Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 30.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Обещание!нови  
Автор !Valencia ()
Публикувано27.02.11 00:01



Преди време обещах да разкажа нещо забавно. Ето го.



Когато бях дете, живеех при баба на село. По онова време хората гледаха много животни. Във всяка къща имаше поне две-три. Купуваха зърнен фураж, за да ги изхранват.

Едни комшии си бяха поръчали от него, но понеже живееха на много стръмно място, камионът, който го докара не можеше да стигне до там и го изсипа на улицата пред нас. Разплатиха се хората, покриха купчината с черги и казаха, че щели да го пренасят на следващия ден, защото сега имали по-важна работа.

Те добре направиха, че покриха житото, но наоколо остана достатъчно и то събра всички врабчета, а и комшийските кокошки. На пиршеството присъстваше и един петел, който беше на Славови. В началото той се опитваше да наложи властта си, разгонвайки кълвящите птици, но когато се понахрани реши, че това е прекалено трудоемко занимание и аристократично им позволи да ядат... Беше през лятото и ние прекарвахме почти по цял ден на двора, което ми позволяваше да наблюдавам случващото се. Беше ми интересно.

Едни кокошки идваха, наяждаха се и си заминаваха, а на тяхно място пристигаха нови. Само петелът беше непрекъснато там. Посрещаше и изпращаше. Толкова много жито беше изял, че когато тръгнеше да върви, се олюляваше под тежестта на огромната си гуша... Беше много смешен.

Започна да се стъмнява и кокошките една по една взеха да се прибират... И петелът по едно време реши да си ходи. Хубаво, но как? Колкото пъти искаше да си тръгне, все не успяваше. Гушата така му тежеше и го дърпаше надолу, че след кратки опити да запази равновесие, накрая се предаваше, и клатушкайки се, се строполяваше на земята. Наистина беше невероятно смешен този лакомник... Накрая се отказа. Разбра, че ще прекара нощта на открито и се примири с участта си... На следващата сутрин го видях лека-полека да се отдалечава към дома си. Походката му все още беше доста нестабилна, но беше хубаво, че въобще имаше походка.

От този ден нататък, винаги когато обядваме или вечеряме и някой преяде, казва че е станал като Славовия петел. И до днес в моето семейство Славовият петел е синоним за лакомия.



Тема Re: Обещание!нови [re: !Valencia]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано27.02.11 01:43



И аз обичам да наблюдавам животни в забавна ситуация. Интересни са, комични и сладки едновременно.



"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Обещание!нови [re: !Valencia]  
Автор Doctor Who (Ентропия)
Публикувано27.02.11 21:15





...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso

Тема Re: Обещание!нови [re: !Valencia]  
Автор TътeнoтГpъм* (Sic fata tulere)
Публикувано28.02.11 15:39



трябва да е бил ужасно вкусен тоз петльо!





Тема Re: Обещание!нови [re: saksun]  
Автор !Valencia ()
Публикувано28.02.11 20:32



Отношенията между животните винаги са ми били интересни, може би, защото много ги харесвам.





Тема Re: Обещание!нови [re: Doctor Who]  
Автор !Valencia ()
Публикувано28.02.11 20:33







Тема Re: Обещание!нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор !Valencia ()
Публикувано28.02.11 20:38



Не знам дали е бил вкусен, но беше невероятно смешен.





Тема Re: Обещание! [re: !Valencia]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано01.03.11 14:49



Готино! Ей така се раждат местни идиоми.
Или поне семейни жаргони.



Редактирано от АВе на 01.03.11 14:50.



Тема Re: Обещание!нови [re: АВе]  
Автор !Valencia ()
Публикувано01.03.11 20:35



Семейните ни жаргони и идиоми са толкова много, че мога да издам речник.





Тема Re: Обещание!нови [re: !Valencia]  
Автор Selby (случаен)
Публикувано02.03.11 10:06



Става писател от теб :). Предишната по ме изкефи. Повече харесвам минорни ладове...

Ако бяхне пуснали уфсети можеше да има презобени и историята можеше да е минорна




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.