Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 22.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Нямате непрочетени писманови  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано01.10.10 11:10



ЗДРАВЕЙТЕ!
За първи път се осмелявам да пиша във вашия клуб,защото името му ми звучи като място на което можеш да въздъхнеш или да извикаш от радост и да си е точно на мястото, без да досаждаш,но ако не съм разбрала правилно - моля да ме извините!


И така - преди 4 месеца по глупав начин останах без работа, след спечелен конкурс и само 6 месеца труд в даденото ведомство. Няма да коментирам. Съкращението ми съвпадна със смърта на баща ми, така че на първо време не ми беше приоритет да се ядосвам по темата. След като се справих горе-долу със семейните проблеми, се обърнах към търсенето на работа.Смятам, че направих всичко необходимо в такива случаи, но резултат няма. НИКАКЪВ! Принципно съм положителен човек и се стремя да не се отдавам на негативни мисли, но след 4 месечна борба и статистиката,която виждам като цялост и собствена(в детайли), ми е много трудно всеки следващ ден да започна утрото с ентусиазъм. Искам да работя! Не само заради финансовата си независимост и благополучието на семейството. Искам да работя защото мога много повече от това да съм домакиня. Домашните ми са почти доволни,защото всичко в къщи им е 6 по всяко време,но аз съм дълбоко нещастна от факта,че отново го играя обслужващ персонал.
Ако не ви е досадно - поговорете с мен! Имам голяма нужда от това.
п.с.Да,заглавието! Това чета в електронната си поща всяка сутрин,след толкова много изпратени сиви-та



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: ДPaka]  
Автор S.l. (--S.I.)
Публикувано01.10.10 13:01



немога да кажа че знам какво ти е


но усетих как е, майка ми седеше в къщи близо 1 год. и я виждах как се чувства дори самотно тъй като няма много контакти.
Разликата е това че не е на по млада възраст но пък е подобно с това че писва седенето на едно място
"не се отчайвай" бих ти казал но едва ли се отчайваш ,просто се готви за момента и си намери други занимания които да те отклоняват от мислите.
занимавай се със себе си,научи не6то ново,чети повече (не жълта преса)


Глупаво изглежда може би но ще те накара да живнеш малко .


Редактирано от S.l. на 01.10.10 13:09.



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: ДPaka]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано01.10.10 14:41



Споко. За една година 4 пъти си сменях работата. Реши какво искаш. И го отстоявай. Ако не знаеш какво искаш не мисля че някой може да ти помогне.



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: lnfinity]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано01.10.10 14:51



Труд, труд и само труд!Тва, тва, тва и тва!



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: lnfinity]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано01.10.10 15:42



Опитвам се да бъда спокойна и отвън изглежда че съм, но не и наистина. Знам какво искам, но икономическата ситуация не ми помага много,а не съм на 25 за да чакам и вярвам,че и на моята улица ще изгрее слънце. Не обичам да се оплаквам и всички смятат,че ще се оправя...както винаги. Викът ми за помощ е все едно викам без глас - отварям и затварям уста,а околните ме поглеждат и отминават. Ако нещата бяха толкова прости и лесни нима мислите ,че щях да търся идеи в нет-а

...



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: ДPaka]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано01.10.10 16:51



Аз съм на 45. Да не мислиш че навсякъде ме чакат с отворени обятия? Работа има за квалифицирани и можещи хора. Утрепал съм години и сумати пари в сертификации. Имаш ли какво да предложиш?



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: FilerO99]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано01.10.10 16:51



Обучение и повишаване на квалификацията също. Подкрепено със документи.



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: ДPaka]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано01.10.10 23:07



Оооооо, колежке! /тук не знам да се усмихна или да ти се озъбя

/

Чувала ли си изречението "търсенето на работа си е работа на пълен работен ден"? Е, верно е! Преди два месеца само надникнах ей тъй профилактично да се огледам какво-що и да ме видиш сега как чета по пет-шест-седем часа обяви без да мърдам от компютъра и без да погледна ни клубове, ни новини, ни нищо друго. В джобса пускат по 400-500 нови обяви всеки божи ден. Имам си уж работа, но ми е малко и не може вече то така. Най-любими са ми потвържденията за изпратено CV, към обяви от същия ден, в които пише число на кандидатствалите над 1000 /четирицифрено число, да!/. Намери агенция за подбор на персонал, която работи с база данни - във всяка обява, пусната от агенция, е написан телефон на агенцията, на който можеш да попиташ дали поддържат база готови кандидатури. Не че не са мижи да те лажем и те, ама все пак. Ако не опиташ, няма как да знаеш, аз не съм се занимавала, само са ми казвали, че било имало смисъл. Да знаеш, че има нещо, за да не те търси никой цели четири месеца. Аз не съм кой знае какъв специалист, да не говорим, че нямам висше и сертификати за езици въобще, но пускам сивита от един месец и постоянно ме викат насам-натам, чак почват тия срещи да ми пречат на настоящата работа. Не казвам, че съм доволна, така или иначе още нищо не съм си избрала, но ходя наистина на много места, а в твоя случай е прекалено съмнително съвсем никой да не ти се обажда. Не знам за какво кандидатстваш и какво търсиш, но аз тия дни ще поработя пробно по тотално безлична обява, която работа ми е и приятна, и интересна. И всички са бесни рокаджиииии! Похвалих ги вече на Калински, но и тук просто не мога да се въздържа! Отговаряй на възможно повече обяви опитвам да кажа, винаги можеш да се измъкнеш, че си намерила нещо друго. Все пак... нали в сиви-тата си пишеш телефона? Щото те гледам, че чакаш писма, а аз дори по мои си обяви не получавам писма, камо ли пък от друга обява на мен да ми пишат, всичко става само по телефон. Малко оптимизъм, моля ви се, и спокойствие!



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: lnfinity]  
Автор юpaтa ()
Публикувано02.10.10 14:20



Да отметна, че имането на сертификати не винаги помага ... нали се сещаш че всеки работодател като види човек имащ толкова сертификати и стои без работа - значи има нещо съмнително. Знам че звуча предубедено, но ....
Струва ми се, че може по просто да се погледне - човек или става или не става за дадена работа - дали сам ще го прецени или ще го преценят, все тая. Квалификациите са второстепенни.



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: ДPaka]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано03.10.10 20:51



Можеш да възднеш или викаш, можеш и да си поплачеш


Продължавай да търсиш, няма друг начин. Аз преди време бях изпаднала в сериозна криза , а бях и без работа. Направо не приличах на човек. Това през 2000-та година. Посрещнах новия век така, както не пожелавам на най-големия си враг. През юли все пак започнах работа, на много ниско ниво, с много ниска заплата. Но важно ми беше да не се откъсвам от новостите в професията и всяко ново работно място е опит.
Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.