Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 21.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да се оплача...нови  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано08.01.10 11:53



снощи на купон на двама Ивановци и една Иванка - съвместно мероприятие.
До 2:00 часа. Див купон!

И... днес не ми е ден.

Предложение: След Иванов ден да има два почивни дни. Национален празник, си е тва, мамка му, 248 064 човека от населението имат тоз ангел, независимо от половата си принадлежност.

А представете си колко още от същото население днес са със... забавени рефлекси.






Тема БИРА И ШКЕМБЕ!!!нови [re: ABe]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано08.01.10 13:21



липса на сън или повечко алкохол?
изповядай се!



Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.

Тема Re: Да се оплача...нови [re: ABe]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано08.01.10 23:53



У нас никога не сме събирали гости за ничий имен ден. Даже дъщеря ми си беше забравила бонбоните, та се сетила чак в четвъртия час. Ударих едно малко сладко питиенце и днес си бях съвсем в ред, вас няма какво да ви мисля!




- - - -


Тема Ти специално...нови [re: ABe]  
Автор Liya ()
Публикувано09.01.10 02:32



...доколкото зная сам може да си се пуснеш в отпуска

Ако издействаш и за нас - ще те благославям до края на дните си... щот и аз снощи съм легнАла по същата причина в малките часове, бачкАла днеска от 8 до 8... и не пропуснАла петъквечершния купон... Мол' ти са - пусни проекто-нещо-си



Тема Беше по-скоро...нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано09.01.10 22:10



недоспиване. В 5 ч. станах да довършвам един превод. Беше ми готов в главата, не ми стигна време да го напиша. В 10 ч. трябваше да го предавам на клюента.

Все тая. Оцеляхме.




Редактирано от ABe на 09.01.10 22:26.



Тема Едно време...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано09.01.10 22:17



в квартала в който растнах, именните дни бяха голям купон.

Улицата наша беше малко по-главна от главната с тролея, щото там... едновремешни стари влияния.
Все тая. Три поколения си живели на тази улица. Забравят се разни разправии и се ходи на имен ден.

Големи купони ставаха.

Лошото е, че понеже по православната църква имам три именни дни, рядко някой се сеща да ми звънне на вратата.

В смисъл, не съм Иван, Йордан, Никола, Георги, Стефан... нали.

Все тая.

Сега по темата:
В училищата се черпи с бонбони за рожден ден. За имен ден няма традиция за черпене.

Наздраве и лека нощ!




Редактирано от ABe на 09.01.10 22:19.



Тема Ахъм, ...нови [re: Liya]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано09.01.10 22:22



лошото е, че и като фирмен празникодател не можех да пусна отпуска.

Да не говорим за моите хощения в национален законодателен мащаб, пък.






Тема Re: Едно време... [re: ABe]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано10.01.10 11:22



Еееей, нали не ми казваш, че ако някой иска да почерпи за имен ден в училище, не бива, щото нямало традиция?

Все едно ние големите да не си черпим колегите.
Замислих се, честно казано. Където израстнах, може и да са празнували именни дни, но аз не съм разбрала. Всъщност и рождените дни ги пропусках. Нататък изглежда съм попадала все на хора, които не държат особено на именните си дни. Просто нямам спомени за купони по такъв случай. Сещам се точно само за един Тодор с големи веселби. В семейството на бившия ми мъж се канеха роднини на обяд и то не всеки път. Приятелите канят на заведение по пет-шест човека и толкова. Сигурно ми се пада да правя тепърва традиция...


- - - -


Тема Re: Да се оплача...нови [re: ABe]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано10.01.10 13:22



А мене питаш ли ме? Всяка година в началото на май 5-6 почивни дни, обаче работния ден е веднага след Гергьовден!

Ужас!
Тази година се поправиха.




Тема Не, разбира се.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано10.01.10 16:28



Който когато и за каквото си иска да черпи.

Не зная за твоя квартал как е било. Урбанизацията и алиенацията може да са дошли по-рано при вас.
Моят квартал го срутиха чак 1983 г. и направиха панелни блокове. Тогава вече настъпи отчуждението и хората не познаваха дори всички от своя вход, та камо ли квартала.

Не е лошо да създадеш семейна традиция. Желая ти успех! Ама пък точно в тази криза е трудничко, да ти кажа.







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.