Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 26.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Няма никаква ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ ! НИКАКВА!нови  
Автор Иpинa X (непознат )
Публикувано13.12.08 20:44



Евала на Миглена Кунева - европеец на годината - много направи за потребителите ! НО не и за българските потребители!

Конкретен случай: Техномаркет просто не признават гаранцията !

Купих си енергоспестяваща крушка Филипс - попитах за гаранция и дамата на касата ми каза: "Бележката от касата е достатъчна гаранция при проблем"
Крушката изгоря много много бързо. Отидох в ТЕХНОМАРКЕТ. Там на касата ми казаха, че няма да ми сменят крушката или върнат парите. Отидох при шефката на клона към Банкя и тя се държа невероятно нагло и аругантно. Заяви ми, че нищо не може да я накара да ми смени дефектната стока + от къде да знае какво е правено с крушката + Какво са 20 лева? Трябва да се хвърли и толкова. Не е чак толкова лошо, че не ми уважиха рекламацията, НО начина по които се държаха беше много грозен и обиден - нещо от сорта "прецакала си се ... айде бегай !"

Избягвайте ТЕХНОМАРКЕТ! НЕ СА ЧИТАВ МАГАЗИН !



Тема Re: Няма никаква ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ ! НИКАКВА!нови [re: Иpинa X]  
Автор kurkudup (boss)
Публикувано13.12.08 21:02



Еврика!Цялата схема на службата за защита на потребителя е насочена да се глобяват дребните търговци, а не да защитят теб и мен.



нормална съм,ама не ми личи

Тема Re: Няма никаква ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ ! НИКАКВА!нови [re: kurkudup]  
Автор kифлa (с шоколад)
Публикувано14.12.08 20:33



Абсолютно си прав ! Даже си имат и тарифа служителите от"защита на потребителя". Според вида магазин е между 50 и 500 лв, за да констатират , че"нарушения няма". А потребителите да го духат!



Тема Re: Няма никаква ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ ! НИКАКВА! [re: kифлa]  
Автор kurkudup (boss)
Публикувано14.12.08 20:44



Жена съм.Аз се преборих с тях.Осъдих ги, защото станаха рекетьори.Оттогава ме оставиха на мира.



нормална съм,ама не ми личи

Тема Re: Няма никаква ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ ! НИКАКВА!нови [re: Иpинa X]  
Автор Aшли ()
Публикувано15.12.08 01:07



Пусни темата тук, ако още не си го направила:





Тема е па ... [re: Иpинa X]  
Автор Пaтoшek (♥)
Публикувано15.12.08 20:54



... недей да очакваш "агенциятъ за защита на потребилетя" дъ се самосезиръ

... ф нея не работят екстрасенси, които дъ гадаятъ где се извършватъ нарушения

... просто отиваш у Техномаркет и им заявяваш, че искаш да правиш рекламация ... те требе ти представятъ документъ, в който дъ се опише рекламациятъ и също така дали ти е признаватъ и бля бля .............

... ако не ти е признаятъ ... отиваш в "агенциятъ за защита на потребителя" с касоватъ си бележка и евентуално документъ с рекламациятъ ... след, което официално се опклаваш, като ще ти искатъ именатъ и егн и бля бля .....

... след, което нъ базата на законоватъ уредба член надървен еди си кой ... се свиква 4-ри членна комисия, която отива ф Техномаркет и отсъжда кой прав и кой крив.



Тема Re: Няма никаква ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ ! НИКАКВА!нови [re: kurkudup]  
Автор kифлa (с шоколад)
Публикувано16.12.08 00:36



Sorry, разбрах че си от прекрасния пол, ама вече бях постнала бележката, пък и реших че в конкретната тема не е от голямо значение.Та какво за рекетьорите? Дай повече инфо ,как успя да ги сложиш на място?Аз все още не съм имала преки сблъсъци с тях , ама винаги е добре да си един ход напред

Имам малък бизнес-търговийка, това -онова и се старая да съм изрядна , ама се носят слухове от колеги за местната шефка на комисията/ рускиня/,че много умеела да си иска подкупи,а пък знаеш че като решат винаги ще намерят за какво да се хванат.



Тема Re: Няма никаква ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ ! НИКАКВА!нови [re: kифлa]  
Автор kurkudup (boss)
Публикувано16.12.08 00:42



Те имат и процент от всяка глоба.При мен идваха всеки месец и се хващаха за дреболии.На третия път ми падна пердето и ги дадох под съд,че ме изнудват.Това е .Кротнаха се и сега ме обикалят.

нормална съм,ама не ми личи



Тема Re: Няма никаква ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ ! НИКАКВА!нови [re: Иpинa X]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано16.12.08 09:49



Аз ей

се оправям.В тая скапана обирджийска държава няма други начини явно.

Мога да ти дам и линкове в които съм разправял как се оправих и със измекярите от Горение и още няколко лайнарски институции вкл.и КАТ.Докато не креснеш няма кой да те чуе за съжаление.
Само с тея от Хилти не можах да се оправя щото ме пратиха чак в Лихтенщайн да си търся резервна част за къртача ,който забележи, има ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЯ в цял свят.Само не и в милата ни татковина
Кво да говорим повече

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Няма никаква ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ ! НИКАКВА!нови [re: kurkudup]  
Автор kифлa (с шоколад)
Публикувано16.12.08 19:55



Браво за куража! Ако не е твърде нахално , искам да попитам,колко време ти отне моткането по съдилища .Стигна ли се до постановяване на присъда или се приключи със споразумение и на базата на какви доказателства? Посъветваха ме да сложа охранителни камери, не толкова срещу крадци, колкото срещу разни там проверяващи,щото записите минавали за доказателство и самото наличие на камери охлажда ентусиазма на рекетьорите,ама още не съм го сторила, към момента ми е малко скъпа придобивка. И колко приблизително ти струваше цялата процедура? Благодаря предварително.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.