Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 29.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ала-баланови  
Автор xипap (готин)
Публикувано11.02.10 20:10



темата е озаглавена тъй щот не знам как иначе да я озаглавя
всеки е минал през тоз период ама на мен вече ми омръзна.говоря за пубертета аз като тинейджър имам постоянно проблеми с родителите.Ама искам да ми кажете как мога да се справя с проблема за свободата значи родителите са ми се намесили в живота до дупка казват ми с кой кога до кога къде да бъда какво да правя как да говоря и всякакви такива работи ся е зима не мога да излизам на вън щото е било студено и такива работи и какво да правя по цял ликенд да вися в апартамента или в тъпото село дет жива душа няма и да се чудя кво да прая.Не ходим много из природата щото майка ми си пада повече по лукса за нея е добре да отида в някой СПА хотел аз ман ще е по добре да съм някаде в гората сам или с приятели кат съм ги питал що не ходим из природата или някъде дет не сме ходили и те отговарят щот бюджета е малък а в същото време майка ми си копува някви нови дрехи ходим в мола в стара загора ила на село дето също няма кво да се прави освен да се скучае аз понеже се интересувам от мистика нумизматика и история като прочета нещо интересно и като го споделя на наще майка ми естествено отговаря оф престани с тия глупости и мн ма ядосват
та кажете кво да прая щото вече почнах да си мисля как да си тръгна от нас и да се осъмотя някъде из природата



Тема Re: ала-баланови [re: xипap]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано11.02.10 20:35



А колко тийнейджър си точно? Щото и моята мацка се води тийнейджър, но както е на 12, познай дали бих я оставила да прави каквото тя си реши.




- - - -


Тема Re: ала-баланови [re: xипap]  
Автор xипap (готин)
Публикувано11.02.10 21:04



е не съм много голям тая година ставам на 16 ама аз трябва да съм се прибрал много преди максимално позволеното от закона време 10 май беше а да отида в друг град да вия някой приятел или просто ей така да не говорим



Тема Re: ала-баланови [re: xипap]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано11.02.10 21:23



не си толкова задръстен за твоята възраст!
какво точно от мистиката те вълнува?
какви са твоите приоритети в сегашният ти живот?
какво те кара да се чувстваш истински щастлив?



Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.

Тема Re: ала-баланови [re: xипap]  
Автор HolyHell (White)
Публикувано11.02.10 21:52



лятото си намери момиче и ... на палатка.
аз така и не разбраф къв ти е проблема



мно готино даже
жестоко че не ползваш препинателни знаци, откога се чудя как да се откажа от тях, а ти ето си постигнал въпросното - само чрез интонация и поток от чувства си постигнал квото си искал да кажеш без никви препирателни



Тема Re: ала-баланови [re: xипap]  
Автор HolyHell (White)
Публикувано11.02.10 22:20



и аз имах подобни проблеми с родителите до преди 4-5 години че ми се мешаха в личния живот, даже си спомням 1-2 случая, когато в яда си съм чупила с голи ръце стъкла, не чак като йогите - тухли, нооооо... не че не остават рани но научих как особеното състояние на духа, свръх адреналина и прочее може да промени психо-физическата ти структура и податливост на рани и болка и да не ти позволи да се нараниш много или ако се нараниш да не те боли много.... ти ми се оплакваш за тийнейджърските години. всъщност ще имаш проблеми с родителите, докато не легнат в гроб, тва от мен да го знаеш, жалкото е че твърде рано са започнали, и твърде рано го усещаш като бреме. първо ще са по-силните и ще ти се налагат после ще станат изведнъж по-слабите и ще ти висят на раменцето за помощ.... нема отърване....селави....свиквай и си ги обичай секви, щот без тях... ще разбереш откъде изгрява слънцето, и къде зимуват раците мно бързо и после даже ще съжаляваш колко са ти били скъпи всъщност. кво като ти се карат, ти си карай там с мистика нумизматика и история се занимават много хора, намери хора, които се интересуват от същото и си станете близки с тях, това ще ти помогне много.



Редактирано от HolyHell на 11.02.10 22:25.



Тема Re: ала-баланови [re: xипap]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано11.02.10 22:56



та кажете кво да прая щото вече почнах да си мисля как да си тръгна от нас и да се осъмотя някъде из природата
ми пробвай


моят син го пробва това като още не ходеше на училище
построиха си с племенника не палатка, а къщичка в двора на баба му на село
и като каза, че там ще спи една вечер и беше непреклонен, че не го е страх
стегна си разни-разнообразни - фенер, радио, възглавница, одеяло и замина в тая част на двора
племенникът си бе заминал точно преди тая нощ, когато "къщата" бе вече готова и нямаше компания
приближавам се тихо и поглеждам, а той си подрежда върху дървената пейка - легло, после се настанява, ама не гаси фенера
отдалечих се
и така надниквах за ок.половин час доста пъти
приближих се вече решително по ено време - ясно е, че не мога да го оставя, нищо, че след куп увещания разреших, тихо казах: мамче, хайде прибирай се, че не мога да заспя като си далеч от мен
а той: добре (със спокоен тон, сериозен един такъв)
и без да бърза тръгна към къщи, за да изпълни молбата ми
макар, че и сега се мисля, че трудно щеше да заспи сам в неговата си "къща" и му бе добре дошла тая покана, не въздъхна с облекчение, а тръгна с идеята, че заради мен се мести

за твоята тема - какво да ти кажа
намери клуб или група природолюбители, планувай си занимания за ваканциите и почивните дни
синът ми харесва "зелени балкани" и участва в тяхна акция съвсем скоро
можеш да ги намериш и в стара загора,
за което не е нужно да ставаш робинзон и да си правиш сам палатка в гората


успех



Тема Re: ала-баланови [re: xипap]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано12.02.10 10:36



Интересно ми е дали съществува нещо, каквото и да е, с което да си показал на вашите, че си зрял и голям? Имаш ли домашни задължения /и изпълняваш ли си ги?/, участваш ли в някаква група, курс, кръжок, нещо въобще? Или само стоиш в къщи пред телевизор/компютър и мърмориш, че ти е тъпо?

Щото това е култова фраза - "Тъпо ми ееее!" Неизбежна направо! И нема угодия на таквоз!

Да ти кажа, малко трябва по-дипломатично да си прокараш идейките, с убеждаване, инак няма да стане. Покажи по някакъв начин, че те бива да се справяш с нещо сам, самостоятелност покажи. Приготвяш ли си сам ядене, оправяш ли си стаята, помагаш ли с нещо на баща ти примерно? Носиш ли пазар, сменяш ли крушки? Мама вижда ли, че има в къщата пораснал мъж или те дундурка още във всичко като дете? Оттам тръгва отношението на родителите според мен. Те се страхуват за теб - да не се забъркаш в нещо, да не сгафиш нещо, да не тръгнеш по пътищата и да се загубиш или някой да те пребие в чужд град, ей такива неща. Ако не разчитат да се справяш с разни неща сам, как да разчитат, че далеч от тях няма да ти се случи нещо лошо? Знам, че има родители-терористи, но гледната точка на потърпевшия подрастващ е често изкривена от собствените му страдания и лишения, та може просто да си в грешка спрямо вашите. Преди да ги осъдиш, би трябвало да провериш дали поведението им не е продиктувано просто от страх и любов.

Моята дъщеря е по-малка от теб и за нея съм още голямо шубе, но у нас в момента живее и един 15-годишен, синът на приятелката ми. Трябва да ти кажа, че младежът е страшен. Сам си приготвя всичко, посреща майка си, ако е пазарувала, оправи един полюлей оняден, тръгне ли за училище, пита има ли боклук за хвърляне, та чак ми става неудобно:-))), като му се счупи компютърът, сам си звънна на техен чичо да провери какъв ремонт трябва и колко ще струва, ей такива неща, респект дет се вика на сладурчето. Как да не го пусне човек да се движи където му трябва и без придружител - че той очевадно знае как да се оправя сам. Пропуснах, че наумиха със сестра му да свирят на китара, парите им от новогодишни подаръци са вече китарка:-)) и сами се учат и се забавляват. Такива неща. Та ти си помисли дали вашите има по какво да разберат, че си пораснал.


- - - -


Тема Re: ала-баланови [re: holi_day]  
Автор xипap (готин)
Публикувано15.02.10 13:37



тъй най сетне прочетох кво сте ми писали
дали показвам на наще че съм отговорен- има разни наченки ама не са мн сполучливи аз съм отговорен само върху нещата които ме вълнуват
предложението за палатката си го бива ама те мойте розители не щат аз съм им го казал ще се правя на отговорен че да ма пуснат на палатки(вече съм определил мястото даже)
имаше един въпрос за мистиката интересуват ве будистките учения главно като слънцеядство там интересувах се доста и за шамбала или
най ми е интересно да чета за тракийските мистерии по дионисиевите празници или за орфизма

ся са сетих и още нещо за отговорността реших да покажа интерес да направя макет на бойното поле през втората световна не само заради тръпката че си направил нещо сам ама за да видят възрастните че съм постоянен в някой работи ама те са такива инати като магарета са даже мога да кажа че магаретата по някога се инатят повече от тях



Тема Re: ала-баланови [re: xипap]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано15.02.10 14:10



Е па направи ли го тоя макет докрай или чакаше първо да ти коленичат в благоговение, че си захванал нещо, за да имаш стимул да го довършиш?

Малко се заяждам, не ми се сърди!

Но вечно до мен стигат грижите на други хора и често се чудя как е възможно да се загуби контакта с децата и трепкам, че и аз съм родител, а не се знае какви изненади от щерка ме чакат нататък. Нали знаеш поговорката "за да получиш, трябва да дадеш". Някои стари и уж вечни поговорки вече не се връзват с днешния ни начин на живот, но тази определено е вярна. Случва се ходене напред с рогите да нацели резултат, но на човек му се налага да се съобразява с останалите хора по-често, отколкото е приятната доза. И колкото по-рано разбереш, че никой не живее изолиран и никой не може да си позволи да е напълно независим, толкова по-добре ще е за теб. Можеш да постигаш своите неща напред в живота само ако се наместиш по подходящия начин, другите не са длъжни да се наместват по теб. Въпреки че на всички ни се иска да можеше:-))) Ама не може.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.