Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 25.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Независимо мнениенови  
Автор HolyHell (White)
Публикувано28.12.07 06:16



струва ми се, че не разполагам с достатъчно запаси от сиво вещество (да се разбира - изветряло ми е) за да си изтълкувам нещо такова: подала съм молба за напускане на работа след някъв период, да речем три месеца или по-малко. и вчера любимия ми шеф ме пита ни в клин - ти намери ли си работа? - и след малко пояснява, че някъв негов приятел му казал, че е получил СиВи-то ми по обява за работа, която е пуснал..... Хм, незнам как в този момент се сдържах да не направя мармалад от любимата си материя.... Но предполагам че просто съм получила ступор от... шаш, без паника. Та в момента търся обяснение. Според мен никой адекватен човек не би ми споделил такава информация. Аз ли съм мръднала или някой друг? Дайте някво независимо мнение. Не за това кой е мръднал естествено (това е твърде относително), а какво мислите за ситуацията, вие на мястото на работодателя бихте ли постъпили като него, на мястото на напускащия работа - как бихте постъпили и пр.





Тема Re: Независимо мнениенови [re: HolyHell]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано28.12.07 07:36



Aбе то и моето е поизветряло,и сигурно за това не можах да схвана КАКВО ТОЛКОВА СЕ Е СЛУЧИЛО.

Много си харесвам работата-мога да я гледам с часове


Тема Re: Независимо мнениенови [re: HolyHell]  
Автор kpилe ()
Публикувано28.12.07 11:13



И аз не разбирам какво толкова е станало. Защо смяташ, че подаваните CV--та, молби за напускане и т.н. трябва да се празят в тайна? Честно казано не виждам нито законови, нито морални/етични принципи, които да са срещу откритото напускане или кандидатстване за работа.

вероятно човекът се е обърнал към (бившия ти) шефа ти, за да попита защо напускаш, какви са ти силните и какви слабите страни и т.н. в други държави това си е редовна практика, само дето ти искат препоръки и пак се обаждат и питат...



Тема Re: Независимо мнениенови [re: HolyHell]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано28.12.07 12:48



ти до тоя извод за сивото вещество стигна след такива тежки празници?

и си адекватна да говориш за работа?

Честита Коледа! Да си жива и здрава!

Според мене, в старата работа са приели идеята, че напускаш и няма никаква драма, плановете ти за бъдещето се обсъждат открито. Изглежда сякаш работодателят ти казва-да си останем добри познати



Тема Re: Независимо мнениенови [re: kpилe]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано28.12.07 12:50



Честита Коледа, криле! Успешна нова година!





Тема Re: Независимо мнениенови [re: jojo-mojo]  
Автор HolyHell (White)
Публикувано28.12.07 18:52



само дето не позна ама въоще - днес бях демонстративно уволнена, шефа си направи кефа на мой гръб, сега отивам да празнувам по повода.





Тема Re: Независимо мнениенови [re: kpилe]  
Автор HolyHell (White)
Публикувано29.12.07 10:41



и у нас е редовна практика (с голяма доза сигурност го твърдя). не става въпрос за самата практика, макар че и тя може да се тълкува доста разнообразно от гледна точка на етиката.... аз се питам, по-скоро се питах, за мотивите моичикият шеф да ми снесе такава информация.

нали за всяко извършено действие, човек си има някаква мотивация /сега съм на тема мотивация/, пък дори и подсъзнателна.



Тема Re: Независимо мнениенови [re: HolyHell]  
Автор kpилe ()
Публикувано29.12.07 11:37



мотивите му? зависи от начина, по който ти го е казал. от останалите ти постинги предполагам, че мотивацията му е била да те унижи, да ти се подиграе, да ти натрие носа. не съм сигурен дали ти не си го провокирала по някакъв начин, това също е възможно, но очевидно няма как да разберем неговата гледна точка тук :)



Тема Re: Независимо мнениенови [re: jojo-mojo]  
Автор kpилe ()
Публикувано29.12.07 11:39



честита и на теб! :)



Тема Re: Независимо мнениенови [re: kpилe]  
Автор HolyHell (White)
Публикувано29.12.07 12:29



да съм го провокирала - със сигурност ДА - качих му се на главата с някои мои изказвания и постъпки. това е едно приятно занимание, ако си началник и лееееко неприятно ако си подчинен. но се преживява.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.