Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 02.07.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Maшинaтa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.02.12 16:20



Ти си противоречиш. Нали уж всички са творци според теб, пък сега определи картините на всички художници, които рисуват на тротара, като боклуци.

Точно ти, който пишеш за творчество, определяш картините като нещо ненужно?



Разбира се, че няма да награждавам мързела, а труда. А за да дам пари за една картина, то аз съм я харесала и тя има стойност в моите очи. Да дам пари на просяка, за да види, че и да не прави нищо, пак ще му падат пари от небето, за да се надруса и напие - как пък не! Наркотици, алкохол и отчет на босовете не е "къшей хляб". Когато цигането, което ми цивреше пред една баничарница, че е гладно и да му дам ХХ стотинки, изхвърли в кошчето баничката, която му купих ... Изпари всяка капка състрадание у мен към него. Мога да купя храна на някой, който твърди, че е гладен, но пари не давам. Усещаш ли разликата?

Всъщност това, че вярвам, че имаш поне една дарба, която все още не си развил, не значи, че те смятам за нещо особено. Но ще те смятам за нещо особено, когато развиеш дарбата, не докато отричаш нейното съществуване.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Мързи тенови [re: Kirosviniata]  
Автор Maшинaтa ()
Публикувано19.02.12 16:34



Мързела е болест. Това е хронично заболяване, а има и генетична основа. Понякога продължава цял живот.



Тема Re:нови [re: Maшинaтa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.02.12 16:36



Нали знаеш приказката за неволята?



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Maшинaтa ()
Публикувано19.02.12 16:40



Ама всеки е творец, а повечето творци творят боклуци ненужни.
Аз определям и художествената литература, като ненужна при положение, че има Интернет.

Че нали именно трудолюбивите произвеждат алкохол и наркотици, за да могат мързеливите да ги ползват?

Как да не страдаш, че това дете няма и ценностна система и още по-зле ще стане като порасне. Значи не му е даден освен хляб и духовна храна. Дай му пари. Той ще си купи хляб. Нека си помечтае и той да свърши нещо. А не наготово храна да приема.

Особено, неособено. Все едно. То развитие да има някакво, ама не става.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Maшинaтa ()
Публикувано19.02.12 16:42



Приказките са за деца. Холокостите и масовите измирания на хора са случки от реалността.

Защото едните не дадоха на другите. Защото едните се мислеха за богове.



Тема Re:нови [re: Maшинaтa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.02.12 17:11



Е, оказва се, че нямам много допирни точки с абсолютни материалисти.


А относно цигането, не мисля, че някога е било гладно и знае какво е глад. Иначе нямаше да изхвърли храна в коша за боклук.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Maшинaтa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.02.12 17:14



Явно не си я чел и ти е убягнала мъдростта в нея.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Maшинaтa ()
Публикувано19.02.12 17:17



Защо смяташ, че ако не е било гладно някога, няма да изхвърли в коша баничката? Човек е научен да пилее. Че те родителите му си пилеят здравето като се напиват, дрогират и правят други неща, че то ли няма да си пилее яденето? Че научил ли го е някой да не пилее, а да спестява? Къде се е научило, че спестяването е добродетел?

Че именно ти си Абсолютен материалист. Не го ли осъзнаваш, когато даваш пари за картина, а не за един поздрав или усмивка на нуждаещ се човек?

ТИ СИ МАТЕРИАЛИСТКАТА.

АЗ АКО БЯХ МАТЕРИАЛИСТ НИКОГА НЯМАШЕ ДА ПИША ИЗ ФОРУМИ И ДА ИЗРАЗЯВАМ МНЕНИЕ.

И това ли не си го разбрала?



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Maшинaтa ()
Публикувано19.02.12 17:19




Няма никаква мъдрост в приказките. Има мъдрост в човешките съдби. Че именно ми се подиграваха с приказката за НЕВОЛЯТА, когато бях малко дете, защото и тогава бях непохватен.

Пак лъжеш.

Редактирано от Maшинaтa на 19.02.12 17:20.



Тема Re:нови [re: Maшинaтa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.02.12 17:23



Като познаваш приказката ... Не те ли научи на нещо?



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.