Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 18.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема страхът от болкатанови  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано15.05.09 22:20



обикновено кара хората да си спестят болезнени действия. Ако пък обичат болката - това психолозите наричат перверзия.
И все пак. Страхът от болката и самата болка могат да бъдат стимулиращи. Да или не? В името на какво да приемеш проклетата болка, въпреки страха си ?



Тема Re: страхът от болкатанови [re: jojo-mojo]  
Автор Vulpes (КК)
Публикувано15.05.09 22:30



Зависи коя болка.
Физическата е симптом за проблем. Не пия успокоителни, за да ми мине. Ако ме боли глава, корем, или каквото и да е, има причина, която трябва да се отстрани, за да спре болката. Да я потискаш значи да си затваряш очите.
Другата болка също не си я спестявам. Човек израства само през болката, друг начин няма.



Тема За разликанови [re: jojo-mojo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано15.05.09 22:43



от съклубарката В. аз пък си я спестявам. Случва се да ме боли глава и да открия че не съм пил кафе


Болката е добър учител, но това не значи че трябва да я търпиш. Учи тъкмо като я избягваш.




Тема Re: страхът от болкатанови [re: Vulpes]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано15.05.09 22:52



Не търпя да ме боли, първо ще потуша неприятното усещане, а после ще решавам проблема.
Но когато подозирам, че ще боли, дори без да съм сигурна дали наистина, опитвам да намеря обходен маршрут. Макар че, къде ще избягам от себе си? :) И да избегна болката, ще остане страхът.



Тема Re: страхът от болкатанови [re: jojo-mojo]  
Автор Vulpes (КК)
Публикувано15.05.09 23:03



Изчезне ли неприятното усещане, забравям за проблема, а той си остава. Глава ме боли ако работя повече от 12 часа на ден. Мога да си тръгна навреме или да пия аналгин. Опитвам се да слушам тялото си.
Нямам време и търпение за обходни маршрути. Като всеки човек съм имала и имам ужасни страхове, докато не се изправя срещу тях. Досега никой от тях не ме е убил, но чувството от преодоляването е невероятно. Победа над себе си.
И да, близките ми ме смятат за крайна, но на мен ми харесва. Все едно летя. "Перверзията" сигурно е пристрастяване към адреналина, стимулиран от страха.



Тема Перверзиятанови [re: Vulpes]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано15.05.09 23:58



е синдрома КК. И си го знаеш отлично, замисли се само какво ще стане когато няма да можеш да се самоубеждаваш повече в това






Тема Re: страхът от болкатанови [re: jojo-mojo]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано16.05.09 03:55



Всъщност, болката не беше ли механизъм, чрез който организма дава сигнал, че нещо не е наред с него? А кой е този нормален организъм, който се стреми към саморазрушение? Не е страх, а естествен инстинкт за самосъхранение. Ако го няма, явно системата дава грешка.

В този смисъл, мотивът, с който преодолявам инстинкта си е, за да избегна дълга агония, защото тя ми се струва по-разрушителна. И няма никакво геройство в случая. Всеки го може това.





Тема Re: страхът от болкатанови [re: Vulpes]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано16.05.09 04:04



Човек израства само през болката, друг начин няма.

Това тук, ми идва вповече....Досега не са канонизирали никой, само поради душевните му терзания





Тема Re: страхът от болкатанови [re: mirror_]  
Автор Vulpes (КК)
Публикувано16.05.09 09:59



Остави го канонизирането. На кой му дреме.
Болката, или по-точно стремежът да я преодолеем, ни кара да променяме нещата. Тя е сигналът, че нещо не е наред, и импулса да действаме.



Тема Re: страхът от болкатанови [re: Vulpes]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано16.05.09 10:54



Виж сега, не се самозалъгвам, живота не е само иху-аху и жожо-можо :) . Гледам страха си и той е бариерата. Някой път просто няма начин, каквото трябва да се направи , трябва да се направи независимо с или без болка. Обаче винаги ,когато мога ще заобиколя. Това също е опит.
Тая работа с "нека ме боли" не ми изглежда сериозна. На принципа проба-грешка до някаква възраст човек се научава от какво боли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.