Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 27.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Спомен!нови  
Автор !Valencia ()
Публикувано12.02.11 23:30



Преди години живеех в кооперация, пред която растеше едно огромно дърво. Дървото беше толкова високо и голямо, че достигаше до покрива, а част от клоните му влизаха в терасата ми. Често-често се налагаше да ги подрязвам, не само защото не можех да минавам, а и защото, когато валеше дъжд, капките се удряха в клоните и разпръсквайки се, оставяха кални петна вурху прането ми.

Беше през март и времето се беше задържало хубаво в продължение на повече от двайсет дни. Точно хубавото време стана причина за това, което се случи по-късно.

Един ден, излизайки на терасата, видях една гугутка, която си правеше гнездо в клоните на дървото. Пренасяше клечки, сламки, сухи тревички. Моето любопитство я караше да е предпазлива, но не пречеше на работата и. Очевидно, бързаше да направи гнездото, за да си снесе яйчица и да си измъти пиленца. След два дни го завърши и аз я видях да лежи в него. Кога беше снесла яйцата не знам, но фактът, че не помръдваше от мястото си, ме караше да мисля, че лежи върху тях. Тази моя мисъл се потвърждаваше и от това, че вече не се страхуваше. Ако исках можех да я пипна. А може би се страхуваше, но майчиният и инстинкт беше по-силен. Мътенето продължи около седмица...

Една сутрин, когато се събудих, видях че вали сняг. Едри, бели парцали се сипеха от небето- мокри и тежки. Веднага отидох да видя гугутката. Беше там, в гнездото. Снегът започваше да се натрупва по дървото, огъвайки клоните му, но по нея нямаше сняг. Изглежда, допирът на снежинките с топлото и тяло ги топеше веднага... Мина около час и отново отидох да я видя. Продължаваше да лежи в гнездото, но снегът я беше покрил изцяло, превръщайки я в снежна фигура. Излизах при нея доста пъти, преди да се стъмни и винаги я намирах на мястото и. Почти се беше сляла с околната среда и само защото знаех къде е гнездото, можех да различа малкия и силует. Милата гугутка! Не помръдна от гнездото си- същински войник на пост! Беше тъжна гледка. Ужасно тъжна гледка.

Когато се събудих на следващия ден, се забързах към гугутката. Грееше слънце и топеше мокрия сняг. От нея нямаше и следа. И гнездото го нямаше. Погледнах надолу през терасата. Върху тротоара се бяха разпилели черупките на две безформено размазани, кървави яйца- неизлюпените пиленца на подранилата гугутка.



Редактирано от !Valencia на 12.02.11 23:56.



Тема Re: Спомен!нови [re: !Valencia]  
Автор TътeнoтГpъм* (Sic fata tulere)
Публикувано13.02.11 03:08



природата е жестока към неподготвените





Тема Re: Спомен!нови [re: !Valencia]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.02.11 16:44



Наистина тъжно... има случки, които остават в спомените за цял живот. Макар да си била наблюдател, не участник в тази.

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Спомен!нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор !Valencia ()
Публикувано14.02.11 18:41



Така е. Природата понякога е жестока дори към подготвените.





Тема Re: Спомен! [re: saksun]  
Автор !Valencia ()
Публикувано14.02.11 18:46



Хубавото време ми припомни тази история. Винаги, когато се сетя за нея, се натъжавам. Натъжават се и хората, на които я разказвам или съм я разказвала.





Тема Re: Спомен!нови [re: !Valencia]  
Автор Doctor Who (Ентропия)
Публикувано14.02.11 19:15



А тогава защо я разказваш?

Съвпаднала ти е с някакво твое усещане за живота и се опитваш чрез историята да го споделиш него, хората да прозрат теб зад думите ти?

...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 14.02.11 19:16.



Тема Re: Спомен!нови [re: !Valencia]  
Автор TътeнoтГpъм* (Sic fata tulere)
Публикувано14.02.11 20:39



е щом е така напиши и някоя твоя весела случка





Тема Re: Спомен!нови [re: Doctor Who]  
Автор !Valencia ()
Публикувано14.02.11 21:14



Казах, че хубавото време ме върна към тази история.
Не мисля, че това, което разказах съвпада с някакво мое усещане за живота и не искам хората да видят мен зад думите ми. Имам предвид, че, разказвайки я нямах задни мисли.


Нали затова клубът е "Споделено", за да споделяме.
П.П. Смяташ ли, че тъжните неща, на които ставаме свидетели или ни се случват на нас, трябва да бъдат спестявани на хората?



Тема Re: Спомен!нови [re: !Valencia]  
Автор TътeнoтГpъм* (Sic fata tulere)
Публикувано14.02.11 21:17



не,нищо няма да ни спестяваш!
удряй с цялата жестока истина всички по главата


знаеш ли какво бих те посъветвал...незнаеш
пиши си без да се притесняваш от чуждото мнение



Тема Re: Спомен! [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор !Valencia ()
Публикувано14.02.11 21:18



Ще напиша, ако много настояваш!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.