Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:06 15.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Възмутен съм от БТВнови  
Автор TCNQ ()
Публикувано09.05.11 00:34



Просто върха на сладоледа, който си позволиха - да заблуждават хората:





Тема Re: Възмутен съм от БТВнови [re: TCNQ]  
Автор БзъннМодератор (бъгната)
Публикувано09.05.11 01:45



Благодаря за линка, чух само част в късните новини. Според мен просто не са посмели да изследват повече неща, и то от всяка верига, защото като се окажат различни, би трябвало да кажат кое откъде е.



Тема Re: Възмутен съм от БТВнови [re: TCNQ]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано11.05.11 18:39



Ама вижте сега, те какво точно измериха в лабораторията? Кво пеха, ква консистенция, кви 5 лева.
Пусни праха за пране да изпере две бели тениски, изкъпи се с шампоана, измий си банята с препарата, па тогава говори има ли разлика, няма ли. Щото разлика има и особено ако стоката е отдавна на пазара, се различава адски много като качество. Не знам по другите страни как е, не съм седяла толкова дълго в чужбина, но в България абсолютно всичко се разваля с времето. Те сигурно и затова пускат нови продукти, барем имат нещо качествено на пазара



***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.

Тема Re: Възмутен съм от БТВнови [re: TCNQ]  
Автор БзъннМодератор (бъгната)
Публикувано07.06.11 02:02





Някакво официално твърдение на европейската комисия, че обвиненията за по-ниско качество били безпочвени. Звучи все едно проблем с качеството няма. Да, ама само така звучи. Нататък става ясно, че фирмите имат право да предлагат каквото искат, с какъвто състав решат и с каквото качество им хрумне. Да няма закононарушение и да няма по-ниско качество изобщо не е едно и също, но пък защо да не направим едно уеко извъртяно заблудително обръщение към глупавите източноевропейци да спрат да мрънкат и да благодарят за боклуците, които благоволяваме да им продаваме.



Тема Re: Възмутен съм от БТВнови [re: Бзънн]  
Автор TCNQ ()
Публикувано07.06.11 22:59



Виж, не вярвам да е незаконно - за всеки пазар трябва да има стоки, търсенето (у нас нископлатежоспособно) определя и предлагането.
Само да не се правят на ударени! И американския пазар си има особености - виж автомобилите за там и Европа.
Така че, няма нужда от ЕК, моля.



Тема Аконови [re: Бзънн]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано08.06.11 16:32



не се лъжа имаше там някакво ISO по което май няма голяма фирма което да не се е сертифицирала и което казва че независимо къде е произведен или консумиран даден продукт той трябва да отговаря на един и същи показатели за качество
или казано иначе: шампоана "Люляк" на фирма "Горски мирис" трябва да има едни и същи съставки, свойства и качество независимо в коя страна е произведен или в коя страна се продава. ако има разлика то трябва да се продава под различно име
със сигурност мога да твърдя че е така в компютърната индустрия - продукт с еднакви качества но регионално ориентирани се продават с различни имена

така че смятам че ако един швед дойде в България и купи продукт който ползва в Швеция но с различни характеристики и качество има пълно основание да съди производителя за измама че под същото име му продават нещо друго.

Това е положението - свиквай



Тема Re: Аконови [re: Mandalay]  
Автор БзъннМодератор (бъгната)
Публикувано08.06.11 19:54



Доколкото знам, сертификатът доказва правилно функциониране на процеса на работа, да се знае кой за какво отговаря, кое в какъв ред и през кой отдел се върши, кой формуляр за какво е и прочие бюрократщини, фирмата демек има система, по която работи, но показатели за краен продукт няма в това. А в статията казват съвсем конкретно, че "Компаниите не са длъжни да продават един и същ продукт под една и съща марка във всички държави в ЕС", което от гледна точка на шведа може да е ненормално и нелогично, но е добро основание да не му уважат иска. Аз лично съм изненадана, че изобщо е възможна подобна свобода за производителите, ама на - така пише.



Тема Re: Възмутен съм от БТВнови [re: TCNQ]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано08.06.11 21:12



Момент. Вносните "дупета" са с по-ниска цена от българските салами... и имат повече вид на салам.
Вносните козметични, перилни и други ароматизиращи, чистещи и прочее продукти често са с по-висока цена тук, отколкото в страната-оригинал-производител*.
*Под страна-оригинал производител да се чете държавата, в която първоначално е основано съответното производство. В момента храните на западноевропейски марки, продавани в България, например, се правят тук, в Румъния, Словакия, Турция и Македония. Примерно швейцарския шоколад Милка, дето се прави в заводите на Своге (любимият ми пример, защото шоколадът Своге е по-добър от повечето "тукашни" Милки).

Не съм съгласна, че в България сме нископлатежоспособни. Все пак, стоката по рафтовете свършва. Едва ли е защото няма какво друго да се купи.

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.


Тема Re: Ако [re: Бзънн]  
Автор TCNQ ()
Публикувано09.06.11 22:28



точно така!



Тема Re: Възмутен съм от БТВнови [re: Ghanima]  
Автор TCNQ ()
Публикувано09.06.11 22:31



Имаш голямо право за това, хем калпаво, хем по-скъпо. Особености на българския потребител... фенки, марки, "ах, как ухае" и т.н. Мобилен телефон нов модел с договор в Германия е няколко евро, тук - 200-750 евро!
Но по принцип болшинството люде тук едвам връзват двата края...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.