Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 12.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема нова теманови  
Автор HolyHell (White)
Публикувано29.12.07 10:31



сега нали си търся нова работа, та покрай тази дейност попаднах на този сайт:

и си направих примерния им тест. щот нали.... след две години съвместна работа с моите управители се оказахме "тотално непознати"... та реших все пак да надникна, да видя аз поне познавам ли себе си. оказа се че се познавам, и тези от сайта ми познаха доста неща. хихи. като всеки стандартен роботизиран резултат естествено и моят имаше някои вътрешни противоречия. намирам за важно всеки работодател преди да наеме някого на работа да се интересува не само от професионалните му умения, а и от системата на мотивация на даден човек. защото в някой хубав момент /като моя/ може да се окаже че профи-уменията не могат да бъдат впрегнати в работа, и въобще пет пари не струват без мотивация.



Тема a каквонови [re: HolyHell]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано29.12.07 18:17



разбираш под "мотивация'? Какво може да те мотивира теб?
Аз лично съм получавала много гневни погледи когато попитам "разкажете ми нещо за себе си като човек" или "какви са мотивите Ви да се насочите към нашата фирма". В първия случай започват да си мислят, че се интересувам най-вече от семейното им положение, а във втория ги е страх да си признаят, че част от причината е по-доброто заплащане, сякаш аз съм паднала от Марс и не разбирам това.



Тема Re: a каквонови [re: Smile]  
Автор HolyHell (White)
Публикувано29.12.07 18:52



смайл, ако направиш теста, ще видиш, че там се прави цялостен анализ на личността. в различни моменти и според ситуацията човек може да е мотивиран от различни конкретни неща. но самият светогледен модел е нещо, което е относително постоянно във времето. той показва за какъв тип работа е най-способен човека - дали за изследователска, новаторска, или за рутинна, дали се цели във високи позиции или е на принципа - важно е да си върша работата, независимо на каква позиция съм. такива неща.



Редактирано от HolyHell на 29.12.07 18:55.



Тема Re: a каквонови [re: HolyHell]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано29.12.07 19:49



Аз не питах за теста.
Питах теб какво може да те впрегне да дадеш всичко от себе си в работата и какво да те "замрази".



Тема Re: a каквонови [re: Smile]  
Автор HolyHell (White)
Публикувано29.12.07 20:06



ми какво, по принцип много си падам по новости, всичко ново и непознато ми е интересно. не обичам дребните спънки, не обичам бюрокрация, не обичам работа на принципа "да развиваме някаква дейност", не обичам една работа да се върши по сложния начин, когато има и прост или трябва да се вложат малко повечко първоначални ресурси, за да може от там нататък работата да е по-лесна. обичам да се вслушват, когато казвам кои неща как трябва да се правят, и да не ми казват в очите "ок, така ще се направят", а след няколко дни нещата да не са мръднали и да си работим по старому. не обичам да се договарям за едно, а то да излиза друго. ето ти някои елементи на мотивация и демотивация.

Редактирано от HolyHell на 29.12.07 20:07.



Тема Re: нова теманови [re: HolyHell]  
Автор БeзcъннaМодератор (fragile)
Публикувано31.12.07 12:14



Много ми хареса какво каза нашата шефка по повод мотивацията. Обсъждахме интервютата за нов счетоводител и коментираше какво са говорели хората. Избрала си сегашната счетоводителка за това, че когато я попитали какво очаква от работата като развитие, тя казала - каквото дойде, животът е пред мен, та аз съм само на 50!

Било достатъчно убедително.

- - - -


Тема Re: нова теманови [re: Бeзcъннa]  
Автор HolyHell (White)
Публикувано31.12.07 12:58



добре звучи.

особено за шефските уши.

някак излъчва позитивизъм, но много повече залагам на това, че шеф е преценил, че си наема не работник, а роб.

странно, но в моите среди се търсят хора около и до 25-28 години /аз даже съм вече дъртичка/, ама хем да знаят много и всичко ако може, - пак по същите горепосочени причини.



Тема теста не работинови [re: HolyHell]  
Автор Jindja ()
Публикувано10.01.08 04:06



След като минах всички въпроси получих "ERROR"...



Тема Re: теста не работинови [re: Jindja]  
Автор Falco ()
Публикувано11.01.08 22:53



Аз пък като постъпвах на работа казах на шефа че започвам тая работа заради парите (щото ми трябват все пак) и заради самата работа. Аз съм наемник и другите около мен са само колеги. Извън работно време ситуацията е вече друга, там може и да излезнем на кафе или на биричка, независимо че сме имали конфликт в офиса с даден колега.



Тема фринч бенефитснови [re: Smile]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано12.01.08 17:46



Всички предлагат добро заплащане. В моята специалност, която и от двете да повдигнеш, заплащането е измеримо със стила ми на живот.

Ако зная какво ми стига за да поддържам начина си на живот
- спане в един нов град всеки месец
- сладолед в петък
- цялото семейство вкъщи за празниците
-..
прибавям полученото по платеното за МВА и разделям на 12 месеца..ето ми заплатата.

сигурността не е това което ме мотивира, точно обратното
Ако фирмата ми предлага сигурност - отсвирвам ги. Има си хора дето търсят сигурност, но това не съм аз.

Заради тоталната липса на динамика отказвам на всяка публична институция, дето ме е потърсила.

И, в края, работата трябва да има технически вкус, защото има много малко неща които не мога да правя с компютър, но искам да знам кои са.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.