Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 25.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Гнявнови [re: Deern]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано14.12.11 02:10



Еми... държи човека да си каже.



Иначе да заявиш позиция, си е заявяване и на гнева. Защото той не е непременно някакво неконтролирано проявление. Той е несъгласие с емоционален заряд, зад импулса да си заявиш позицията може да бъде именно тази емоция. Може да бъдат и др неща, разбира се, но нали темата е за него. Т.е. ти на ниво съдържание на разговора заявяваш позицията си, като същевременно винаги тече процес от емоции и на процесно ниво ти заявяваш именно гнева си, макар и неосъзнато. И не толкова доловимо, понеже повечето хора като чуят гняв и си представят някакви доста брутални неща.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 14.12.11 02:12.



Тема Re: Гнявнови [re: Doctor Who]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.12.11 10:35



Иначе да заявиш позиция, си е заявяване и на гнева.

А ако позицията не е гнева?



При хората, които не дават яснота за консеквентите, може да е така.

Представи си че изявяваш позиция и казваш до къде може да стигнеш и ако това се прекрачи много=ще-се=ядосаш <- буквалния израз, но без актуално да си ядосан.


За какво ти е да заявяваш гняв равен на позиция в изпусната ситуация?



Тема Re: Гнявнови [re: Бзънн]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.12.11 10:44



Възможно е да става дума за такъв тип, но не съм сигурна, защото не пробвах точно този вариант. Мисля че отсрещната страна не само че игнорираше, но и не разбираше половината неща т.е. двоен проблем. ( а и не бих била сигурна за сигналите, които бих давала )

Аз не успях да намеря някакъв вариант, и реших че единствения начин е да се сблъскат 2те позиции и да се види коя е по-добрата във война. Но който мисли да го прави, да знае че във война с игноранти има само чиста печалба, на това, което делите. Без да се търси удовлетворение (това не бива да е предмета на войната

) игнорантите остават игноранти и в такава ситуация.



Тема Re: Гнявнови [re: Deern]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано14.12.11 11:10



Всичко може, но ти питаш за гняв и това ти е заглавието на темата.

Принципно според мен, за да заявиш къде са ти границите има малко гняв в теб при мисълта да бъдат нарушени, иначе няма да си ги заявиш. Иначе следи се, заявявайки позиция за емоции - има ли радост, има ли тъга, мъга, тревожност, страх, забавление....или гняв? И все си мисля, че в повечето случаи адекватното е да има малко гняв. Думата е силна, това не значи, че емоцията не може да е в много малка почти незабележима степен.
А заявяването на емоция, както казах, не е самоцелно. То си се случва, докато си говорим за др неща.


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 14.12.11 11:10.



Тема Re: Гнявнови [re: Doctor Who]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано14.12.11 11:23



Да говориш за мен имайи предвид твоя начин на действие е меко казано странно.



Май не можеш да си представиш диалога с репликата, която цитирах горе.


Хипотетична ситуация, дори не зсъм сигурна че такава би могла да предизвика някакъв сериозен конфликт, но затова е и хипотетична: А и Б се уговарят за важна среща при С

А: Предлагам да се срещтнем в 16.00 часа пред катедралата и оттам да тръгнем заедно към С. До 16.30 със сигурност ще сме при него.

Б: По добре да се видим в 15.45 . Бих искала да направим незнамкакво за С преди да сме стигнали. Много ще се ядосам ако не успеем да го направим и изписнем супер-редкия влак.

Иначе следи се, заявявайки позиция за емоции - има ли радост, има ли тъга, мъга, тревожност, страх, забавление....или гняв?

Не, точно затова е репликирам



Тема Re: Гнявнови [re: Deern]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано14.12.11 11:51



Ти си репликираш без никакви емоции зад репликите ли?


Както кажеш. И без това вече ми доскуча темата.

..rude & not ginger...



Тема Нанови [re: Deern]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано14.12.11 14:02



това май му казват неуравновесен характер или казано в нашата махала КуКу



Това е положението - свиквай



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.