Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 21.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Тема Хайде да оправдаем....нови  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано30.12.09 01:08



Приятелка, която от страх, че може евентуално нещо да й прищрака, се покрива баш когато неин приятел, нали уж, е болен. Не става въпрос нещо да прави, покрива се по телефона и дори като я пита само "Абе какво правиш, нещо да имаш да ми казваш" без изобщо да я занимава с каквото и да било свързано със себе си, с болници и т.н., тя казва "Не....нищо" делово.... И човека си мисли, че е уморена, че не съобразява, че 7 дена на легло по някакъв начин човек може да иска просто да чуе нещо странично.... Но се оказва, че тя много добре го е знаела, но се е притеснявала, че дори за друго да се говори, това някак може да й повлияе негативно, енергийно, психично, щото е леко хипохондричка и затова съвсем съзнателно е избрала да избягва този човек, дори чувства вина, но не е могла просто да каже от какво се притеснява и да помоли да не става въпрос за това. Вместо това е избягвала всякакъв контакт, при условие, че тя когато е имала проблеми е звъняла на този човек през нощта, в момент, когато и той е имал проблеми и не го е оставяла да заспи, щото тя не е можела..... понеже се тревожила...... и този човек не й е затворил, напротив, въпреки че думите й са били толкова брутални, че са му бъркали в мозъка сериозно и после като са затворили не е могъл и той да заспи няколко часа. Явно са различни проблемите и явно са различни и възможностите за справяне..... но все пак как, как може да го приеме това човек и как може да продължи да е приятел.... При условие, че точно когато си имал нужда някой се е разсейвал и шляел по цял ден. Да, важно е психичното здраве, но винаги може да се намери компромисен вариант и не става въпрос за някой, който би се оплаквал от каквото и да е, а за някой, който просто е имал нужда от две, три изречения нормални, на странична тема, да слуша, даже не да говори, по телефон даже, не наживо. И става въпрос за приятели, уж много близки приятели. Всеки е такъв, какъвто е и в случая тя явно просто не е могла да прояви достатъчно воля, но страхът е неприятен така е, но да надделее над всичко е толкова непонятно. Как може да приеме това другият, че изборът е съзнателен? Не че се сърди или нещо такова, просто не може да осъзнае как е възможно, не може да повярва, че така, защото си е мислел, че понеже никога не си казва, че има нужда от нещо, понеже все се прави, че е окей, тя просто не е разбрала и от глупост не се е досетила, но сега знае, че е знаела и с поведението си го е отблъснала да й каже.... и така е избрала съзнателно. А че чувства вина и въпреки това не е могла да се преодолее, е по-скоро облъскващо отколкото успокояващо. Какво мислите вие? Защото аз мисля, че каквито и проблеми да има човек, винаги съзнателно може да си повлияе поне малко, за да постъпи ако не правилно, поне компромисно. Иначе щом не е могла, не е.... но, как може това да се приеме? И това се случва на Коледа, между другото.... и избягването продължава и досега, въпреки което тя от време навреме пуска по някой коментар, под снимка примерно във фейсбуук, по същото това време.... на този човек, че сигурно била обърнала резбата, щом го харесвала толкова.... докато мълчи от страх. Това възможно ли е да е приятел? А фактът е, че е.... Поне да пазеше пълно мълчание.... Кажете нещо позитивно.


let it snow, let it snow, let it snow

Редактирано от snowflakes never cry на 30.12.09 01:14.



Тема Re: Хайде да оправдаем....нови [re: snowflakes never cry]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано30.12.09 02:59



Аман от интернет само ще кажа. Коментари във фейса, па приятели, па резби! Кво приятелство е това да тествам аз някой дали ей така по въздуха видиш ли е разбрал, че съм болна, та после и да пускам уши през някъде другаде да проверявам знаел ли е преди аз да звънна или не е знаел???!! В едни нормални отношения се вдига телефона и се казва болен съм. Кой дошъл - дошъл. Кой се направил на утрепан - довиждане. Забърквате се в някакви нетски интриги, а после чак си ги слагате на сърце!!!




- - - -
Не всички тук са луди и не всички луди са тук.

Тема Re: Хайде да оправдаем....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано30.12.09 03:32



Но защо прочете само това, което не съм написала?
Първо, фейсбуук е за реални познати, ако не знаеш. И го има само в 1 изречение от целия ми постинг, а ти си се хванала само за него. Второ мисля си личи, че това "болен съм" е било казано, и то е било поводът да се държи така.... просто при следващ разговор само е било казано "какво правиш, нещо ново" и тн., а не "абе знаеш ли, че ми е страаашно тъпо, пък и малко ми е терсене, не може ли каквото и да е да поговорим", но то се подразбира в някакъв смисъл. Не е казано "в болница съм", но е казано "нямам нет, чета няква тъпа книга и гледам тъпи филми, много ми е скучно, ама какво да се прави тр да лежа, нали....ти как я караш?". А, интернет как го направи на големия проблем просто не мога да си обясня. Става въпрос за съученичка и позната от 9 години някъде.... с приятели не си ли пишете по скайп или по фейсбуук понякога? Щото участниците са на по 21-22.... и общо взето ползват и такива средства, на комуникация. Т.е. участниците сме, че е смешно в трето лице да говоря. Толкова ли не разбра за какво говоря - приятели, знае се, че единият е болен, другият е хипохондрик, да кажем, и избягва не просто разговор за това как е другият, ами всякакъв разговор с него, докато той трябва да лежи и му бият антибиотик венозно и се сдухва от цялата атмосфера и изобщо. И когато "той" се прибира и й пише, по интернет, щото да не я притеснява, понеже е усетил, че нещо не е съвсем както трябва, тя обяснява, че се чувства виновна, щото.... това, което беше написано. И понеже човекът си казва, че още месец някъде трябва да се пази и т.н., те повече не си пишат, не си говорят, но тя му пуска коментар по фейсбуук, което е дразнещо, че поне не мълчи изцяло. Дразнещо е точно защото принципно са хора, които се виждат няколко пъти седмично, които обикновено говорят всеки ден.... И питам как тоя, втория, да го приеме това, и да продължи да е приятел по същия начин на тая първата.... питам за някакви думи, които подкрепят това намерение.... а не за коментари тип "вие сте еди какви си", при това от нищо неразбрали, но по някаква причина решили да споделят емоционалните си изблици по темата, сигурно щото такова е заглавието на клуба, де да знам.




let it snow, let it snow, let it snow

Редактирано от snowflakes never cry на 30.12.09 03:45.



Тема Re: Хайде да оправдаем.... [re: snowflakes never cry]  
Автор Coнaтa (Ниенор)
Публикувано30.12.09 06:12



Ами какво да ти кажа, сигурна съм, че почти всички хора ще ти кажат "зарежи ги тия, на които не им пука за теб". Имам такава приятелка, за която съм сигурна, че не би припарила в боница да ме види, ако нещо стане с мен. Бях много скандализирана, когато го разбрах (тя ми го каза). Аз за приятелите си през огън бих минала. Постепенно обаче си дадох сметка, че тя си е такава и няма да се промени. И пред избора да се разделим или да останем близки аз предпочетох ве пак да запазим връзката между нас. Просто за себе си знам, че на този човек в такива моменти не мога да разчитам.

Но какво от това, човек винаги е сам така или иначе. Всичко друго е добре дошло.



...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Хайде да оправдаем....нови [re: snowflakes never cry]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано30.12.09 06:52



Не споделям емоционални изблици, а мнение. Прочетох, добих впечатление, казах какво мисля. На мен ми трябват точно пет думи да се разберем, ако човекът отсреща иска компания и отивам. За забавление по телефона и отърваване от скука не ставам. Щом не ти хрумва, че човекът от другата страна на слушалката може да е някой такъв като мен, ок, няма да те дразня излишно.


- - - -



Тема Re: Хайде да оправдаем....нови [re: Coнaтa]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано30.12.09 10:40



Нещо такова исках да прочета. Просто въпросът е, че аз никога не съм се оплаквала и не бих го направила, дори в случая не съм обяснила в подробности. Но тя ми каза, че не можело поне за малко да не стане въпрос и това ужасно ме шокира. Както казвам не се сърдя, и не искам да я изгубя, просто го пиша, че да ми стане малко по-реално, просто ми е трудно да го осъзная изобщо




let it snow, let it snow, let it snow

Тема Re: Хайде да оправдаем....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано30.12.09 10:44



Ми тя не е като теб. Как се изказваш за човек, когото аз познавам от толкова години и с който сме говорили на всякакви места по всякакво време за всякакви нещка, които не можеш да си представиш дали пред блока, в кафене, дали в училище, дали по телефона по цяла нощ хиляди пъти. Без повод, ей така, абсурди всякакви. Това е човек, който по принцип винаги е готов и винги има за какво да говори, просто в случая ясно съм казала, че има психологични проблеми и това е причината. Т.е. тя е основателна, но ми е тъпо, че просто не ми го каза тогава, защото аз щях да й помогна вместо да се чудя как може да е толкова залухава (уоу каква дума). А на теб как не ти хрумва, че толкова говориш от твоята камбанария, че е просто абсурдно. Не ми пука ти каква си, аз пиша за друг човек, ебати. Когото ти не познаваш, а аз познавам.


let it snow, let it snow, let it snow


Тема Re: Хайде да оправдаем....нови [re: snowflakes never cry]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано11.01.10 03:12



Избирай между луда и върла еоистка.

Аз залагам на лудата. Ми луда е. Негативни енергии, та и паника от тях.

Ето ти и нещо позитивно :

Двама луди в лудницата.
Единия свети с фенерче в тъмна стая.
Осветява прозорец на високо.
Казва на другия - можеш ли да се качиш дотам?
- Да бе, да угасиш, че да падна !


Това ми е мнението - с луди не си имай работа. Имаш и друг избор.
Имал съм три луди гаджета и двама луди приятели - всичките не за дълго - максимум по две години. Пораженията ми са големи.
Имаше такава мъдрост, ако не се лъжа - по-добре умен враг, отколкото глупав приятел.
А между глупостта и лудостта границата е мноого размита ...






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.