Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 18.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Чудя сенови  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано11.11.09 12:05



На манията на хората да държат да осведомяват всички за каквото им кефне относно собствената им често абсолютно маловажна персона. Последните години водени от неясен за мен ексхибиционизъм всичко живо се надпреварва да бълва. То не беше фейсбук туитър скайпове и не знам каво още простотия. Всичко изкормено и сложено на тепсия. Като на масата на патологоанатом. Гадно ми е от това. Нямам скайп фейсбоок и туитър. Не смятам за нужно да излагам на показ всичко което ми хрумне или се случи. Искам аз да съм си за себе си а не за многоглавата ламя на пустословието и фарисейщината в интернет. И евентуално за хората които са ми близки. Толкоз! Ей затова и няма да се покажа ни в социални ни в несоциални мрежи. Няма да ме видите на скайп. Няма да качвам клипчета в ютуб. Аз съм за консумиране на живо. Истински. А който ще да консумира мрежов трафик. Не ми харесва вкуса му. Обичам вкуса на живото общуване - то е топло хубаво и може да се пипне. Човека отсреща е реален. Може да го ощипеш или погалиш. Ако иска. Ми това е.



Тема Мислянови [re: lnfinity]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано11.11.09 14:08



че нещата се свеждат до факта че в човешката природа е желанието да ти обръщат внимание. Това което си изброил са лесни и без много усилия начини да имаш относително голяма публика. Няколкото случая които знам да избягват вниманието към тях наистина има какво да крият и въобще не става до нежелание за публичност. Както казваше един колега: не си ходил в Лас Вегас ако после не си се похвалил на всички.

Пък и нема за какво да се косиш - всеки сам живее собствения си живот, а други правят пари от човешките желания за изява :)

Това е положението - свиквай



Тема без данови [re: lnfinity]  
Автор Cтpaнницa (ококорена)
Публикувано11.11.09 20:31



контрирам, ще кажа, че имам блог. Пиша. За себе си. За приятелите си. За онези, които не ме познават. Пише ми се.
Регистрация във фейсбук си направих заради конкретна група приятели. С тях вече не общувам чак толкова през сайта, но пък ме намериха познати, с които нямам друг начин за контакт. Не че общуваме много. Но част от тестовете ме забавляват. Ферма нямам. Но се оказа, че родата в странство поства повече снимки във фейсбук отколкото ми праща по имейл, така че ... там най-често разглеждам снимки.
Нямам скайп - и скоро няма да проимам. Не ми се комуникира толкова много чрез компютър.
За общуването очи в очи си прав. За прекомерното разголване - също. Но сред плявата се случва да откриеш и хубаво зрънце.
От друга страна, на мен като общителен човек напоследък ми е много трудно да открия хора, с които да се виждам и да си говоря, да ми е приятно и пълноценно ... Така че пак опирам до нет-а.

http://desisportrait.blogspot.com


Тема Re: Чудя сенови [re: lnfinity]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано11.11.09 21:45



И аз се чудя. Но не с тия тежки думи!:-)) Просто не ме засяга. Виж, ако ми ахне някой АмаКакТака?! нямам профил във "фейса"... направо би ми паднал в очите. Не ми се е случвало, но съм виждала подобни реплики към други хора из клубовете. Аз не харесвам това "откриване към света", безпредметно ми е. Пък дъщеря ми ако посмее да се плесне в някой сайт със снимки и дневник, ще остане без нет на секундата. Надушвам как ще бера ядове с модерното поколение...

След едно предаване Хай тек, в което ми надуха главата да хвалят Туитър, отидох да проверя колко съм изостанала. Регистрирах се, разгледах, като затворена в кутия се почувствах и въпросът приключи. Предпочитам да поканя гости.

Консервативни запънки сме с теб, да знаеш!



Само за скайпа протестирам! Аз го ползвам вместо телефон. И ми пести пари. Имам сестра в Плевен, две зълви в Щатите, приятел в Канада, други приятели из провинцията. Звънят по телефона да ме викнат да си пусна скайпа и говорим без да харчим. Трябва да се съгласиш, че ползата е съвсем конкретна.


- - - -
Не всички тук са луди и не всички луди са тук.

Тема Re: без данови [re: Cтpaнницa]  
Автор БeзcъннaМодератор (distance)
Публикувано11.11.09 21:55



Опа! Инфинити ще ме прочете, знам! Имам два блога! Остава да се сетя къде бяха.

Триста процента са с по една публикация. Нещо нямам желание да ме знаят всички какви си ги мисля:-))) Имам страница, но не е блог, а любопитство по хтмл, никой не я знае, а и да попадне, снимки няма там. Пиша в тетрадка!


п.п. Мила адашке /справка - регистрацията ми, хех/, общителният човек винаги има компания, не ми казвай, че общуваш с хора само онлайн. Аз пия кафе точно на две места пътьом когато имам дупка между два ангажимента, а нямам време да се прибера. И с редовните клиенти сме на здрасти. Разменяме си вестниците. Говорим си. Мхм.



- - - -
Не всички тук са луди и не всички луди са тук.

Редактирано от Бeзcъннa на 11.11.09 22:01.



Тема Чудиш се,нови [re: lnfinity]  
Автор Coнaтa (Ниенор)
Публикувано11.11.09 22:01



но пусна тази тема в този клуб, нали?



...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Чудя сенови [re: Бeзcъннa]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано12.11.09 08:56



Най-често задавания ми въпрос е - Ама ти нямаш ли скайп или фейсбоок?! И ме гледат с едни ококорени очи

Ама как може да си изключваш гсм-а по вечерите?! Ми ако на някой му дойде на ум гениално загубена мисъл в 2 през ноща как ще ти я сподели? Съвсем скоро позната живееща в Англия ми се оплака че като си дошла всички знаели че си е дошла. И как няма да знаят като Патка Юрдечкова написала във фейсбука си че пътува за БГ. И ми го казва. Аз я питам тя нормална ли е или само сега откача? Чак тогава вдяна простата истина и и увисна ченето За мен социалните мрежи са изгубили първоначалната си функция и сега служат за реклами и всеобщо олигофренясване.



Тема Re: Чудиш се,нови [re: Coнaтa]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано12.11.09 09:02



Естествено че тук ще я пусна. Тук съм от 2001 много преди да беше измислена всякаква псевдосоциална шитня. Тук мога да пиша мога и да не пиша с месеци. Никой няма да писне къде се губя що не ща да съм в групата на приятелите на Гошо Тъпото или незнам кво си. Не получавам съобщения от типа на " Дани Г. си купи нов вибратор а Санчо Рамирес ще ходи в Тайланд че там малолетните пендели са най-евтини". Не чета стобуквени "гениалности". Въпрос на вкус





Тема исках да кажа,нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Cтpaнницa (ококорена)
Публикувано12.11.09 20:19



че напоследък пътеките ми са силно утъпкани, да проправям път из неутъпканото в момента не ми се ще и наистина трудно попадам на нови хора, които си заслужават. общуването с вече познати хора не е проблем, но често не ми е достатъчно.

http://desisportrait.blogspot.com


Тема Re: Чудя сенови [re: lnfinity]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.11.09 22:12



ми тогава - общувай само и единствено "на живо"
този т.нар. "клуб" какво е?
начин на общуване
ICQ със запазени съобщения до другите
все едно да кажеш, че избягваш и телефоните
и друго - това, че имаш телефон (а най-вероятно не само един) не значи, че досаждаш на околните с разговори...
и общуването "на живо" не винаги оставя приятни впечатления

Редактирано от holi_day на 12.11.09 22:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.