Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 29.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Шумни съседи-писна ми  
Автор Hello (непознат)
Публикувано27.12.09 15:28



Имам едни кофти съседи-пускат музика със силна уредба,мощна-дори не се чува музика,колкото едно думкане..дум,дум,дум...понякога се тресе пода,вестника на масата трепери от силата.Ако не е толкова силна музиката,се чува едно глухо ,което ме вади от равновесие.Посъветвайте ме какво да направя-да се оплача в полицият ли,на друго място ли ?

Редактирано от Hello на 27.12.09 15:32.



Тема Re: Шумни съседи-писна минови [re: Hello]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано27.12.09 20:28



Имаш право да се оплачеш само за часовете между 22 и 6 сутринта и между 14 и 16. Така, доколкото знам. Ако си с малко дете, болен човек или работиш нощем и спиш през деня, може да е достатъчно да помолиш в определени времена съответните хора за тишина. Съгласна съм, че е невъзпитано вечно да се бумти, но освен да разчиташ на добра воля, няма как да накараш някой да се съобразява на сто процента, защото и той си е в къщи. При нас най-големите купонджии обикалят входа да предупреждават, че ще бумкат и ние не се сърдим, въпреки че е често. От друга страна обаче намаляват музиката, когато някой помоли. Ако ще се оплакваш - още върши работа кварталният, ми се струва.


- - - -
Не всички тук са луди и не всички луди са тук.


Тема Re: Шумни съседи-писна минови [re: Hello]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано28.12.09 10:13



да се оплачеш!?
от умрял писмо


вземи нещата в свои ръце,ама по грубичко и задължително
в бъбреците за да те помни дълго
не те познавам,но ако не си подобен на мен си трай и стискай зъби-празници са!

Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.

Тема Явно са под тебе. Това е добре.нови [re: Hello]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано28.12.09 21:02



В такъв случай може да пускаш прахосмукачката, да си правиш разни дребни шумни ремонти, неща които така или иначе трябва да си правиш. Със сигурност ще им развалиш кефа и може дори те да се оплачат от тебе. Изпробвано.



А ако са над тебе, то методите са други.

Редактирано от Phillip на 28.12.09 21:04.



Тема Re: Явно са под тебе. Това е добре.нови [re: Phillip]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано28.12.09 21:43



Я дай съвет какво се прави с тези отгоре? Че току се чудя как да си отмъстя за среднощните им търкаляници на стъклария по теракот. Буркани ли държат в коридора, всяка вечер ли ги пренареждат, ходят и се блъскат в тях ли, не знам. Това е нещо доста дребно, за да се ядосам, но все пак е неприятно. Та давай съвета, аз така, без да искам ще го последвам.




- - - -
Не всички тук са луди и не всички луди са тук.

Тема Не можеш да познаеш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано28.12.09 22:06



Необходима апаратура и материали:

1) Ел. котлон моно, подвижен
2) Тиган
3) Кайма, яйца, лук, хляб, магданоз, подправки, олио.

Подготвителна фаза:
Омесваш каймата и я оставяш да се "композира" малко.

Основна фаза:
Изнасяш котлона на балкона, включваш го, слагаш тигана с олиото и почваш да пържиш кюфтенца. Баавно, с почивки, по-дълго да въздейства миризмата горе.


----
Колкото до "необясними шумове горе" и аз имам сподел-история. Значи, преди време, в една от стаите ни се чуваше сякаш някой горе претътря тежко шкафче от единия край на стаята, до другия. И това ВИНАГИ ставаше между 2 и 3, ВСЯКА НОЩ! Продължава 1-2 мин. и после тишина. Изобщо не мога да си представя с каква цел е това, а гениално-криминалистичното ми самочувствие не ми позволява да питам директно съседите.



Тема Re: Не можеш да познаеш!нови [re: Phillip]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано28.12.09 22:22



може също да опиташ да свариш яйце в микровълнова фурна



Тема Re: Шумни съседи-писна минови [re: Hello]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано28.12.09 22:22



аз пък така слушам чалга, щото иначе- не





Тема Не разбрах.нови [re: jojo-mojo]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано28.12.09 22:33



Доколкото знам, яйцето ще гръмне (нямам микровълнова). И трябва ли яйцето да е "добре отлежало", да се изнесе микровълновата на балкона, та като гръмне и вратичката отфръкне и миризмата да се понесе мощно нагоре?





Тема Re: Не разбрах.нови [re: Phillip]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано28.12.09 22:37



предлагам варианти за стряскане на съседите



Макар, че нас съседите отгоре веднъж ни изненадаха с падащо печено пиле, а след него и тава Съседката оставила тавата да изстива, но тя се подхлъзнала.



Тема Re: Не можеш да познаеш!нови [re: Phillip]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано29.12.09 01:07



Аааааа-ха-ха-ха-ха!!!! Това с миризмата на ядене го правят тези ПОД мен! Да не би да ми имат зъб за нещо и така да ми отмъщават???

Ама и ти един начин си измислил! Че при нас все на някоя манджа си мирише! Даже е забавно - влиза детето и ме праща навън - да подуша какво е и да го сготвя, щото й изглеждало вкусно.

Аз напоследък на заспиване примъквам до мен табуретка да положа телефоните, може твоите съседи към 2-3 да лягат и с подобна нощношкафчена цел да си мъкнат нещо по-тежко. Само идея за разследването.


- - - -
Не всички тук са луди и не всички луди са тук.

Тема Re: Не разбрах.нови [re: jojo-mojo]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано29.12.09 01:09



Уха, представих си пилето! Нали имам котка!




- - - -
Не всички тук са луди и не всички луди са тук.

Тема Re: Не разбрах.нови [re: Phillip]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано29.12.09 01:11



Аз предлагам гума на барбекю! Малко, но от сърце.




- - - -
Не всички тук са луди и не всички луди са тук.

Тема Re: Шумни съседи-писна минови [re: Hello]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.12.09 13:39



може да повторя някого от писалите...

ку не разбират и не разбират от дума, разиграваш им "империята отвръща на удара" в 3ч. сутринта няколко дни по ред
ку пак не им хване място, привличаш на своя страна и останалите съседи



Тема Re: Шумни съседи-писна минови [re: Hello]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано29.12.09 15:25



Хубава тема между празниците.

Това първо ме подсеща за един стар и малко тъп виц:
Около това време на годината пестеливия Иванчо праща подарък на Марийка – един панталон. На единия крачол написал „Честита Коледа“, а на другия „Честита нова година“. Марийка бързо отговорила - „Мерси Иванчо, заповядай между двата празника“.
Все повече, за съвременния човек, възможностите на живота го ограничават между двата празника. Независимо от коя страна на панталона е. Въпреки, че ползвайки вродения човешки мързел, Интернет-а лека-полека ще обезсмисли всичко, което изисква някакво движение. Та и тази възможност може да отиде по дяволите.

Инак твоя проблем е просто нерешим. И понеже е ужасен може, донякъде да се успокоиш, ако сам стигнеш до това заключение. Затова не се мотай, а действай.
За да си помогнеш прочети Наредба N 1 на Столичния общински съвет. По тази наредба задължени да решават такива проблеми са съответното РПУ и Столичният инспекторат.
Обади се там и пиши, пак там.

Казвам, че проблема е нерешим защото има „генетично“ заложен проблем. Съвременните музикални уредби произвеждат звук с много ниска честота. Този звук в стаята с музикалната уредба дори не се чува. Етаж по-горе/по-долу се лепва на тъпанчетата под формата на вибрации.
Да знаеш, че реално проблема може да се реши, ако се добереш до Акт за административно нарушение – един, два ..., колкото повече, толкова по-добре. За това ще трябват замервания на РИОКОЗ. От РИОКОЗ боравят с една наредба за допустими норми на шумово натоварване в която звуците с много ниска честота не се третират подобаващо. И редица други неща.
Темата е дълга и скучна.

От темата обаче, възниква един въпрос. Как и по скоро кой ще направи нещо точно по този въпрос ?
Как мислите ?
Моят отговор е „западният свят“. В тази връзка появилото се чувство е ... „мамка му“.

В края на това несериозно „изказване“ все пак ще те посъветвам сериозно – не води безсмислени войни. Достатъчно е да се бориш за правата си. А това е една наистина трудна война.

ПП. Идея нямам защо реших, че си от София





Тема Няма прошканови [re: Hello]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано29.12.09 19:46



Същият проблем, автор(к)е!

Баща ми се оплаква, че му съсипаха здравето през последните 5-6 години със същата “музика”, думкане, пиянски изпълнения всеки ден и всяка вечер. Без почивки, освен по-малко през деня, когато заспят.

Ходил е да разговаря по човешки. Няма резултат, братче! Става дума за доказано пълно идиотче и неговите приятелчета. Хилоти се, държи тон, псува, трепе баба си - само с нея живее. Тя не смее да гъкне.

Викали сме полиция 2-3 пъти след 23ч. Идат скарат му се на кретенчето, ако им отвори вратата изобщо. Трае за известно време с по-тихичко пуснато думкане. После настъпва забрава и си продължава в същия, все едно нищо не се е случило.

Ходихме и при кварталния за съвет. Той връща топката на полицията ни казва да въртим при случай.
Съседите си правят пас.

Няма оправия!!! Само можем да си съчувстваме.



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Саморазправанови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано29.12.09 19:47



му е майката, но трябва да се обмисли мноооооого добре.





Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Шумни съседи-писна минови [re: bipet]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано29.12.09 19:55



В отговор на:

Съвременните музикални уредби произвеждат звук с много ниска честота. Този звук в стаята с музикалната уредба дори не се чува. Етаж по-горе/по-долу се лепва на тъпанчетата под формата на вибрации.
Да знаеш, че реално проблема може да се реши, ако се добереш до Акт за административно нарушение – един, два ..., колкото повече, толкова по-добре. За това ще трябват замервания на РИОКОЗ. От РИОКОЗ боравят с една наредба за допустими норми на шумово натоварване в която звуците с много ниска честота не се третират подобаващо.




Тук се крие ключът от палатката. Шумът от басовете ти пробива дупка в главата като древното японско мъчение. Психясваш тотално. РИОКОЗ е вън от играта в случая.



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Шумни съседи-писна минови [re: Бeзcъннa]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано29.12.09 19:59



Безсънна, не става въпрос за болни хора. Но как да докаже човек, че е получил поражения върху здравето си - психически и физически, баш от този шум?



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Разследване.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано29.12.09 20:09



Твойто е т.нар. късо примъкване. А при мен съседите го мъкнат през цялата стая и с кратки почивки. Дори понякога ясно се чува пухтене и мърморене.





Тема Re: Шумни съседи-писна минови [re: edna selianka]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано29.12.09 20:36



Да не забравя да ти кажа, че именният ти ден е Гергьовден.

„Съседите си правят пас“.
Всъщност тук е ключът от палатката. Златното ключе.
Докато не се съберат 5-6 човека от входа и не хвърлят един хубав бой на превъртелите идиоти ... просто ще живеем ние като идиоти. Не мога да си представя каква е тази робска психика, която кара 30-40 човека да се въртят цяла нощ в леглата и да се пържат в собственото си малодушие.
Впрочем добре би било, след като са си свършили работата през нощта, през деня тези 5-6 човека да прескочат до местната шибана администрация. Ясно за какво.
Чак след като това почне да се случва бихме могли да седнем и да „поговорим спокойно в бъдеще време“ за разни наредби и правилници.



Тема Re: Шумни съседи-писна минови [re: bipet]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано29.12.09 23:02



Баща ми агитира наред, но съседите "да не си разваляме отношенията... мън-мън-мън..." + новия домоуправител и дом-съвета.
Овчи народ! То се чува и в съседния вход бтв, в апартаментите, "залепени" за неговия, сещаш се. Ама и те Трайко Кютанчев го раздават.

Даааа, перфектно си го казал. Прост народ - слаба държава и много нагляри.

ПП Защо пък Гергьовден?!



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Защотонови [re: edna selianka]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано29.12.09 23:10



си жертвено агне, вероятно!

Само да вметна, че съгласно новата наредба за етажната собственост имате право да свикате събрание, и да изискате домоуправителя да им наложи глоба, ако не - да се състави протокол от събранието, с опис на мерките спрямо комшията, и да се сезират полицията и кварталния! И така, докато не го изхвърлите - вече имате право да изхвърлите от блока некоректен домодържател! Та, въпрос на действие! А, най-бруталния ми съвет е - дай 500 лева на някои мутри, да го "научат" на добро възпитание!



Тема Re: Защотонови [re: _parvaty_]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано29.12.09 23:17



Всичко това е мислено, приказвано, събирано на събрания...
Последното ще коментирам така: и то е обмисляно внимателно, но към действие ще се пристъпи разумно. То, между другото, е единственото работещо решение.
Това актове, съдилища, изселване - само нерви и пари без резултати.





Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Смешното е, че и меннови [re: edna selianka]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано29.12.09 23:23



ме тормозеха малко някои от комшиите... щото, сама жена с дете... обаче, една вечер в началото на зимата, както се прибираме с дребосъчето, и пред блока ни наобиколиха тълпа псета! Аз съответно, прибирам детето зад мен, вадя газовия си пистолет, който е полуавтоматичен, и обичайно го нося незареден, пускам предпазителя, дърпам заряда, да влезне патрон в целта, и хващам първото на мушка! Те, видно, не бяха се запътили към нас, и ни подминаха, обаче, на мен сърцето ми беше в петите... вдигнах предпазителя, и в нас веднага извадих патрона от цевта, обаче - на втория етаж в този момент е пушила клюкарската комшийка, а на мен изобщо не ми беше до оглеждане, защото ми се стори, че няма живо пиле, та трябваше да се браня сама... И, оттогава ми седят мирно, щото, от втория етаж металния ми пистолет (който тежи към 2 килца!!!) явно си мяза на истински!

Та, не знаеш кога на кого ще му избият чивиите - купи си подобен, и си го носи!



Тема Re: Саморазправанови [re: edna selianka]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано30.12.09 10:44



понякога няма нужда от много мислене,а
съвсем първосиганлно и първобитното
отношение е достатъчно



Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.

Тема Re: интересно...нови [re: _parvaty_]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.12.09 12:52



сама ли се справи с покупката и разучаването на пистолета или трябва чужда помощ, отдавна искам такъв за същата цел, затова питам, дали е като да отидеш и да си купиш дънки, например?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Саморазправанови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано30.12.09 19:11



Момент ... Ако го счупиш от бой така, че просто да няма физическата възможност да думка поне 3 месеца, нали веднага ще се усетят кой е поръчителят.



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Точно същото е!нови [re: Kaлинckи]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано30.12.09 21:40



Отиваш, даваш си личната карта, и ти дават документ за покупката на оръжието с името ти и датата на закупуване!

Е, този, понеже може да се изпилва, и да се зарежда със бойни и/или стоп патрони, вероятно затова е с карта за покупка. За по-обикновените модели... не знам... Ама, вече си е необходимо да си въоръжен, пък дори и с газов - моя първи патрон е халосни, но понеже е голям калибър, гърми здраво! Абе, откачена работа... Но пък, като си сама... Пази страх!



Тема Re: Точно същото е!нови [re: _parvaty_]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано30.12.09 21:48



Кученца гърмяла ли си?



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Точно същото е!нови [re: _parvaty_]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.12.09 21:53



Не ми трябва нещо повече от това да плаши. Въпреки че ако умре улично куче от местната глутница, няма да съжалявам, предполагам. Нищо ли не ми трябва да знам предварително, за да си купя? Отивам в първия оръжеен магазин? И това е?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re:нови [re: edna selianka]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.12.09 21:57



Да ти кажа аз, ако кученце ми се метне на врата, няма да мога да го гръмна, поради физическа невъзможност. Не обсъждаме гърмене на кученца, докато наивно размахват опашчици в ловен сезон.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Нищо не съм гърмяла,нови [re: edna selianka]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано30.12.09 22:20



аз съм по думите! Пък и, с тоя газ... няма да направя нищо! Принципно съм тренирала стрелба около 4 години, ако имах бойни патрони, вероятно няма да пропусна... то, затова и нямам!

А кученца... има такива кученца, от по 100 килца, дето се разхождат безпризорни.. че, да те е страх да излезнеш на улицата, особено в гетото Младост жмъ, дето живеем понастоящем... Та, хич няма да имам скрупули, ако ми се наложи да се браня от някой звяр! Или предпочиташ да ме изяде от чист алтруизъм!



Тема Ами, да, моя е Екол Спешъл 99нови [re: Kaлинckи]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано30.12.09 22:30



хром, 9 милиметров, на Волтран! Мисля, че са най-масови! В този сайт са 46 лева, моят струваше преди две години 110

!

ето, така изглежда, макар да мисля, че моя е с по-дълга цев, и е хромиран


отиваш в оръжеен магазин, и питаш!

п.п. , макар да те съветвам да си го вземеш от магазин!



Тема Аминови [re: _parvaty_]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.12.09 22:33



вместо да извадиш от чантата нещо за ядене, ти вадиш газов пистолет!



"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Щенови [re: _parvaty_]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.12.09 22:35



ходя в магазин, очаквах да са по-скъпи.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема За кучето ли?нови [re: Kaлинckи]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано30.12.09 23:26



То, в чантата ми липсва само храна за бездомните псета, ще знаеш!

Пък и, ако седна да нося храна за бездомните кучета, ще трябва да взема да бездомните котки, катерички, гълбчета и гургулички!



Тема Личен опитнови [re: Hello]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано31.12.09 00:22



Като бях наел след развода една къща в мрачен софийски квартал, една мутра (бивша - уволнили го, щото и за мутра не става) с уредба за стадиони, но разположена само на един етаж от тъпата му недовършена "къща", ме тормозеше по нощите с дива чалга с бесни децибели.

Разговори с мутрата-къщодържател - нулев резултат. Той е силен в квартала, не му пука.

Оплаквания в полицията - дръжки. Идват ченгетата да правят забележка, но ги виждаш след 10 мин. да танцуват с разни изрусени опосумки на терасата и да лочат водка като невидели...

Имах много поръчки, бачках по 12-14 ч. на ден, всяка минута сън ми беше важна. Почнах да си спя в офиса. Но това не е живот.

Дойде зима. Круто решение. На стената към задния двор на къщата, която бях наел, имаше "обесена" на скоби стълба към 5-6 м. Хазяинът ми, емигрирал след пенсиониране в селото на жена си, беше оставил в гаража инструментариума на починалия му син-електротехник висок волтаж.

Взимам стълбата към 2 ч посред нощ, подпирам я на електрическия стълб пред къщата на тъпата мутра и с едни по-големшки клещи-рлезачки му клъцвам захранването.

Докато се ориентират дали е изгорял бушона на етажа или на къщата, аз съм се прибрал, закачил стълбата, и през задния вход откъм кухнята вече съм си си сипал едно за успокоение. И така... три пъти.

После сам или с кандидат съпруги живях по разни мрачни блокове, населени от най-прогресивната работническо-селска класа, и пак имах проблеми с чалга посред нощите. Решението е просто. По слух намираш от кой ап. идва джабалата, слизаш в мазето и им дърпаш главния бушон на апартамента. Оставяш го в таблото. После се прибираш с асансьора.
Идиотите въобще не схващат откъде им идва проблема и купонът им се разпада.

Много едно време, като бях в центъра с бившата, почти срещу нас в мазето на една кръчма бяха направили дискотека. Страшен шум еженощно. Пияни идиотчета пеят и правят кво ли не по тротоарите. А ти си с малко дете. То чат-пат е болно и трудно спи и т.н. По това време и жената я налегнаха болести...

Оплаквания до община, до полиция, до този, до онзи - кур. Всички са купени.
Ху-у-убаво.
Работническо-селският идиот, от който купих апартамента, беше оставил в мазето несметни количества лагери SKF, подредени по кутии по размери в оригиналните им опаковки. Имал възможност, откраднал ги, но не знае кво да ги прави. Разбих няколко по-големи лагера, взех им "топките". Купих си чатал с ластик и налакътник, все едно с приклад, вече ги продаваха. И като ми писне от чалготеката, слизах и с по едно топче пробивах всичките 5 витрини на ресторанта над дискотеката. Мощен ластик, къса дистанция - стъклата не се чупят, има само дупка и пукнатини в тях. Огромни витрини - от пода до тавана. Квадратния метър едностранно прозрачно стъкло по онези времена струваше по 5-6 долара.

Идиотите от дискотеката нищо не чуват, щото са надули поредната музикална повръщня до дупка. След такава интервенция имаше по 5 до 7 дни тихо поведение на дискотеката. После пак трябва да се правя на Робин Худ по нощите. Или там... на Вилхелм Тел със стоманени топчета от прашка.
Почнаха да продават дрога в дискотеката и съвсем обнагляха. Мамата си е ебало. Сложиха и охрана на входа. Не се живее.
На мой приятел брат му е гений в органичната химия и като му се оплаках ми даде след седмица 3 комплекта от по 12 запечатани ампули. Малки, по 5-6 милилитра. Стъклени.
Хлърляш една такава ампулка през прозорчето на мазето, отворено за проветряване, бягаш, и след 2-3 минути половината от посетителите на дискотеката изхвърчат да драйфат на тротоара. Страшно смърдеше.
Специално посипах и прага на входната врата на дискотеката с една от ампулките в ранно утро, когато тя беше вече затворена. Интересното на тази "химична субстанция" беше, че като я миеш с вода и някъф сапун, започваше да смърди още по-силно.

Дискотеката фалира след ок. два месеца.




Редактирано от ABe на 31.12.09 01:29.



Тема Re:нови [re: Kaлинckи]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано31.12.09 00:23



Любопитно ми е как да се защитя от нападения от кучета. Заговори се за газов пистолет и реших да попитам.



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Нищо не съм гърмяла,нови [re: _parvaty_]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано31.12.09 00:27



Не, разбира се.
Просто ми е интересно как ще се защити човек от глутниците. Но щом не ти се е случвало досега ... Най-добре и да не ти се налага.
Аз мислех да си взема лютив спрей за самоотбрана.
Имаше и някакъв продукт, който действаше на честоти, които дразнят кучето и то се отдалечава. Но не бачкат при глухо животно.



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Ами, де да знам,нови [re: edna selianka]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано31.12.09 00:35



аз се въоръжих... щото ме беше страх...

Но пък, кучетата изпитват ужас от халосните патрони, та, не дай Боже, ако ми се наложи, ще ги отпъдя от плющенето... има кучегони - снаха ми има - много са ефикасни, обаче, кучетата привикват на тези честотни сигнали... Лошото е, че напоследък тумбите от ГОЛЕМИ бездомни псета се увеличават... Абе, пу-пу, то в тая държава само си плюем по пазвите да не ни среща мечка, че никой нищо не прави за нашето спокойно битуване!



Тема Като се ожених пак, ...нови [re: edna selianka]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано31.12.09 01:17



първия апартамент си го купихме в Младост ІІІ. Много кофти избор.

Черешката на сладоледа на върха на айсберга беше някакъв идиот, синче на бивш партиен деятел, членче на най-прогресивната работническо-селска класа, настанено на синекурна длъжност в градския транспорт към трамваите.

Див пияница, купони едва ли не всеки ден, влачи в апартамента си всякакви боклуци от социалните низини, предимно от женски пол, ... Страшен тормоз.

Слизам за поредна вечер леко побеснял да му направя забележка, да намали тъпата чалга, той ми излиза с щанга от кола, говори несвързано, дори замахва.

Синът изплашен, слезнал след мен, стои на междуетажната площадка. Аз се изплъзнах от щангата и викнах на сина: "Донеси ми пистолета!" (Пистолетът е газов и принадлежи на сина (имаха няква банда в у-ще и му го купих), но работническо-селския пиян боклук това не го знае).

Да видиш как изтрезня за нула време. Малкият дохвърча на момента, сигурно е оставил пистолета в коридора, на последните стъпала го зареди, доста точна реплика на 9-мм Зиг Зауер, и ми го подава.

Не взех "пистолета". Само попитах тъпака класово-прогресивен да взема ли пистолета или сме се разбрали.

Разбрахме се.

На другия ден следобед отидох в стрелбището на "Герена". Наех си пистолет. и си купих мишена - лист хартия със силует на мъж.

И го разстрелях с три кутии от по 50 патрона. Десятката на мишената беше само стърчащи от девятката разни парцалки хартия, вкарах по 7-8 куршума в челото, устата, раменете, далака, черния дроб, стомаха. Специално изпатках един пълнител в ташаците...

При условие, че повечето градски престрелки стават от разстояние 5-7 м., постиженията ми от разстояние 16-17 м. би трябвало да са ясно послание.

и вечерта му я закачих мишената на вратата на апартамента. Със скоч.

Повече не съм имал проблеми с чалга от долния етаж. Тъпото копеле дори вече не се ебеше шумно.

Такива ми ти работи.


Редактирано от ABe на 31.12.09 01:21.



Тема Re: Като се ожених пак, ...нови [re: ABe]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано31.12.09 12:11



Само да ти кажа, че и двете ти случки ме усмихнаха много. Някои хора наистина си заслужават да ги сложат на място. Весело посрещане довечера!




- - - -


Тема Радвам се, ...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано31.12.09 14:10



че са ти харесали историите ми.

Мерси за пожеланието!
И на теб весело посрещане на новата година!






Тема Недей таканови [re: ABe]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано31.12.09 14:18



Нали въпросът е да се справим по цивилизован начин с проблема. Моята музика (за разлика от неговото черно) ще го утрепе идиотчето, ако я надъня. Но няма да го направя, защото не ми е на нивото да върша простотии.



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Да, бе!нови [re: edna selianka]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано31.12.09 15:26



Цивилизованите културни граждански мерки са за културни хора.

Като не отбира от дума, получава по-резки внушения.

Такива ми ти работи...

Весело посрещане!






Тема Re: Като се ожених пак, ...нови [re: ABe]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано03.01.10 02:01



класическо изпълнение на човек с акъл
и разум!!!
така се прави,с кръвожаден и безпристрастен
финес!!!
разума над силата



Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.

Тема Re: Да, бе!нови [re: ABe]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.01.10 22:54



извинявай недоверието ми, но да попитам
станал си причина за затварянето (след 2 мес.) на дискотека
как пъ не прочетохме в пресата за хвърлени ампули, повръщащи посетители...
увлекателно пишеш, АВе, но мн.нереалистично ми звучи



Тема Re: Да, бе!нови [re: holi_day]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано04.01.10 08:03



Здравей, за много години!



Не толкова за да ти опонирам за самите случки, но понеже каза "как пъ не прочетохме" и ми е прясна една лична изненада от такова пропускане. Аз не бях разбрала, че Сергей Михалков и Вячеслав Тихонов са починали тази година и се шашнах как може да не знам, след като и в интернет чета новини, и вестници си купувам. А ти за някаква дискотека се чудиш. Просто няма начин всеки да е прочел всичко.


- - - -


Тема Re: Да, бе!нови [re: holi_day]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано04.01.10 10:39



привет!

има ли всъщност значение достоверността
на казаното от АВЕ?нали историите,легендите,митологията
и тнт имат за цел да ни покажат героичната страна на медала.
пезпредметно е да се вторачваме и разследваме
нечие писание.
ще ти дам аналогичен случай на който бях очевидец
и потърпевш,но там ставаше дума за нелоялна
конкуренция,преди много години бях клиент в една дискотека,
която затвори за една седмица след като някой беше
изсипал сълзотворен прах във вентилацията.
истина е,че никой не би затворил заведение в което е
инвестирал средства заради една миризлива ампула,а по-скоро
би взел крутни мерки да намери доброжелателя.
лично мнение

Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.


Тема аз говоря за...нови [re: holi_day]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.01.10 12:10



случка отпреди 14-15-16 г. По онова време заведенията никнеха като гъби и също толкова бързо фалираха.

Аз споменах и наркотици, но може и това да не си прочела. Може за фалита да не съм единствена причина, а може и въобще да не съм причина, а намесването на ченгета...

Де да знае човек.






Тема Re:нови [re: edna selianka]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано04.01.10 14:32



Никога досега не си виждала някой нападнат, не си чела статии със съвети по този въпрос и не те е нападало куче, та като прочете газов пистолет, направи връзката с чисто моментно любопитство?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема А!нови [re: edna selianka]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано04.01.10 14:45



За кучегоните, един колега искаше да купува за съпругата си, но се отказа, заради настървяването на кучето. От там и аз се отказах, защото ще умра на място, ако извадя за защита нещо, от което кучето вместо да ме остави на мира, още повече ще се зъби и ще ме следва.
Мен глутница ме е обграждала и съм чувствала дъха на кучето върху опакото на дланта ми. И съм размахвала дреха или чанта и съм викала срещу тях, и знам, че има достатъчно време да си извадя пистолет и да е по-сигурен изходът. Защото следващия път може и да не ми се размине да не ме захапят.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: аз говоря за...нови [re: ABe]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано04.01.10 20:37



Благодаря ти за отговора, АВе.
Ти знаеш колко харесвам твоите разкази...
Все пак сега внесе съществено уточнение за неединствената причина в твое лице.
Мисля се разбрахме и си стиснахме ръцете.





Тема Re: Да, бе!нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано04.01.10 20:39



конкуренция,преди много години бях клиент в една дискотека,
която затвори за една седмица след като някой беше
изсипал сълзотворен прах във вентилацията.

Привет. Оцелял си след празниците.

Явно дискотеката е била в съседство с къщата на АВе.





Тема Re: Да, бе!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано04.01.10 20:44



За много години!

Няма спор. Няма как всеки да е прочел всичко, дори да е изгледал и чул всички новинарски предавания. Хеле пък що се отнася до мен с тая ми разсеяност и слабоумие по отношение запомнянето на разни факти...
Но едва ли медиите биха пропуснали такова упорито, последователно и едновременно с това героично поведение - появата на съвременния Робин Худ и новия образ на партизанина (скрит в мазето).





Тема Re: Да, бе!нови [re: holi_day]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано04.01.10 20:52



вероятно,не беше минала тази мисъл през глават,
а и може той да стои в дъното на този акт?


иначе самата случка се разви в далечната 97г.

Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.

Тема Re: Да, бе!нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано04.01.10 21:31



Много ти е страшен никът и не зная дали АВе шъ има кураж да си самопризнае.


Тътен от Гръм - може да е тътен от по-големите сестри на пиратките.

АВе, нищо не признавай! Ни-щич-ко!



Тема Re: Да, бе!нови [re: holi_day]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано04.01.10 23:47



не насилвай човека и без това достатъчно каза:)
не е страшен това е само символика
на моята незрима страна.

Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.


Тема Мерси, ТоГ!нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано05.01.10 15:36



Този номер с мишената, убедително разстреляна на ключови позиции, съм го правил още два пъти.

Преди 5-6 г. като се опитаха да ми думнат офиса в нощта след като се бях нанесъл в него. Щото видяли кварталните боклуци, че в него се вкарват компютри, хубава периферия, каса, че и микровълнова.
А СОТ ми поставиха на следващия ден сутринта чак - кандидат-крадците издебнали момента. Но не се справили с новата ключалка - тип помпа. Бяха нови и неразбиваеми по онова време.
Залепих мишената на прозореца с лице навън (аз съм на партера) и я осветих отзад с настолна лампа - светеха предимно дупките по мишената. И я оставих там 3 нощи.

Даже СОТаджиите след седмица или там някъде дойдоха да се "поебават" с мен, да пийнат безплатно хубаво уиски и кафе и да ми предадат, че посланието ми е правилно разчетено от местния крими контингент и да ме питат къде съм се учил да стрелям.
Аз СОТаджиите си ги глезех. Като съм работил до късно, мина през колата им (тя стоеше на 2-3 преки на мойта улица при І Градска болница) и им оставя по шише бира и нещо за мезе - срещу офиса ми имаше денонощен магазин за алкохол и цигари. Или там кафе и сладки. Пък оттам и най-лесно се взимаше такси. Преди разни национални празници звънвах в офиса им и казвах, че имам нужда от проверка на еди коя си част от системата - това е код. Идват, връчваш им шише уиски и 200 гр. нэкви ядки и всички са радостни и доволни, а ти си спокоен.

И сегашните ми СОТаджии си ги глезя. Че и тези, обслужващи сиянта зона около офиса. Но глезотиите са дребни. Криза, мамка му!

Вторият път беше след като вече се изнесохме от Младост ІІІ. Далеч по-добър квартал, но и в него има боклуци. Синът ми е студент и трябваше да сменя 3 превозни средства, за да стигне до университета си. В първи курс го карахме да университета или той нас, пък после ходеше на лекции. Хубаво, бях направил пари, купих му Фиатче Брава втора ръка от мой приятел с автоборса. Почти веднага се опитаха да го краднат, щото хубава количка, поддържана добре от предишния собственик и киправа.
Оставих мишената отзад под задното стъкло. Поизрязана - празните полета отстрани, да не стърчи над задната седалка.

После ме питат странни въпроси в местната кръчма, а синът си присвоил славата ми на стрелец, щото тая мишена не я сваляше оттам и като ходеше на лекции. Разбирам го момчето. С колата не може да изпъкне пред колежките (негови колеги идват на лекции със спортни БМВ и Ауди), нека поне им направи вчепатление с точно и перверзно разстреляната мишена.

Бе, от толкова хормони в тая възраст, чудя се откъде съм намирал време и сили в І-ІІ курс и да уча, чак, пък и стипендия да изкарам.






Тема Няма за какво!нови [re: ABe]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано06.01.10 10:12



Ти си магнит за повечето неприятности
които могат да споходят някого,но
явно с времето и опита си имаш
тактическа доктрина за елиминирането
в зародиш на всяка неблагоприятна
ситуация,но освен това и имаш набито
око за анилиз на криминогенната обстановка.

препоръчвам ти аларма(опцията не е нововъведение)
с опцията да известява чрез смс дали е заключен офиса
и дали на обекта има аларма така по всяко време
без да ти се обаждат по телефона ще си наясно със
ситуацията в офиса,а и една камера с лампа светеща при
движение срещу входната врата
ще е достатъчна да охлади ентусиазма на всеки крадец

Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.


Тема Е, да, разбира се.нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.01.10 11:49



СОТ + уеб-камера и осветление със сензор за движение. Отдавна е вече така.
И да закъснеят сотаджиите, и да ми думнат компютъра, снимките на "лошите" вече ще са в нета.

Добре, че съм добричък и дискретен, иначе знаеш ли колко развода щеше да има във входа...
Има една все още хубава и определено шавлива съпруга два ет. над мен. Мъжът и искаше да прегледа записите за посл. две седмици. Излъгах го два пъти - че камерата работи само когато офисът е затворен и е пуснат СОТА, и че последните два уикенда аз съм си бил на работа, при това до късно вечерта.

- Ама защо тгава осветлението се включва винаги?!
- Защото при входа е много слабо стълбищното осветление - да не се пребиват старите хора от входа, особено зимъс.

Виж какво корабче ми плува в окото...






Тема Re: Е, да, разбира се.нови [re: ABe]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано06.01.10 11:53



с една дума държиш входа под напрежение
и така винаги цари междусъседска хармония!


що не взема и аз да сложа камера във входа се питам...

Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.

Тема Те не мислят таканови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.01.10 12:02



Спокойни са, че крими контингентът в квартала знае за камерата и няма да ги ограбят.






Тема Re: Те не мислят таканови [re: ABe]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано06.01.10 12:08



виж как си внесъл някакъв уют и
контрол във входа който се
помещаваш


колко е просто - камера!

Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.

Тема Хаха, аз съм...нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.01.10 12:10



сложил две - над входа на кооперацията, в която жевея и над врата на първия апартамент, от която се вижда входната врата и асансьора.

Камерите бяха нови-новенички, но бракувани. Кабелите от тях влизат в апартамента на съседа, но не водят доникъде. Официално целият вход знае, че плащам месечна такса на този съсед за тока, който харчат компа и камерките. Съседът е и той голям шемет, поддържа легендата.

Преди година-две на едно богато семейство от другия вход му разбили апартамента, доста неща откраднали. Полицията, разбира се, искаше да види записите от камерата пред входа. Изпортих ги, че камерата се включва само когато някой застане или мине на 50 см. пред входната врата. Запазихме "тайната операция".






Тема Re: Хаха, аз съм...нови [re: ABe]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано06.01.10 12:14



преди да се заемеш с това което се занимаваш
днес не си ли мечтал като дете да бъдеш командос
или следовател?няма ирония във въпроса ми,защото
с охота и удоволствие разказваш за преживелиците си.
някаква двойнственост и стремеж за търсене
на горещи точки ?

Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.


Тема Re: Хаха, аз съм...нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.01.10 12:34



Е, всяко момченце иска да стане я барета, я тюлен, я шерлокхолмс, я поаро...

Понеже така съм възпитаван, пък и нэкъф такъф ми е нрава, че и зодията овенска, все гледам и околните да са добре, все гледам да контролирам, да таковата, да онаковата...

Пък и контролът само в дома ти/офиса не върши работа. Не осигурява сигурността им. Трябва да имаш контрол или поне дозорници и в околността.

Иначе като дете, пубер и студент съм тренирал плуване, водна топка, джудо, фехтовка, волей, кендо - там те учат и на тактика и стратегия, нали?

Имахме един семеен приятел, на баща ми де, бог да го прости, беше ченге главен следовател. Огромен, адски умен и добър мъж, машина за убиване, изключителен професионалист. Преди да го убият имаше 10 години в професията си без нито един неразрешен случай. От него много неща съм научил. Беше и на мен приятел в най-тежките ми години.

Нещо сгафил партийно, а и критика направил на нэкво началство, и... го понижили и искат да му вземат оръжието. Лично оръжие с дарствен надпис. Пратили му някакъв новак зелен със заповедта да си предаде пистолета. А той казал на заека: "Каже на този, който те праща, че ако реша да правя нещо, не ми трябва пистолет. Мога да го убия и с карфица... или с кламер."

При някаква престрелка с престъпна банда някой от колегите му "приятелски" го гръмнал в гърба.

Но аз не съм искал сериозно да ставам ни ченге, ни барета, даже и редови военен. Не ставам за това.


Редактирано от ABe на 06.01.10 12:43.



Тема Re: Хаха, аз съм...нови [re: ABe]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано06.01.10 12:49



все пак съм бил прав,че ако не друго
то си имал допир до подобен род
хора,спортни и бойни изкуства


дори кокато го има вродено без да се възпита и култивира
няма как да го запазиш в човека усета и шестото
чувство към предизвикателствата.
за съжаление след 10-ти много големи специалисти и
браншовици в системата на МВР бяха заменени с
удобни и некомпетентни хора!

Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.

Редактирано от TътeнoтГpъм* на 06.01.10 12:50.



Тема Re: Хаха, аз съм...нови [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.01.10 12:59








Тема Re: Шумни съседи-писна минови [re: holi_day]  
Автор Bohemi (непознат)
Публикувано07.01.10 13:48



В торентите има специален Диск за отмъщение на шумни съседи, но винаги е по-добре в група да се работи. ОФ. : ))



Тема Re: Шумни съседи-писна минови [re: Bohemi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано07.01.10 17:15



важното е да има тих резултат накрая.





Тема Инови [re: Kaлинckи]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано12.01.10 11:36



тези също стават
особено малки 22 мм който е дамски но вдига голям шум



а това е уникат-оригинал който когато гръмне се чува из целия квартал но и става за хладно оръжие


Това е положението - свиквай


Тема Re: Инови [re: Mandalay]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано12.01.10 12:43



Уникатът може за малко да не се побере в чантата ми.


Като споделям насам-натам за намерението ми, ме предупредиха да не го показвам на хора, като го купя, защото отдалече прилича на истински боен пистолет и някой полицай, ако го види отдалече, може да се преработи и да ме гръмне, мислейки си, че защитава народа. Трябва много да се внимава, още не съм отишла да си купя.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.