Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 22.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Да допуснеш че не ставаш за родителнови  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано23.02.12 11:32



Преди малко погледнах една тема по диагонал относно връзките без деца и забелязах едно:

Хората/ главно жените не допускат че нямат качествата да отгледат дете.


един цитат от там:

Говоря за двойки, които са решили принципно да нямат деца, а не да отложат раждането с няколко години. За тия вторите имам много добро мнение, защото по правило са умни хора, които се отнасят сериозно към сериозните неща, каквото е раждането на дете примерно.

Защо тези двойки да са по-умни от другите, които съзнават че нямат потенциал или не искат да се деформират личностно в посока - родител?



Тема Re: Да допуснеш че не ставаш за родителнови [re: Deern]  
Автор Maшинaтa ()
Публикувано16.02.12 10:37



Тези двойки са супер,

Сега пак ме размечтаваш за някоя жена?Ей пак се депресирах.



Тема Re: Да допуснеш че не ставаш за родителнови [re: Maшинaтa]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.02.12 11:26



Много лесно се депресираш



Има достатъчно жени, които не стават за родители, но са малко тези, които го признават пред себе си
При мъжете идеята да забременеят някоя жена е още по-рядко срещана.


п.п. Сега се сетих аз как бях преди да стана родител - никога не ми е било приоритет, в момента в който партньорът не извади някакви негови причини, добре обосновани. Тогава аз прецених че мога да поема половината от родителството, но без да подозирам за някои други фолклорни допълнения, които до онзи момент не ми бяха известни

Накрая реших да се заема с родителството, което в частност възпитание е абсолютна работа - разбирай действа се съзнателно и с план, а не с първосигнално майчинство.
Майчинството е подправка като към член от семейството, което по никакъв начин не включва да мириша на кюфтета или да храня някого с лъжица


Така че се успокой, има доста цивилизовани начини да бъдеш родител, но се приготви да получиш едно свое/ 50 на 50 копие на родителите. Това включва дърпане на килима от всеки към себе си, в случай на разногласие.



Тема Re: Да допуснеш че не ставаш за родителнови [re: Deern]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано16.02.12 12:03



Не се чуди на хората, бидейки точно в такава двойка- и двамата не желаем деца, съм чувала какви ли не глупости. От това, че не можем, а само казваме, че не искаме. Че сме го правели на инат, да се правим на интересни. Че на мен щял да ми се "събуди инстинкта" на 23-25-27-28-30г (нищо че все още го чакам

), засега учудващо се справям с пустия инстинкт. Друго шокиращо, мъжа ми ме бил лишавал от най-важното за една жена. Разбираш ли, аз или не съм жена, защото за мен най-важното не е това, или пък пък, ако съм а не си го признавам, ме лишават от най-висша форма на реализация в живота.


Няма да разказвам за пращането на снимки на бебета, сълзливи клипчета и т.н., с цел да ми събудят инстинкта. Това което не разбират, че само ми затвърждават мнението по този начин. А да една от най-големите забави: свекърва ми веднъж ми каза, че аз съм трябвало само да го родя, ако чак толкова ме плашело, тя щяла да го гледа . Представяш ли си? Ако мине още някоя година се чудя дали няма някой да почне да ми предлага да даря само яйцеклетка, пък все ще се намери кой да ми го износи, откърми, отгледа и възпита. Кой кат' мен, а?


Други неща, които редовно чувам, как съм можела да не си предам светлия, български ген. Как сме можели двамата, такива "чудни и фантастични" да не сме направели прелестни деца? Това иронично го казвам, защото аз досега не съм чула някой човек да казва на човек, от който иска обяснение по темата "Такива уродливи, пфуу.. правилно сте решили, не се размножавайте". Направо не ми се мисли, конкурс за красота и ум на гените си ли ще правим или дете ще се гледа?

Как да им обясниш, че не ме плаши, ами просто не искам? И не само аз, и мъжа ми не иска, и това е съвсем рационално и обмислено решение и нищо друго не се крие отзад, освен нежелание да слагаме дете на този свят и да си разваляме стила на живот. Ако чак толкова ни се прииска, ще осиновим- нещастни, изоставени деца има бол. Никакви обяснения, да си мислят каквото искат. Нито ще е пръв, нито последен път, в който хората ще ни казват "не ви разбирам", не всеки трябва и може да бъде разбран.



Тема боонови [re: acroo]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.02.12 13:06



вашите роднини са много откачени



Аз мисля че също съм тип жена, която никак не би се наела да има дете заради самото майчинство Но това въобще не ми е преден приоритет за да ми бъде наложено да правя маневри във вижданията си, само за да задържа половината родителство. Бих казала че и като възпитаващ родител мога да се напрегна и да покажа добри резултати, функциониращо изпълнение с подредени приоритети - започващи от там да се дава пример за следване на собствен интерес и съучастие в група по интереси (ако има разминавания по наложена група, тогава е истински цирк с малки деца. Но с възрастта се изглажда поне да изглежда добре )

Както пишеш и ти, и аз мисля че ако човек иска да е родител, може да осинови дете, не е задължително да е генетичен родител.



Тема Re: Да допуснеш че не ставаш за родителнови [re: acroo]  
Автор shshtt (ентусиаст)
Публикувано16.02.12 13:18



Как да им обясниш, че не ме плаши, ами просто не искам? И не само аз, и мъжа ми не иска, и това е съвсем рационално и обмислено решение и нищо друго не се крие отзад, освен нежелание да слагаме дете на този свят и да си разваляме стила на живот. Ако чак толкова ни се прииска, ще осиновим- нещастни, изоставени деца има бол. Никакви обяснения, да си мислят каквото искат. Нито ще е пръв, нито последен път, в който хората ще ни казват "не ви разбирам", не всеки трябва и може да бъде разбран.

не те разбирам, надявам се това да е някаква мода сред младежите
но повече ми приличаш на влюбена жена дето като папагал повтаря след мъжа си неговата песен
тази ваша ангажираност към световните проблеми за мен е егоизъм
за да си добър родител не се иска нищо друго освен да поставиш себе си и живота си в услуга на някой друг

п.п. убедена съм че е престъпление (като аборта) да имаш физиологическа възможност да се възпроизведеш и да вървиш срещу природата

:)


Тема Re: Да допуснеш че не ставаш за родителнови [re: shshtt]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано16.02.12 13:22



А ти какво ще кажеш на личностната неспособност да бъдеш родител?

Конкретно в България това е доста разпостранено и неосъзнато явление - мога да дам цитати за родителство без намерение да се създават самостоятелни индивиди, тежащи на мястото си, а създават смачкани жертви. (на други места поне е осъзнато от средностатистическия гражданин).



Тема Тованови [re: acroo]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.02.12 13:28



за стила на живот беше уникален аргумент...

Инак можеш да контрираш генния аргумент с рецесивните гени, ама рискуваш бабите да изреват на умряло



Аз лично не пренебрегвам естествения отбор обаче, колкото и примитивно да звучи на някого.



Тема Re: боонови [re: Deern]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано16.02.12 13:30



Те роднини само да бяха, повечето описани случаи са разни познати, колеги, приятели на приятелите.. Много неща си позволяват хората, мислейки си че няма да има реакция.



Тема ъМинови [re: acroo]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано16.02.12 13:31



то най-често няма реакция - или е пренебрежимо слаба






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.