Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:27 28.06.24 
Контакти
   >> Споделено
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кризатанови  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано17.07.09 23:27



май идва с пълна сила.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Кризатанови [re: *Плaмeн*]  
Автор БeзcъннaМодератор (fragile)
Публикувано18.07.09 13:59



Вярно е, че няколко познати на познати са останали без работа, но честно казано и назад във времето винаги съм познавала някой уволнен или съкратен. За хората по-високо от мен сигурно е различно, но като обикновен бачкатор още не съм разбрала тая криза идва ли или не идва.

Някъде четох, че българинът и без друго отдавна си живеел спасявайки се всеки Божи ден в стрес и в кризисен режим, та затова нямало начин да не успее да поеме каквото и да му се изсипе допълнително на главата...

Да не си пострадал нещо?



Тема Re: Кризатанови [re: *Плaмeн*]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано18.07.09 14:02



Май си прав.
"Заръфайте бронята, преминете през волана и си сварете супа от кожения салон на скъпите си коли". Така емоционално се обърна шефът на Уникредит Булгабанк Левон Хампарцумян към всички, които са теглили големи кредити, за да харчат за луксозни возила, без да се замислят как ще изплащат погасителните сметки и с какво ще се издържат междувременно."

I`m blonde so please,speak slowly!

Редактирано от moorea на 18.07.09 14:03.



Тема на Кризатанови [re: *Плaмeн*]  
Автор caн (звук)
Публикувано19.07.09 10:55



първите сигнали са невидими. Кризата преди да дойде в материалния свят първо се появява в ценностите, преоритетие на хората, изкривява се същността на хората, взаимоотношенията им и после това си се поква и наяве.

Редактирано от caн на 19.07.09 10:56.



Тема Не е ли забавнонови [re: moorea]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.07.09 12:26



такъв коментар от банкер без икономическо образование ?



"Понеже тези дни много се говори за Кремиковци, 19’ се сети за един малко известен факт. Знаете ли откъде тръгва кариерата на башбанкера Левон Хампарцумян?
Ами от Кремиковци. По диплома той не е икономист, а инженер-химик. Става банкер, понеже на власт по онова време е правителството на Костов, за което джентълменът работи като шеф на Агенцията по приватизация и заместник - министър."

Прави ми впечатление че въпросния "банкер" смята настоящите лихвени нива по кредитите за нормални. Предвид образованието му - хич не се изненадвам.




Тема Re: Не е ли забавнонови [re: jamie]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано19.07.09 12:35



Непремерено-обидно изказване за човек на такъв пост.
Навсякъде е пълно със самодейци,за съжаление.
Подобни "гениални" изказвания,които ще завалят,сигурна съм,няма да помогнат на никого.Направо онемях,като го прочетох.

I`m blonde so please,speak slowly!


Тема Че защо,нови [re: moorea]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.07.09 12:43



нима би приела сериозно изказване от подобен "парашутист" ?
Ясно е кой ще плати сметката - обикновените хора. Оттук нататък кой как се изхвърля пред пресата изобщо не е от значение, дано опита от 1997-а е пресен в ума на хората и да не пострадат чак толкова този път. Съвсем в реда на нещата е банките да се опитат да прехвърлят загубите към вложителите и кредитополучателите, големия смях обаче ще настане когато обезпеченията по кредитите станат недостатъчни (както в момента става с ипотеките)

Има застраховка "кредит" която покрива 80% от вноските, умният кредитополучател я ползва и просто ще остави банката с пръст в устата ако всичко се срине.
Добре ще е да фалират няколко банки ! Определено ще е здравословно




Тема Re: Че защо,нови [re: jamie]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано19.07.09 12:49



Още се впечатлявам,да,от подобни "мъдрости",признавам.


Късопаметни сме,страховете ми сигурно са прекомерни,но се опасявам да не фалира държавата,отново.Иначе няколко банки ще преживея.

I`m blonde so please,speak slowly!

Тема Държаватанови [re: moorea]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.07.09 13:10



не е фалирала и преди. Умишлено създадоха паника за да измъкнат парите от хората (и от банковата система). Като се замислиш - това не е български патент...






Тема Re: Държаватанови [re: jamie]  
Автор moorea (sea princess)
Публикувано19.07.09 13:16



Кризата от 1929 г. в Щатите довела до фалит около 35% от фирмите и още говорят за нея.Кризата през 1996-97г в България фалира 50%...
Та,ще я преживеем и тази,но нещо се уморихме да живеем в интересно време.
Понякога ми се иска да ми е скучно,поне за около 2-3 години,ако може.

I`m blonde so please,speak slowly!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.