Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:49 24.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема да споделя с васнови  
Автор Pия (неописуема)
Публикувано27.08.07 09:40



Вчера бях на Кръстова гора.Не съм толкова вярваща,но е приятно човек да се разходи до там.Та какво точно имах впредвид,във всеки от многото параклиси /14 може би/ имаше тетрадка и там който иска си пише молбата си към Господ.Отгърнах и прочетох някои.Имаше такива които много ме трогнаха,тези в които хора се молеха детето им да оздравее.Имаше и такива "Искам с мъжът ми да се обичаме цял живот и да спре да пие" .Май желания от този род са несбъдващи се.



Тема Re: да споделя с васнови [re: Pия]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.08.07 13:54



Усмивка от мен. Кръстова гора винаги ми действа отпускащо. Ето как съм я видяла преди време и съм го споделила


Параклисите по пътеката към Кръста са 12, посветени на 12-тте апостола. Встрани от пътеката има още 1 стар - на Св.Иван Рилски.
А качи ли се точно отсреща, където е кулата за Интернет, и тези на мобилните оператори? Оттам наистина гледката е впечатляваща...

Колкото до желанията човешки, докато я има болката... Всеки избира в какво да се уповава, но стигнал ли е дотам, че да не намира решението чрез себе си и околните... Чувството на безпомощност е едно от най-жестоките. Отстрани се случва дори да не може да разберем, още по-малко да помогнем. Съпричастността и тя има граници, а в следващ момент току виж сме почнали да пишем подобни "молби"...



Тема Re: да споделя с васнови [re: Pия]  
Автор Eлиз (минаващ)
Публикувано27.08.07 19:01



мне.


точно желанията "от този род" се сбъдват.



Тема Re: да споделя с васнови [re: Pия]  
Автор БeзcъннaМодератор (fragile)
Публикувано28.08.07 18:37



А аз не знам къде е Кръстова гора. Къде е? И какво й е интересното? Само не се смейте.

- - - -



Тема Re: да споделя с васнови [re: Бeзcъннa]  
Автор Pия (неописуема)
Публикувано28.08.07 18:49



Тук има по просветени и могат да ти обяснят,макар че аз живея близо до Кръстова гора.След Бачково по пътя за Лъки ,пътят се отбива през село Борово и после следва Кръстова гора.Свято място,където много хора уж намират изцеление.Има предание,че там е заровен част от кръста,на който разпнат Исус.



Тема Re: да споделя с васнови [re: Pия]  
Автор PPP (една)
Публикувано29.08.07 17:30



"Вярвайте и ще ви се даде"



Иначе, крайно не одобрявам тая традиция с тетрадките. Това са най-съкровените молби и мечти на хората. Престъпление е всеки да ги чете!



Тема Re: да споделя с васнови [re: Pия]  
Автор БeзcъннaМодератор (fragile)
Публикувано29.08.07 21:57



Днес видях афиши "Кръстова гора - 31 август - 1 септември", но не хванах дребния текст, сигурно има някакъв празник. Вярно ли е, че земята била покрита с камъчета с кръстчета на тях? Любопитно ми стана.

- - - -



Тема Re: да споделя с васнови [re: PPP]  
Автор Pия (неописуема)
Публикувано29.08.07 23:19



Да си призная,малко ми беше съвестно да чета но не се въздържах

.А камъчета е пълно,но на нито едно от тях няма кръст.Не,че съм търсила ,а просто е невъзможно да има.Но много хора търсят и си внушават,че на тяхното камъче има .Понякога завиждам на хората,които вярват в подобни неща.



Тема Re: да споделя с васнови [re: Бeзcъннa]  
Автор Lindor (червен)
Публикувано30.08.07 13:48



kakvi legendi rajda nevejestvoto...





Тема Re: да споделя с васнови [re: Lindor]  
Автор БeзcъннaМодератор (fragile)
Публикувано30.08.07 23:45



Честно казано да се натракат кръстчета на два камиона камънак, който да се изсипе в гората не е никакъв разход в сравнение с приходите от посещенията, така че не е крайно невъзможно да ги има наистина там.

Последната легенда, която чух, е за икона, която мига. Пожелаваш си нещо и я гледаш в очите. Ако се затворят - няма да стане. Ако останат отворени - ще стане. Жената се чудеше как досега не е виждала очите да се затварят, другата й отговори, че значи всичко ще й се сбъдне, а аз казах, че просто се е изхабила батерията. Ще взема да видя ей така някой ден истинско чудо и ще го подмина.



- - - -




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.