Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 20.09.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: ДPaka]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.10.10 22:55



докато търсиш и чакаш, не забравяй, че си на най-хубавото място - у дома и имаш време за най-близките си хора - а това вярвам е нещо, което скоро ще ти бъде отнето от намерената работа


успех
ей, ся фърллих шепа боб и се изписа, че до месец ще пускаш тема - какво да избера => по-платена или по-развиваща ме работа
аааааааааааааа
зная правилния отговор, но засега ще си трая



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: lnfinity]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано04.10.10 11:17



Разбира се,че имам какво да предложа, но не мисля че е то е много по-различно от безличните дипломи, с които сега излизат директно от университета. Всичките мои дипломи и сертификати не струват пет пари, защото не знам как е в София, но в провинциалният град,в който аз живея , 95% от работодателите четат св-то до ЕГН-то. Това е болката ми, че дори един работодател не ме извика за да поговори с мен и да се увери,че това което пиша в мотивационните си писма не са празни приказки. Боли ме,че минеш ли 40 и изпаднеш ли случайно зад борда...вероятността някой непознат работодател да ти даде възможност да се докажеш не е много голяма. Проблемът ми идва и от там,че основният опит ,който съм натрупала е в сфера, която в момента е в полусъществуване и работните места,които се появяват събират стотици кандидати,като поне 1/3 от тях са по-млади от мен с горе-долу същите умения. Ще кажеш - еее,че смени сферата на дейност...НЯМА ПРОБЛЕМ! Адаптивен човек съм и съм си доказала,че мога да се справя и на съвсем ново място. Проблемът е обаче,че при този свит пазар на труда всеки работодател има голям избор и предпочита да си вземе човек с опит в собствената си сфера или ако ще обучава някого, то той да е на 25-30 години. Логично е. Вероятно и аз така бих направила.
Нямам голям избор ,така че ще се преборя за още някакъв сертификат, макар да не съм убедена че той ще ми отвори нечия врата,но какво друго ми остава...



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: юpaтa]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано04.10.10 11:22



Това е другият момент - примирявала съм се и съм подавала документи за места доста под нивото ми на квалификация,но...там всичките ми умения и дипломи само пречат и няма никакво значение,че ще върша нещата много по-бързо, лесно и интелигентно. Всеки работодател предпочита за по-посредствена длъжност, по-посредствен човек ...няма какво да раздувам-ясно е защо.



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: Бeзcъннa]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано04.10.10 11:49



Успя да ме усмихнеш

.
Знаш ли преди време,когато напуснах сигурната си работа...е,не беше чак толкова отдавна де - преди 3 години,но явно избрах неподходящ момент , та преди да напусна(е,вече си бях наумила да го направя)-пусках св-та и смея да кажа,че имах много по-голям успех. За 3 години не съм чак толкова остаряла,значи като изключим ,че и икономическата ситуация доста се влоши, работодателите предпочитат да вземат работещ човек,а не такъв изпаднал в немилост. Иначе това за телефоните е идея - ще опитам,още повече в провинцията повечето търсещи са директни работодатели ,а не агенции. Агенции ползват само големите фирми, които не са от региона. Но си права,че мога да се предложа и в някоя агенция-така или иначе нямам какво да губя.



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: holi_day]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано04.10.10 11:52




Ето хубаво е да прочетеш нещо такова...колко му трябва на човек, за да започне да се усмихва отново.



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: jojo-mojo]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано04.10.10 12:09



О,продължавам разбира се. Това ,че пиша тук изобщо не означава ,че съм спряла или намалила темпото. През последните 2 години се превъртях през едни катаклизми, които ме накараха доста философски да гледам на нещата, така че знам горе-долу на какво мога да се надявам в моята ситуация и не се пускам в депресивни мисли. Важно ми епросто да намеря място на което да се закача. Е, имам разбира се някакви критерий, но те далеч не са толкова максималистични. Благодаря за подкрепата! Живея и се надявам... Просто понякога имам нужда да говоря за това, а не искам да омръзвам на близките си

.



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: ДPaka]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано04.10.10 15:03



Преквалификация. Звучи кофти още по-кофти е за изпълнение но няма друг начин. През далечните 90 се наложи да зарежа нещо което бях учил 10 години и да отида в съвсем друга сфера. Фактът е че тази сфера сега ме храни.



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: юpaтa]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано04.10.10 15:04



Изобщо не е вярно. За това си има пробен срок. А да пуснеш някой ей така при техника за стотици хиляди значи че работодателя не умее да си пази нещата.



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: lnfinity]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано04.10.10 16:22



През далечната 90и някоя си аз направих същото,но за съжаление явно не избрах добре сферата

.



Тема Re: Нямате непрочетени писманови [re: ДPaka]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано04.10.10 17:26



Има време млада си - действай






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.