Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:20 02.07.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помниш линови [re: acroo]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано15.02.12 20:17



Който може да изкарва пари, трябва да може да аранжира добре времето и взима предвид човешките си нужди.


Тогава специалното време за семейството и почивките са задължителни в плановете.

Има случаи когато почивките са по-важни от това да види жена си през уикенда. за това е измислен риболова

ах, май не беше за това измислен, но за това е актуален и днес



Тема Ненови [re: Deern]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано15.02.12 20:54



с лошо, жено!





Тема Re: How can i laugh tommorow...нови [re: finntroll73]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано15.02.12 22:55



Само да вметна, че колкото и да си мрънкаш, съдбата ти си знае своето. А то включва и внезапни, неочаквани обрати много пъти в живота. Каквото има да ти се случва, ще се случи и ще завършиш земния си път. Както и всички други. И вместо да страдаш, приеми съдбата си, играй с нея, не срещу нея. Слей се с живота си, не се бори срещу него. Майка тереза също е знаела - тя не е казвала че се бори срещу глада, а че се бори за засищането му ... в положителен аспект, защото мислите са материални, те пораждат съдба. Когато падаш или се бориш с тежка задача, цялото ти същество се стреми да се слее със света около себе си, за да успее да го управлява ди колкото е възможно. Сливайки се управляваш, не дистанцирайки се. Не можеш да наложиш модел за справедливост. Ти имаш гледна точка, но другите също имат. Ти смяташ че те не са прави, но те - че ти не си прав. Така не става - тази битка е безсмислена. Търсенето на справедливост няма да ти помогне много, дори и да постигнеш нещо, то ще е кратка радост, дори и само защото не си вечен и не си навсякъде. Хората винаги се опитват да въздават справедливост, както го намират те за правилно. Ако се спънат в нещо, да речем камък, искат да го унижтожат. Това смислено ли ти се струва? Казах ти - гледай себе си, не другите. Живей както ти искаш, а не живей живота на другите и не им бъди личен съдия или бог. Много си малък за бог и не можеш да въздаваш справедливост когато не си наясно. Ти не знаеш какво си бил преди раждането си, не знаеш какво си сега, не знаеш какво ще бъдеш. Живота ти е пълен с неизвестни дори за самия теб, какво остава за другите хора. Всеки си има съдба. И твоето съществуване някъде около нея не е причина да раздаваш справедливост. Ако има въздействие върху теб, ти си в правото си да реагираш. Измисли как и действай - това е част от съдбата ти. Но ако си само зрител на "несправедливост", не си пъхай носа в чужди работи. Не си роден да гледаш чуждите съдби, защото твоята иска цялото ти внимание. Ти си си най-важен. Стара истина. Абе, не ми ходи да се правя на учител, мисли си, имаш глава. Не съм жена, незнам защо си се заблудил.




Тема Re: How can i laugh tommorow...нови [re: finntroll73]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано15.02.12 23:10



ти пак продължаваш...
а може би просто имаш нужда да си "изплачеш" всичкото, което ти тежи, в което разбира се няма нищо лошо, но просто не задълбавай - така само си вредиш повече
мисля, че основен проблем е и това, че си в чужбина, че малко или много си откъснат, нямаш среда, близки с които да споделяш - не казвам, че ако си в БГ това ти е гарантирано, но била съм малко в чужбина и знам какво е всичко да ти е чуждо и да няма с кой една свестна приказка да си кажеш (то, чужбината явно не е за хора, които имат проблем с носталгията)

на мен дори българската реч ужасно ми липсваше и още помня как едва не ревнах като се наложи за нещо да звънна на моя мобилен оператор и от там чух най-прекрасния женски глас, който почна да говори на български, а аз така се захласнах да слушам, сякаш някой песен запя в ушите ми... та така, такива ми ти работи, ако си такъв тип няма как да ти е леко в чужбината и тогава лесно се виждат нещата в черни краски...
иначе, докато те четях се сетих думите на една приятелка, когато аз й се вайках преди време как може еди-кой-си да постъпи така с мен, след като аз се държа толкова добре с него - тя ми каза: Хората са различни. Не очаквай, че ако ти се държиш добре с тях те непременно ще ти отговорят със същото - звучи съвсем ясно и просто, а защо тогава ни е толкова трудно да го приемеме, нима не сме склонни да приемаме различието? и какво в крайна сметка за какво трябва да съжалявам аз, че някой не ме разбрал, не ме оценил или ме наранил... нужно ли е да страдам заради чуждите грешки?! - ами не, не мисля, даже смятам, че е съвсем излишно! усложняваш си зорлем живота, всеки ще отговаря за делата си... и Wellти го каза - гледай си твоя живот... защо ти е да съдиш другите и имаш ли право на това? дишай спокойно, има кой да ги съди!




Тема Re: How can i laugh tommorow...нови [re: Well]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано15.02.12 23:13




аз пък смятам, че ти ходи - учителството де,
а не да си жена




Тема Re: How can i laugh tommorow...нови [re: TRlNlTY]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано15.02.12 23:29



Е, не че съм против и жените да ми ходят ... наоколо ;)


Редактирано от Well на 15.02.12 23:30.



Тема Re: How can i laugh tommorow...нови [re: Well]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано16.02.12 00:00





сигурна съм, че ти ходят



Тема Re: How can i laugh tommorow...нови [re: шyндa]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано16.02.12 00:02




ей, ти си уникум!



Тема Re:нови [re: finntroll73]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано16.02.12 00:05



Ако не можеш да увеличиш доходите, намаляваш разходите. Болната баба разбирам защо ти е разход. Ама безработен тъст защо е на твой гръб? Явно нещо приоритетите ти хич не са наред, за да излизаш все на червено с нормална заплата? Почерпките на приятели и издръжката на безработни роднини можеш да ги зачеркнеш от списъка твои задължения.
Относно данъците - говори с данъчните и си оправи данъка така, че да не плащаш по-малко през годината и да ти идва "честитка" другата година, а да плащаш максимално точен данък. Ако имаш потребителски кредит, разкарай го по най-бързия начин, това е кожосъдиране, което бърка дълбоко в джобовете. Ако имате само жилищен, проучи други банки къде ще ти дадат най-изгодни условия и го прехвърли там. Избери си изгоден мобилен абонамент, изгодна фирма за тока, по-изгодни застраховки, и т.н. Няма нужда да хвърляш пари през прозореца.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 16.02.12 00:07.



Тема Re: How can i laugh tommorow...нови [re: acroo]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано16.02.12 10:32



Здравей.Принципно си права,може би завиждам и не виждам достатъчно добре.За мързеливият ми тъст какво да кажа.Че се е сгромолясал покрай фалитите на фирмата преди години да,че попропи оттогава да.Но човека все пак пазарува,гледа и навестява баба ми.Носи и ,пазарува и,и помага с каквото може.Докато собственната и дъщеря идва един път в годината да я види.Дойде леля ми мин.година,направи на проблем едни 100на лв които според нея не излизали за цени на водопроводни продукти.Преде 2 години на баба ми външните тръби се спукаха на три ,четири места.Наложи се да се копа,викат майстори,кранове,какво ли не още покрай това...Леля ми сметки на парите на баба ми прави след сума ти време като изобщо не се заинтересува и не дойде да помогне с нищо,а както винаги очакваше тъста ми и комшиите от махалата да я оправят.Имам ЗЛАТНИ КОМШИИ.Да са ми живи и здрви.А леля ми в деветия кръг на ада да гори.И с цялата си наглост обвини тъста ми че поприбрал пари покрай ремонта.Ами кой тича 3 седмици да се разправя с аварии в студа?Кой търсеше майстори и варианти?Като и казах че дори за гледане на стари хора в Норге тъста ми си заслужава и заплатата дори,тя ми рече през рамо..ами да не би на комшийката ни някой да и плаща като гледа баба ти.Това да и го каже собственната и дъщеря.И да ми каже накрая по телефона в един ужасен и бърз поток от думи,клетви и предупреждения че съм влязал в лошо семейства,че тъста ми бил мошенник,че всичко щело да ми прилапат...животно което не е погледнало майка си,и да ми говори по тоя начин.Тя обърка тотално животите на майка ми и баща ми като все се месеше и съветваше майка ми против баща ми,че бил алкохолик,че не заслужавало да живее с него.Никога повече не искам да имам хора като леля ми в живота си.По-добре е да нямаш контакт с такива роднини.Или братовчед ми който уж дойдат да я видят пък след в часа почне да бърза и ръчка през глава майка си да си вървяли.Преди ставаше,баба ми беше на крака.Ама сега се вижда кой внук,кой дъщеря,кой сват...кой на булката брат.За нищо не стават.Цял живот леля ми мъкнеше кашкавали,сирена,мръвки,домати и картофи все да ни помогнели(по скоро да се прави на велика),и сега си мисли че се е наплатила за да не поеме отговорност към собственната си майка.Преди години за малко да се хванем за гушите за ливади ,земи и прочие,че нищо не била завещала и оправила баба.много добре че нищо не им и даде.Беше готова жената дори и на 85 да тръгнеше по нотариуси тогава.Ама те чакаха мен да свъша с милионите от чужбина мръсната работа.Да си загубя 3те седмици в тичане по нотариуси и съвети и общини.Докато те щели да дойдат да се подпишат.Лъжеха баба че не са махнали кравите,за да не идват да я видят,Калеко ми е супер добър мъж под чехъл за жалост.Докато тая отрови живота и на сина си,и нашите,че иска и мен да разведе едва ли не.Има такива хора,жадни за интрига,егоисти и завистливи до дъното на душата си.И аз където съм на 6000км едва ли не където само пращам и плащам в бг,аз се оказах едва ли не виновния.Кой ми сра в гащите едва ли не...

Ама както и да е,господ си знае работата.Но тъста ми също има болна майка и снове между две бабички и една болна леля.Професия безработен бабогледач.Как да не му пратя на човека.То в мястото където сме заплатите са по 150лв още.Да ходи да се подиграват с него ли?Докато майка му с бастуните да падне да се пребие някъде.Тя и не вижда вече.Това е бг и голата истина.БАСТУНДЖИЙСКА НАЦИЯ с безработни болногледачи/ки които децата им са по чужбините.Мислеш че им е лесно ли на нашите бащи и майки.Хайде моите господ ги прибра и двамата,смили се над тях.Ами за нас един ден незнам как ще е.Поне в Норге има старчески домове топ шератон с гратис уаирлес интернет.

.....and the grass grows by itself-Basho


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.