Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 18.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано20.02.12 18:17



щом не можеш да си представиш мъжа си като баща на децата ви, по-добре не ставайте родители.

Това важи и в обратна посока- ако той не може да си те представи като майка, по-добре е да зареже тая идея.



Тема Хе?нови [re: Deern]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано20.02.12 18:23



Че тя дали ще го пита - нали го е набедила за оня-дето-плаща-за-нея-и-децата?





Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.02.12 19:54



От къде ти хрумна това, че не си представям мъжа ми като баща на децата ни?

Лични твои мечти или?

П.П. И от къде знаеш дали имаме или нямаме деца?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 20.02.12 19:56.



Тема Директно:нови [re: Bиливap]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано20.02.12 19:59



имате ли деца?
Мъжа ти става ли за баща на крехката си възраст и пълната липса на житейски опит?

Да видим как ще увърташ този път





Тема Re:нови [re: Kirosviniata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.02.12 20:16



Очаквах да те загложди любопитството и затова по изключение прочетох поста ти.

Теб какво те вълнува дали имаме деца или не?

Нали в твоя измислен свят съм студентка, която живее на общежитие, няма работа и няма деца? (съвсеем далеч от реалността)
Да не си решил да си ъпдейтнеш информацията, току виж стане по-достоверна?

П.П. На неговата "крехка" възраст мнозина в България имат деца, че дори и по-рано. Пък и тук взе да става популярно за мъжете да стават бащи под 30, което изобщо не е крехка възраст, а съвсем в нормата и в България.

Иначе е доста глупаво да коментираш живота на хора, които не познаваш. Малко като измислиците ти как било обзаведено у нас без дори да си помирисвал жилището. Хайде, фантазирайте си с химберката там - друго не ти остана.


П.П. Не губи време да издирваш информация в други форуми - няма да намериш такава. Не всичко, което се случва в живота ми, се споменава в Интернет. Ако се сещаш ...


Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 20.02.12 20:30.



Тема Няма любопитство,нови [re: Bиливap]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано20.02.12 20:31



ясна си ми като бях ден - че не можеш да вържеш два отговора и ще плямпаш локуми само и само да прикриеш простичките факти че след цялото драпане да напуснеш България сега получи едно голямо нищо - можеше на 15-годишен да се пробваш със същия резултат

Няма да се учудя ако сте в брак само по документи - все пак човечеца така те спаси от изпадане и връщане обратно в България, да ти припомня и тоя факт
Деца? Няма. Най-вероятно няма и да има - ако младежа е осъзнал що за инвалидизирана умствено жена е прибрал по милост



Тема Re:нови [re: Kirosviniata]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.02.12 20:44



Бля-бля-бля, все старата латерна си дрънкаш.

Разрешителното ми за престой не е заради семейния ми статус, свинчо, има и други видове разрешителни за престой. Да не съм луда да плащам хиляди крони такси за разрешително заради сключен брак, когато мога да получа безплатно такова на база трудов договор и да похарча хилядарките за нещо друго? Хич не си наясно с регламента тук, ама много важно - нали трябва да "блеснеш" с "акъл".


Живуркай си там.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано20.02.12 20:57



Това е много странно.

Тук държавата поддържа семейство и когато човек е в брак има много данъчни облекчения.

п.п. А за родителството, аз имам предвид родителите в буквалния смисъл на думата, които имат вече деца, а не тези, които са напът да имат





Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.02.12 21:09



И тук семейните плащат по-малко данъци от съжителстващите съвместно. Но не за това става дума. А когато чужденец кандидатства за разрешително за престой. Различните видове разрешителни имат различна такса (такса обработка на документи, ако щеш) и за мен е безсмислено да избирам такова, за което трябва да платя висока такса, когато мога да взема друго, което е безплатно, и дава същите права. Да не говорим, че разрешителното за събиране на семейство се издава за 1 година и трябва да се подновява всяка година в рамките на 3 години като всеки път плащаш таксата наново (безумие). За чий като подаването на документи за моето е безплатно и в същото време е безсрочно без необходимост от подновяване?



Тези, които имат деца, са тези, които наричам родители и аз. Другите са бъдещи родители. Не съм чувала някой да нарича родители хора, които нямат деца?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 20.02.12 21:10.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано20.02.12 21:16



Разбрах. Но това е много страна държавна политика за събиране на семейства или както там се казва.

Особено ако става дума за държавни административни такси, които клонят към 1000 евро - за административна такса това е много. ( не знам дали е толкова, не си спомням каква цифра си писала, друг път май е ставало дума за това)

Или накратко - не разбирам защо човек в позицията на не-местен би подкрепял подобно дясно налагане, което в много аспекти е против интереса му.

На това му се казва фанатизъм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.