внимание. Има важни неща в световен план, които никой не забелязва и в новините едвам се прокрадват. А от наште дебилски навинарски сайтове човек просто все едно плува в кафеникакви неща и не се вижда нищо смислено. Ето, например за Уикилийкс - че обявил държавицата ни за такава каквато е - почти няма инфо. Камо ли някой да се трогне, да обсъди, дори да се опита да опровергае голата истина че сме мафиотска държава. Това е просто малък пример. Малък като мозъка на народа ни. Обсъждате Евровизия, нали ? Е, там смърди та се не трае, но в новините какво пише за поредната ни излагация ?


Та така. Требе ми инфо ко'стаа. Шот то ясно че нищо убуу не стаа. Ма поне да видим грозотията, че некак да я кастрим бе ! ;)



Тема Re: Сподирете Новини ! [re: Well]  
Автор TътeнOтГpъм (Sic fata tulere)
Публикувано02.03.12 05:51



не търсиш където трябва!

смотаният редник


Тема Re: Сподирете Новини ! [re: Well]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано02.03.12 08:46



Навсякъде новините са изкривени. Журналистите, дори много добрите журналисти, са хора. Ако искаш да знаеш какво се случва горе-долу по света препоръчвам четенето на новини от много новинарски сайтове: BBC, AFP, Al Jazeera (международния), БТА (за българските). Това са предимно новини, без лично мнение на журналисти, но знаеш че дори начина на представяне на една новина лесно може да определи какво мнение ще изгради в четящия. След това посещаването на сайтове като wired, според интересите ти, помага. За анализи много добри са френските Le Monde, Le nouvel observateur, а BBC имат добра разследваща журналистика.

Всичко това четено с много дистанция и критично мислене, защото абсолютно всички са предубедени и изкривяват новините. Трябва сам(а) да видиш какво можеш да четеш и какво не. В България добра журналистика няма вече, така че най-много на изданията на Икономедия да се подложи човек, но и там изпростя ужасяващо, особено коментарите под статиите.



Тема Re: [re: Well]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.03.12 09:24



Звучиш малко като мъжа ми, който на всяка втора новина по телевизия или в преса реагира: "Това пък що за новина е? Кой го интересува? Защо само губят време с глупости вместо да показват важните неща?"

Та така, и аз нямам такъв сайт с качествени новини. Но ако ми попадне нещо, ще сподиря.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: Сподирете Новини ! [re: Well]  
Автор WorldChamp ()
Публикувано02.03.12 14:18



Можеш да четеш секцията "world" на yahoo.com. Аз също чета news.bg. А пък как може аcroo- то да ти препоръчва Al Jazeera не знам... аз едвам дори го пиша... това е телевизията на неспоменяемата група хора...

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re: Сподирете Новини ! [re: WorldChamp]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано02.03.12 15:06



Иди им погледни

. Международното им издание изобщо няма нищо общо с каквито и да е арабски или мюсюлмански пропаганди. Много западни журналисти работят за тях и е чудесен начин човек да получи и други гледни точки.

Ето виж частта с новини за . Съвсем нормални са си. Това е като новините на CNN и Fox news. Едните стават, въпреки че си имат своята политика, другите са пълен боклук за използване само в Байбълбелт. Само да добавя, може да метнеш един поглед и тук на имената, които работят или са работили за тях. Като се започне с The Economist, Bloomberg, мине се през всякакви отдели на BBC и се стигне до бивши части от америкнските въздушни сили, има всичко.

Редактирано от acroo на 02.03.12 15:13.



Тема Re: Сподирете Новини ! [re: acroo]  
Автор WorldChamp ()
Публикувано02.03.12 15:09



Да, но не. Това е телевизията, която показа онова нещо! Помниш ли?

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re: Сподирете Новини ! [re: WorldChamp]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано02.03.12 15:14



Добавих нещо горе. Те телевизиите много неща показват за жалост, не може да спираме да се информираме за света заради този факт. А и пак казвам, английската версия е коренно различна.



Тема Re: Сподирете Новини ! [re: Well]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано02.03.12 16:39



ето ти една:



и като я видиш може да се сетиш,
че други няма да ти трябват...




Тема преди имахме [re: Well]  
Автор юpaтa ()
Публикувано02.03.12 20:00



2 телевизии 2 радиостанции и знаехме какво става ... а сега много телевизии и радиостанции а се чувстваме по малко информирани.
Интересува ме какво реално се случва със света, до най-малката подробност, - май и реалностите станаха много, всеки си кюта в неговата си, та довери се на себе си и търси в тази насока новини ... пък каквото излезе, то ще се разбере



Редактирано от юpaтa на 02.03.12 21:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.