Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 11.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Пиша към теб, но питам и останалитенови [re: Deern]  
Автор josifsf (непознат )
Публикувано06.03.12 15:02



Точно обратното е. Дете можеш да видиш да плаче навсякъде , просто защото е разочаровано от нещо , докато голям човек ще чака да се прибере, да е сам , за да се разплаче, ако изобщо го направи, защото така мисли че е редно, а то няма редно когато става дума за изразяване. Децата имат перфектните чувства, могат да обичат както ти никога няма да можеш, ще могат да видят само положителното в нещо и да му се радват, докато твоите разграничени чувства, няма да ти позволят да се радваш така, както си го правила в детствтото, ами винаги ще притегляш и ще се чудиш защо и какво. Даже има случаи в които на някой му се случи нещо невероятно хубаво, а той седне да анализира защо му се било случило това, вместо да се радва.

Удрям ръчната спирачка тук, защото мислим крайно различно.



Тема Re: Пиша към теб, но питам и останалитенови [re: josifsf]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано06.03.12 15:07



Мисля че налагаш много първична мярка. Децата не са култивирани и при тях има съответното съизмерение, което не говори нито за истинност, да не говорим за адекватност.


Само не ми казвай че когато човек е некултивиран, то значи че е благонадежден и емоционален




п,п.

Даже има случаи в които на някой му се случи нещо невероятно хубаво, а той седне да анализира защо му се било случило това, вместо да се радва.



Тогава защо поддържаш идеята, че човек трябва да анализира неща, включени в морала, СЛЕД като ми се е случило, вместо да се води по морала и да обърне внимание на личното си минаване по пътя?

Редактирано от Deern на 06.03.12 15:11.



Тема Re: Пиша към теб, но питам и останалитенови [re: Deern]  
Автор josifsf (непознат )
Публикувано06.03.12 15:16



Налагам мнението, че човек трябва да е щастлив и да мисли за щастието си преди всичко.
В проучване се твърди, че 90 % хората биха искали да се чувстват така, както при първото си влюбване, да изпитват тези чисти и неомърсени емоции.
Това е едиственото което има значение в този живот и за това хората искат това. Само че ти не можеш да го направиш , защото си облякла прекалено много думи, защото си "еволюирала" според теб , че си станала свръх човек ,а истината е, че болката те е смазала толкова , че не можеш да приемеш че това е възможно.
Колко големи хора могат да се радват така, както децата се радват и забавляват ? Колкото са толкова щастливи ?
Обясни си го сама, но недей да намесваш еволюцията и това , че ти си осъзната, а децата не са, защото това е поредното оправдание , което да те държи на повърхността.



Тема Re: Пиша към теб, но питам и останалитенови [re: josifsf]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано06.03.12 15:23



Аз горе писах че не искам да дялкам по начина ми на преживяване на любовна раздяла.

Ти и повечето хора писахте, че анализирате и незнамкакво раздялата.

Май някой друг се чупи/вече се е счупил по тая линия.


Това е личен избор.

Редактирано от Deern на 06.03.12 15:23.



Тема Re: Пиша към теб, но питам и останалитенови [re: Deern]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано06.03.12 15:33



Не бе, не дялкаме само раздялата... причините за нея... и други неща, които научаваме за себе си...
Аз лично търся и причините у самата мен, които са довели до срещата ми с този човек(моите нямат нищо общо помежду си) и разни други неща... просто има неща, които можеш да видиш(и най - вече у себе си) след като се отдръпнеш и мине време.

Скромността изразява точният баланс между крайностите.


Тема Re: Пиша към теб, но питам и останалитенови [re: Vitalite]  
Автор josifsf (непознат )
Публикувано06.03.12 15:47



Точно. Идеята не е да се искара другия виновен за случката, защото от това не би имало полза в бъдеще време , а да се погледне модела на собствените възприятния и проблемите които сам си причиняваш , от което реално се раждат най-големите и грешни заблуди и неприятни емоции.



Тема Re: Пиша към теб, но питам и останалитенови [re: josifsf]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано06.03.12 16:08



Да. И да проумееш, че играта се играе от двама, и в действителност виновен няма, спираш да обвиняваш другия, прощаваш на себе си... и продължаваш напред.

Скромността изразява точният баланс между крайностите.


Тема Re: Пиша към теб, но питам и останалитенови [re: Vitalite]  
Автор josifsf (непознат )
Публикувано06.03.12 16:23



По-скоро проблема е на друго място.
Както споменах при първата любов , често връзката протича без особенни задни мисли , заради липсата някакъв натрупан опит и болката от него. Всяка връзка натам причинява размисли и болки от нищото , заради минал опит.
Примерно ти си имала приятел , който ти е изневерил , като се е оправдавал с много работа и след това те е оставил заради друга жена примерно. Следващия който срещнеш и каже че има много работа и е зает, ще задейства червената лампичка в теб , че нещо не е наред, от което ще изпиташ страх и ще започнеш да анализираш нещо в него, което няма нужда от анализиране и това ще трови и двата, независимо дали сте си го споделили или не. Това натпупване ще доведе до много дребни караници , които ще обърнат колата , на-вече заради собствения страх, а не заради чуждите реакции , защото натрупването на болка и мислите от нея избиват.
За това човек трябва да проучи себе си и да се занимава само с това, а не да опреличава другия като лош , или да му задава някаки квалификации. Обвиненията към другия почти никога не са градивни , а дори да са такива, тогава идва въпроса защо някой е търпял всичко това толкова време и накрая е обособил нещата така , което пак връща проблема всобствената ни глава , а не в тази на партньора. Винаги ние сме виновни за това, което ни е случва
не човека до нас. Който мисли противното , често остава разочарован винаги.



Тема Re: Пиша към теб, но питам и останалитенови [re: josifsf]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано06.03.12 16:31



Е, не е лесно да осъзнаеш и приемеш, че проблемите се коренят в собствените ти проекции и очаквания, етикетизиране и категоризиране, системи от убеждения, според които правото винаги е на твоя страна. Това вече е леко отклонение от любовния въпрос, но и за него се отнася.

Скромността изразява точният баланс между крайностите.


Тема Re: Пиша към теб, но питам и останалитенови [re: Vitalite]  
Автор josifsf (непознат )
Публикувано06.03.12 16:42



Не е лесно , но това е единствения начин поради който можеш да се чувстваш свободен от всичките тези мисли , които нямат отговор често.И е точно в пряка връзка с любовта. Ако не обичаш себе си, насочвайки всичко към себе си , няма да можеш да обичаш друг и ще насочваш всички неприятности към него.
Аз за това се изумявам на моменти , когато чуя някоя история, в която пишещия често е жертва на партнора си. Казва той колко неприятен е бил, колко лошо постъпвал с него , колко разочарования е понесъл във всякакви вариации. И като се зададе въпроса защо всичко това е търпяно с години, отговора често е несвързан и объркан , защото единственото което е правил този човек е да обвинява другия за собственото си нещастие. Това е модел на поведение , който гласи че така е трябвало да се случи , че това е знак на съдбата , но никога коренът не е в тях самите , което е толкова грешно , колкото и глупаво.

Работното ми време свърши, приятен ден и ми беше приятно да си поговрим






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.