Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 15.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Чудя сенови  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано13.12.11 20:57



Защо има хора които изкуствено си ограничават живота живеят по разни правила и канони измислени от някой хитър тип преди хиляди години за да владее купчината чергари под негово командване. Или това е бягане от отговорност и свеждане на света до - това може това не може. Странно ми се вижда мисленето че всички отговори на света са заложени в някакви книги писани неясно кога и от кого. Типичен българин ли съм или ме друса нихилизма - кой знае



в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Тема Re: Чудя сенови [re: Deviance]  
Автор юpaтa ()
Публикувано13.12.11 21:18



защото са повярвали, защото така са избрали.
По - скоро е бягане от неща дето неискат да им се случат. По лесно се живее като следваш инструкции, вместо сам да откриваш топлата вода или каквото и да е


Книгите са за да мислим над тях, отговорите са вътре в нас, не винаги успяваме да ги чуем



Тема Re: Чудя сенови [re: юpaтa]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано13.12.11 21:31



Повярвали в какво? Че там е истината? То стига да погледнат през прозореца зада разберат че не е там.

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти


Тема Re: Чудя сенови [re: Deviance]  
Автор World Champ ()
Публикувано13.12.11 21:43



Да нямаш предвид Християнският начин на живот? А за кои книги споменаваш, за Библията ли?

По- голямата част от развитият Западен Свят живее по Християнският канон, дори и невярващите. За това ли става въпрос в темата?

*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"


Тема Re: Чудя сенови [re: Deviance]  
Автор юpaтa ()
Публикувано13.12.11 21:46



обикновено живеят един по затворен живот и не чувстват нужда да гледат през прозороца. По затворен - умишлено не си позволяват разни неща...
А теб какво те притеснява в такива хора? - мен преди щото се опитваха да ме присламчат към тяхното общество, а сега ми става ясно, че и те като всеки човек са си направили избора - кое и как да го живеят.



Тема Re: Чудя сенови [re: World Champ]  
Автор юpaтa ()
Публикувано13.12.11 21:49



хех, то тоз Християнският начин на живот знаеш ли колко тълкувания има





Тема Re: Чудя сенови [re: Deviance]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано13.12.11 22:03



Тия "канони" са обществена норма и служат за ориентация, като помагат за финото чувство.

Ако познаваш нормата, ще можеш да се ориентираш къде горе-долу са границите на напълно непознати за теб хора. Няма да се налага да си настъпвате опашките, за да се разбере кой кой е , къде му е границата и какво допуска




Забелязала съм че хора без "фино чувство" са по-склонни да навлизат неканени и непитани в чужда сфера и в същото време да навлизат в тяхната и да са неспособни изобщо да изградят някакво очертание, някаква собствена форма.



Тема Щотонови [re: Deviance]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано13.12.11 22:57



анархистите измряхте - освен пишман като тебе





Тема Re: Чудя се [re: Deviance]  
Автор БзъннМодератор (бъгната)
Публикувано14.12.11 02:05



Напротив. Може би точно това е поемане на отговорност - да живееш по начин, който намираш за добър и правилен, за да бъдеш за пример на другите, та ако ще да останеш последният и единствен, който спазва някакви правила. Аз например гледам на моята си ценностна система точно така. Не защото някой ми е казал, че едикакси трябва да бъдат нещата, а защото вярвам, че ако всички ценят това, което ценя аз и държат на нещата, на които държа аз и които съм готова да защитавам аз, светът ще бъде по-добър. Без при мен да има пръст религия, съм убедена, че при религиозните хора е същото. Или поне често. Сигурност, затваряне и примирение бива като вариант, но може да е също и чувството, че носиш отговорност за останалите. Отделен въпрос кой прав, кой крив.

За религия ли говорим все пак или?



Тема Re: Чудя сенови [re: юpaтa]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано14.12.11 12:32



Мдам и пак.. тези които са го избрали са си добре, ама доста не са имали избор и им е натикано в главите още като деца.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.